Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Edimax EW-7811Un problém s připojením  (Přečteno 1205 krát)

JaXym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Edimax EW-7811Un problém s připojením
« kdy: 08 Ledna 2013, 12:20:42 »
Dobrý den, mám specifický problém s tímto adaptérem v poslední desktopové 32 bitové verzi Ubuntu 12.04. Je fajn, že od této verze už je podpora v jádře, takže se hned detekuje a rozsvítí, hardwarově vše ok bez problémů. Problém je v tom, že mi stále vrací platné heslo, pravděpodobně jako indikaci slabého signálu. Jednou se mi dokonce pomocí přídavných plíšků asi povedlo wifi signál trochu zkoncentrovat a dokonce se mi zdařila instalace. Jak všichni víme, bez připojení si v Linuxu ani neškrtnete. Nějakou dobu to šlo a pak zase to samé a už druhý den se marně snažím se připojit. Rád uvítám podobné zkušenosti a jejich řešení. Upozorňuji na fakt, že jakákoli instalace čehokoli je bez připojení nemožná, proto prosím pouze relevantní rady. Za relevantní radu také nepovažuji koupi jiného adaptéru nebo připojení přes kabel, neboť ve windows šlape bez problému, odkud také posílám tento dotaz.

Děkuji za rady a uplatněné zkušenosti.

JaXym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Edimax EW-7811Un problém s připojením
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2013, 13:36:44 »
Ještě doplním, že jsem trochu pomohl tím, když jsem adaptér připojil na USB prodlužku, čímž jsem trochu zkrátil vzdálenost k routeru v patře pode mnou (sdílíme internet více domácností) a ve woknech se to projevilo zlepšením signálu.

Dovolte mi to tedy odlehčit do trochu laičtější roviny (brr to je strašné slovo). Jakožto dřívější odkojenec Debianu jsem z Ubuntu nadšen a příkazová řádka je pro mě nástroj, který podle mě práci nekomplikuje, ale zjednodušuje. Jak mi tedy vysvětlíte, že ve woknech, kdy je potřeba hafo zbytečných MB driverů na každou chujovinu včetně tohoto adaptéru to jde a v Ubuntu nikoli?

Je to snad tím, že je Ubuntu přísnější a signál pustí, až když je si jist kvalitou signálu? To je ale už spíše filosofická otázka, přičemž vím, že Ubuntu není živá bytost. :o)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Edimax EW-7811Un problém s připojením
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2013, 13:48:42 »
Ty se divíš když si koupíš takovýto pošť..... že máš slabý signál? :o


Můžeš snad jen mrknout jaké sítě kolem tebe jsou a zkusit přenastavit na volný kanál, nebo se mi také osvědčilo zkusit přepnout čistě na pásmo "n" ale to by mohlo ostatním působit problémy tak možná zkusit čistě jen "b"... ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

JaXym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Edimax EW-7811Un problém s připojením
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2013, 15:38:08 »
Děkuji za přednášku, ale na to jsem se neptal. Vycházejme z toho co je. Jsem rád aspoň za toto, nemám teď jinou možnost, tento adaptér jsem dostal jako doplněk ke staršímu notebooku, neboť mi stávající odešel do křemíkového nebe a mé finanční možnosti nyní nejsou růžové. Jde o přechodné období, než se finančně zmátořím, ale doufal jsem, že to tu nebudu muset vysvětlovat. Jak se zdá, marně. Nehledejte prosím jiné závěry z informací jež vám předkládám.

JaXym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Edimax EW-7811Un problém s připojením
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2013, 16:39:06 »
Tak jsem tento problém vyřešil, byť typicky českou cestou s využitím elementárních znalostí z fyziky a elektromagnetismu ve vysokých frekvencích, ale možná by postačil obyčejný selský rozum. Prostě jsem odšrouboval anténu z routeru, kterou teď nepoužívám a přiložil k ní tento pošť..(jak už můj předřečník barvitě naznačil) připojený na usb prodlužce k notebooku. Přiznávám, že je to řešení neprofesionální až amatérské, zavánějící kutilstvím, ale s využitím toho co dům dal jsem nakonec dosáhl kýženého výsledku a nyní Vám už píši z nového prostředí Ubuntu 12:04. Budiž to povzbuzení pro všechny, že řešení je mnohdy prozaičtější. Zároveň se omlouvám, že tento problém tím pádem vlastně nespadá do kategorie Ubuntu.

Na druhou stranu to neřeší, že ve woknech to běželo i předtím, to zůstává stále záhadou.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Edimax EW-7811Un problém s připojením
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2013, 16:43:21 »
A to co jsem ti psal jsi zkusil nebo ne? Nebo nemáš ani přístup k modemu?
Pokud by jsi dokázal dát dohromady sumu 250,- Kč tak tohle by ti problém vyřešilo.
http://www.alza.cz/tp-link-tl-wn722n-lite-d155291.htm

Případně pokud nemůžeš ani do routeru nebo neseženeš případný obnos peněz tak si můžeš začít hrát s nastavením Txpower a třeba i sens viz iwconfig
http://linux.die.net/man/8/iwconfig, teoreticky pokud to nepůjde tak to bude chtít nové drivery http://wireless.kernel.org/download/ pak jsou tady k tomu zajímavé patchy http://patches.aircrack-ng.org/ které ti mohou zvýšit funkčnost wifi karty a odblokovat různé funkce nastavení. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

JaXym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Edimax EW-7811Un problém s připojením
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2013, 16:52:08 »
Už jsem si výhledové vyhlédnul toto: http://www.alza.cz/tp-link-tl-wn722nc-d185177.htm

Je otázka, jak daleko je to z podporou v jádru. Nicméně akutní problém jsem vyřešil. K routeru přístup mám a nemám (vzhledem k tomu, že majitel nezměnil defaultní hesla :)), ale jistě by se nájemníkům nelíbilo, kdybych začal experimentovat s pásmy, ať už bych na to předem upozorňoval či nikoli.

Ale i tak děkuju za ochotu pomoci a jistě Tvých rad využiji v budoucnu. :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Edimax EW-7811Un problém s připojením
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2013, 16:58:49 »
Ta wifina co jsem ti posílal já tak tak funguje v Ubuntu bez jakékoliv instalace a ta tvá teoreticky bude taky, záleží co použily za chip ale snad nic exotického. V alza to jde při nejhorším do 14 dnů vrátit...

Jinak pokud by jsi chtěl opravdovou lahůdku tak si kup tohle ;) Také funguje bez instalace a umí toho mnohem víc :))
http://www.antiradary-distributor.cz/alfa-awus036h-1-wifi-wlan-1000mw-bg-24ghz-aircrack-wireshark-p-20550.html
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

JaXym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Edimax EW-7811Un problém s připojením
« Odpověď #8 kdy: 08 Ledna 2013, 17:10:34 »
Tak jako perlička nakonec dobrý, to už je skoro nebezpečné :)) Já budu teď spíš řešit rozšíření RAM do ntb, neb ten můj stařeček (ASUS A9T) má jen 1GB RAM, což je dneska  málo a jako na potvoru DDR1, které jsou teď nejdražžší. :) Přitom DDR2 i DDR 3 se mi válí doma, tak to holt chodí. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.