Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Systray gnome [VYŘEŠENO]  (Přečteno 722 krát)

meny

  • Host
Systray gnome [VYŘEŠENO]
« kdy: 26 Prosince 2012, 16:08:33 »
Ahoj,

chtěl bych se zapat jak je to s oznamovací částí systray. Již v minulosti jsem si všiml že když shodím skype křížkem, tak běží ale nemám od něho ikonu. Nevadilo mi to protože při kliku na ikonu spouštěče program vyhodil normální ono a jelo se dál. 

Jenže nedávno jsem nainstaloval PS3Media server a ten má okno asi tak 10x větší. Zatrhl jsme tedy volbu, aby startoval minimalizovaný v systray a doufal jsem, že bude nabíhat jako skype, ale program se prostě rozběhne a zmizí. Běží někde na pozadí, ale okno nevidim.

Nejspíš nejde právě ta systray oznamovací oblast. nevíte co s tím?


ubuntu 12.04 gnome2
« Poslední změna: 29 Prosince 2012, 10:59:19 od meny »

Rover623

Re:Systray gnome
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2012, 22:15:09 »
Ve 12.04 není GNOME 2 buď je tam GNOME 3 nebo GNOME Classic. Ten druhý má klasický vzhled jako GNOME 2 a i oznamovací oblast se u něj chová stejně

meny

  • Host
Re:Systray gnome
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2012, 23:13:13 »
Aha no tak používám gnome classic. Zkoušel jsem přeinstalovat balík dconf a upravit whitelist na ['all']. Bohužel bez výsledku.

V Unity vše funguje.

nějaké nápady?

Rover623

Re:Systray gnome
« Odpověď #3 kdy: 28 Prosince 2012, 12:43:51 »
Musíš editovat panel (Super+ALT) a přidat tam klasickou oznamovací oblast, to co je tam ve výchozím stavu dané je nějaký sdružený indikátor a ten se chová trochu divně. Druhá možnost je, že se z dané aplikace odstranil indikátor pro GNOME Classic

meny

  • Host
Re:Systray gnome
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2012, 10:58:21 »
Jo už jsem to našel. Funguje jak má.

Díky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.