Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde nainstalovat tiskárna HP Photosmart C5180 - VYŘEŠENO  (Přečteno 2135 krát)

stonehod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Dobrý den přeji. Jsem nový uživatel Ubuntu a snažím se nainstalovat tiskárnu. Prostě to nejde a zastaví se to pokaždé na stejném místě.
Skusil jsem tři ovladače. Pokaždé starší a starší verzi.  hplip-3.14.3.run, hplip-3.13.2.run, a hplip-3.10.9.run. Stahoval jsem je přesně dle návodu na mou tiskárnu z této stránky : http://sourceforge.net/projects/hplip/files/hplip/. Postupoval jsem dle návodu a instalace se pokaždé zastavila a napsalo mi to že: Došlo k problému při otevírání souboru /home/palko/Plocha/hplip-3.10.9.run. Soubor, který jste otevřeli, obsahuje nějaké neplatné znaky. Pokud budete pokračovat v úpravách tohoto dokumentu, můžete jej poškodit. Můžete také vybrat jiné kódování znaků a zkusit to znovu. Současné národní prostředí (UTF-8)
Zkusil jsem dát přesto upravovat, nic. Zkusil jsem změnit znaky , taky nic. Snad mi někdo pomůže a předem děkuji
Stonehod[/color][/color]
« Poslední změna: 04 Dubna 2014, 00:26:45 od stonehod »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:nejde nainstalovat tiskárna HP Photosmart C5180
« Odpověď #1 kdy: 03 Dubna 2014, 23:01:59 »
hplip je ve zdrojích, pohledej v synapticu.

Nebo

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install hplip
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

stonehod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:nejde nainstalovat tiskárna HP Photosmart C5180
« Odpověď #2 kdy: 03 Dubna 2014, 23:21:24 »
omlouvám se nerozumím ani jednomu. doteď jsem používal windows a nevím co to je synaptics a ani co znamená to níže . Kam to mám vložit.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:nejde nainstalovat tiskárna HP Photosmart C5180
« Odpověď #3 kdy: 03 Dubna 2014, 23:34:52 »
omlouvám se nerozumím ani jednomu. doteď jsem používal windows a nevím co to je synaptics a ani co znamená to níže . Kam to mám vložit.

Synaptics je správce balíků. Ten příkaz je potřeba vložit do terminálu > ctrl+alt+t
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

stonehod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:nejde nainstalovat tiskárna HP Photosmart C5180
« Odpověď #4 kdy: 04 Dubna 2014, 00:20:11 »
abych pravdu řekl. V synaptic mi to ukázalo že něco z toho nainstalováno mám. Tak jsem si tak dlouho hrál s nastavením tiskárny až jsem na to přišel. dal jsem duplikovat. Pojmenoval jsem ji správným názvem. našel ovladače (mimochodem stejné jako předtím na tom špatném názvu) a dal jsem ji jako výchozí. a ejhle funguje. Děkuji za rady
stonehod

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:nejde nainstalovat tiskárna HP Photosmart C5180
« Odpověď #5 kdy: 04 Dubna 2014, 00:22:43 »
Tak prosím editovat první příspěvek a napsat do předmětu [Vyřešeno]
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.