Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zámek usb disky  (Přečteno 685 krát)

roe19

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
zámek usb disky
« kdy: 16 Prosince 2012, 16:04:34 »
Ahoj občas se mi stane že se mi v usb flašce, objeví u souborů zámek a nemohu tam kopírovat, dá se to nějak opravit/zakázat. díky. zatím.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:zámek usb disky
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2012, 19:04:32 »
Jako občas mám chápat jak? Jako že dnes ten soubor není zamčený ale zítra už je?
Záleží co používáš za filesystém na flešce...
Případně v případě problémů můžeš zkusit přenastavit práva třeba i graficky...
Stiskni Alt+F2 a napiš příkaz gksudo nautilus (pozor otevře se ti správce souborů pod ROOTem a to znamená že máš právo mazat a měnit cokoliv v systému!)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Laethnes

  • Host
Re:zámek usb disky
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2013, 19:02:42 »
V dobách, kdy jsem používal Ubuntu se mi to taky stávalo.

Jako občas mám chápat jak? Jako že dnes ten soubor není zamčený ale zítra už je?
Záleží co používáš za filesystém na flešce...
Případně v případě problémů můžeš zkusit přenastavit práva třeba i graficky...
Stiskni Alt+F2 a napiš příkaz gksudo nautilus (pozor otevře se ti správce souborů pod ROOTem a to znamená že máš právo mazat a měnit cokoliv v systému!)

Jestli je to ten stejný problém, co se děl i mě, tak ano. (A pokud si to pamatuji dobře, tak ani root se soubory nemohl nic dělat.) A abych byl přesnější, tak to občas naskočilo při připojení (mount). A po dalším připojení to občas zmizlo, občas ne.

Nikdy jsem to neřešil (měl jsem jiné, výrazně otravnější, problémy), moje řešení ale bylo celkem jednoduché: odpojit disk (umount a fyzicky vysunout z USB) a znovu zase připojit. Opakovat do té doby, než se to připojí správně. Většinou hned první re-mount fungoval. Když postup selhal, reset systému. Toto už fungovalo vždy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.