Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Myš konflikt s Gamepadem  (Přečteno 1215 krát)

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Myš konflikt s Gamepadem
« kdy: 08 Dubna 2012, 20:45:46 »
Mám problém s myší a gamepadem a ať dělám co dělám je to pořád dokola už jsem opravdu nasr*nej.
Vždy když zapojim gamepad přes USB (a je jedno jakej je jestli Logitech,Xtech,Saitek) tak mi začne myš šílet tzn. vypíná se vynechává furt jenom dlouze bliká a skaždym zhasnutim mi na tu chvíly přestane funguvat.
Překvapuje mě to že to blikání je pokaždý jinak rychlý i dlouhý nemá to zkrátka periodu.
Tento problém nastává jedině tehdy pokud mám spuštěný program který používá gamepad (qjoypad,pcsx,mupen64,a jiné emulátory nebo windows hry používající obojí) jinak v systému mi funguje myš při zastrčenym gamepadu do usb normálně (zapoměl jsem dodat že ta myš je taky v USB).
Teďka se mi pravidelně stává že to vygraduje tak že mě ubuntu odhlásí a dá mě do přihlašovací obrazovky což se stává jenom když si nastavim qjoypad a zapnu hru Doom 3.
Hlavně by mě ale zajmalo jestli je normální že mám myš danou mezi joysticky Například v jstest se mi ukazuje myš jako joystick kterej má hrozně moc os (osy).
Chci se zeptat zdali to jde nějak vyřešit než stratim nervy a ten komp zničim.
Obrázek dole



Myš je A4 tech q3 600x         a současný gamepad je logitech dual action

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 05 Prosince 2012, 01:13:19 od Aranor »

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Myš konflikt s Gamepadem
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2012, 01:52:02 »
Respektive Myš je vyhodnocena jako JS0 a gamepad jako JS1 když jsem si vytvořil script kterej smazal js0 a nahradil ho js1 (tedy zaárovně byl přejmešnován js1 na js0) tak to bohužel nic nevyřešilo (až na to že byl detekován pouze gamepad jako joystick jedna a myš se tedy z joysticků vytrati ale blikání přetrvává).
« Poslední změna: 05 Prosince 2012, 01:54:41 od Aranor »

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Myš konflikt s Gamepadem
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2012, 18:18:25 »
Jo ovšem pozor když spustím svůj script a pak vypojim a zas zapojim gamepad do USB tak mi ta myš nebliká dokud nazačnu hýbat s páčkama (Jinak to skutečně nebliká když hraju na směrovacích tlačítkách a ostatku) takže tam bude asi problém s rozpoznáváním os (nějaké osy X nebo Y).

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Myš konflikt s Gamepadem
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2012, 20:03:04 »
Aspoň kdyby někdo věděl jak udělat reconect určitého usb zařízení (Např jenom gamepadu nebo myši),protože co jsem našel tak všechny dělaj reconect celýho panelu s USB.
Pls jestli někdo víte odpovězte :( budu vděčnej
« Poslední změna: 11 Prosince 2012, 20:06:46 od Aranor »

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Myš konflikt s Gamepadem
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosince 2012, 17:11:05 »
Vyřešeno !!!!
Opravdu teda ''udělej si sám'' nainstaloval jsem Linuxové jádro 3.6.0-11.dmz.1-liquorix-amd64 a je po problému tady je odkaz kdyby měl někdo stejnej problém jako já a chtěl by zkusit taky tento kernel  http://askubuntu.com/questions/218382/installing-the-liquorix-kernel-on-ubuntu-12-04-x64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.