Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru  (Přečteno 1956 krát)

Ni3m4nd

Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru
« kdy: 20 Prosince 2012, 15:54:54 »
Dobrý den,

chtěl jsem si nainstalovat Ubuntu server ale má to jeden háček. Nemám připojení k internetu po dobu instalace (respektive mám, ale potřeboval bych změnit MAC adresu sitovky).

Bez internetu nelze server nainstalovat jak se zdá (Ubuntu server 12.04). Pořád mě to přehazuje mezi vybráním sitovky nastavením sitovky rucne (což já nepotřebuji protřebuji jen změnit MAC a pak si to natáhne IP samo bz DHCP) a nastavením zrcadla pro stahování.

Samozřejmě že mi to háže warningy protože nelze stáhnou že není připojení k síti a pořád dokola. Nelze se z toho kolotoče dostat a když jo tak jen úplným přerušením instalace.

Když jsem zkusil spustit konzoli tak mi to napsalo ze prikaz ifconfig neexistuje jinak bych mu ji tam narval natvrdo ale bohužel. Nevíte proto někdo, jak to obejít nebo vyřešit?

Děkuji za pomoc.

_Děda_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2012, 20:26:31 »
Ahoj,
nepřijde mě zrovna ideální tahat IP adresu pro server z DHCP... Nemůžeš si přidělit pro server IP adresu z možného rozsahu a zároveň takovou abys nevlezl do rozsahu DHCP?

Pokud nastavíš DHCP tak už by si server sám měl vše načíst a neotravovat  :) , jestli si to dobře pamatuji :) .

Pokud se nepodaří: Zkus si spustit live verzi systému (klidně desktopu) a nech vypsat ifconfig a výpis sem hoď a připiš co tam máš za síťovku/y.

Btw: Nechápu ale tu tvoji změnu MAC adresy, je to adresa Hardwaru a je prakticky neměnná – samozřejmě najdeš návody jak ji změnit ale není změna jako změna…

Ni3m4nd

Re:Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2012, 22:23:06 »
Je to lehké ... je to domácí server. MAC adresu musím změnit protože můj poskytovatel kontroluje MAC adresy aby tím "zajistil" že se budu připojovat z jednoho a toho samého zařízení a nebudu používat dva a více za které chce příplatky ... Proto musím "ošálit" poskytovatele aby si myslel, že se připojuje jiná registrovaná síťová karta :-) Nic jiného v tom nehledejte.

Chtěl jsme si nainstalovat rovnou serverovou verzi a ne desktop i když chápu, že se pak dá grafika odinstalovat ... ale šlo mi o to, že bez internetu zřejmě serverovou verzi nenainstaluji ...

Jistě jste pochopil, že když připojím kabel do NIC s MAC adresou registrovanou u poskytovatele dostanu od DHCP vždy stejnou IP adresu ... pokud si ji opíši a nastavím ručně, stejně se nepřipojím protože kontroluje MAC adresu kterou budu mít jinou :(. Je to smutné ale musím všechno takto složitě obcházet.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2012, 11:34:09 »
Ak dobre rozumiem ide o domácu sieť s viac PC?  Ak áno, použi router, tam nastav MAC a máš po starosti s providerom.
Možno toto? http://askubuntu.com/questions/110370/install-ubuntu-server-using-alternate-iso-from-offline-linux-system
« Poslední změna: 23 Prosince 2012, 13:29:27 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

_Děda_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru
« Odpověď #4 kdy: 24 Prosince 2012, 14:07:13 »
Tak mě to nedalo a zkusil jsem si nainstalovat Ubuntu server alespoň do Virtualu (s nepřiřazenou síťovou kartou) a nechytám se kde by mohl být problém. Přikládám screany níže. Co se týče té MAC adresy tak nevím jestli by dělalo dobrotu aby byli v jedné síti dva počítače se stejnou MAC adresou. Navíc i toto by mohl poskytovatel internetu poznat. Další věcí je že nevím přesné důvody proč má poskytovatl internetu takovéto podmínky ale pokud je má tak by bylo slušné a velmi vhodné je dodržovat a pokud se Vám nelíbí tak si zvolit jiného poskytovatele...






Ni3m4nd

Re:Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru
« Odpověď #5 kdy: 25 Prosince 2012, 12:26:05 »
Neměl bych v síti počítače se stejnou MAC adresou na druhem bych ji zmenil jde jen o to, že mám u něj nahlášenou MAC adresu která se bude připojovat proto ji potřebuji změnit nic jiného v tom není ... Ano takto to zle jen do dalšího kroku kde si budete muset vybrat Mirror ze ktereho chcete stahovat ... i kdyz zadate sit nenastavovat zepta se vas to na mirror a zkusi z nej stahovat a tam je ta zacyklena smyčka ze které se nelze dostat. Napíše že nezle z mirroru stahovat vyberte jiny nebo nastavte sit a porad dokola a dokola ... :-)

_Děda_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2012, 23:04:15 »
Tak abych byl úplně přesný tak jsem instalaci zkoušel s Ubuntu-12.04.1-server-amd64.iso (releases.ubuntu.cz/precise/ubuntu-12.04.1-server-amd64.iso). Jediné co jsem nedokumentoval, byla volba jazyka hned na začátku a poslední oznámení o dokončení instalace ale tam snad nejde nic zkazit. Instalaci jsem normálně dokončil viz další screany...



Prohlédnout si je můžete až do screanu č. 17
http://www.data.jkelektronik.cz/17.png

Nenapadá mě nic jiného než znovu zkusit stáhnout celý obraz zkontrolovat kontrolní součet (http://releases.ubuntu.cz/12.04/MD5SUMS) následně vypálit na kvalitní CD a zkontrolovat zapsaná data (vypalovacím SW). Poté začít instalovat a pokud možno jednotlivé kroky zdokumentovat a pak je hodit sem na fórum pokud by se naskytl znova nějaký problém...


Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Potřeba internetu při instalaci Ubuntu serveru
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2012, 23:14:20 »
 mirror si pýta len ubuntu-12.04.1-desktop-i386.iso     F4-možnost-server
 ubuntu-12.04.1-server-i386.iso nemal tuším nijaké otázky na mirror. odskušane2x
 1slovenčina
 1en predsa len v anglickej je viac otázok sa mi zdá
« Poslední změna: 25 Prosince 2012, 23:24:17 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.