Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Trvalé změna předvoleb tisku záhlaví a zápatí [vyřešeno]  (Přečteno 1419 krát)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Prosím o radu, jak TRVALE změnit předvolby tisku. Aktuálně je přednastaven tisk různých údajů (Nadpis, č. stránky apod., datum tisku, URL), které však nikdy tisknout nechci, takže musím vždy před tiskem změnit tyto volby na "--prázdno--" (viz obrázek).
http://img.pictureup.cz/31122012/844c69f196bc10531667ff49dbe2a569c38202c2.jpg

Je možné tyto předvolby nějak trvale nastavit všechny na "--prázdno--"
(Xubuntu 12.10)
Děkuji
« Poslední změna: 31 Prosince 2012, 13:27:10 od Henrynr »
Doma i v práci Linux Mint 17

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Trvalé změna předvoleb tisku záhlaví a zápatí
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2012, 10:48:00 »
Momentalne nemam xubuntu a preto nepoznam tento nastavovaci dialog. Preto sa opytam v akom programe sa to snazis zmenit?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Trvalé změna předvoleb tisku záhlaví a zápatí
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2012, 10:54:45 »
Pardon, jedná se o Firefox 17.0.1
Doma i v práci Linux Mint 17

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Trvalé změna předvoleb tisku záhlaví a zápatí
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2012, 13:00:31 »
Takze co som tak na rychlo pozeral tak u mna ma na tieto polozky vplyv nastavenie firefoxu.
Ak si uz niekedy robil v about:config tak vies ze je nebezpecne bezhlavo tam meit parametre. Ak si nerobil tak uz to vies. :D
Do adresneho riadku zadaj about:config a na otvorenej stranke si daj do vyhladavania header. Najdu sa ti vyrazy ktore obsahuju toto slovo. Teba zaujimaju riadky zacinajuce na nazov tvojej tlaciarne a koncia
print_headercenter
print_headerleft
print_headerright
Toto predstavuje z tvojho obrazku vrchny riadok "zahlavi" vlavo, stred, vpravo. Polozka ktore nema v about:config nic na konci riadku je "--prazdno--". Cize ak chces mat prednastavene prazdno tak musis zmazat znak &T alebo &U ktore tam su.
Toto zopakujes aj s vyhladanim slova footer co je "zapati".

Malo by sa ti vyhladat nieco ako je na obrazku.

P.s pred pokusmi si odzalohuj nastavenie FF. Alebo si pred zmenou aspon sprav screenshot toho co ides menit.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 31 Prosince 2012, 13:07:35 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Trvalé změna předvoleb tisku záhlaví a zápatí
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2012, 13:26:48 »
Paráda, pomohlo, dík! :-)

těch nastavení print_headercenter, print_headerleft, print_headerright atd. tam bylo víc. Pro každou tiskárnu jedna sada nastavení. Kupodivu, ale, nestačilo změnit nastavení pro např. printer_Tisknout_do_souboru.print_headercenter, ale pomohlo až změna nastavení pro konkrétní jednu z tiskáren (printer_HP_LaserJet_500_color_M551.print_headercenter).
Každopádně to je tak, jak jsem chtěl :-)
Doma i v práci Linux Mint 17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.