Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Serviio media server (PC → TV)  (Přečteno 14060 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Serviio media server (PC → TV)
« kdy: 08 Ledna 2013, 18:57:16 »
Vlastním televizor od Samsungu (le32c570) a tak jsem řešil, jak obejít Allshare od Samsungu, který je jen pro Windows a zároveň nejde zprovoznit přes Wine.

Příprava:

1) Navštivte stránky http://www.serviio.org/ a seznamte se s celým projektem.
2) V sekci download si stáhněte aktuální verzi programu pro linux

Instalace:

- pěkný návod pro Ubuntu 12.04 je i na jejich wiki, nechcete-li ho využít, tak:

3) přesuneme se do adresáře, kam jsme si stáhli aktuální verzi a rozbalíme stažený archiv (samozřejmě si upravte název archivu podle aktuální verze)

Kód: [Vybrat]
tar xvf serviio-1.1-linux.tar.gz
4) doinstalujeme (nemusí být nutné a zároveň může být potřeba doinstalovat i některé další věci - viz Serviio wiki)

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install aptitude
sudo aptitude install default-jre
sudo aptitude install ffmpeg

Spuštění:

5) přesuneme se do adresáře, kam jsme si stáhli Serviio (můžete už pracovat v Nautilu) a proklikáme se k souborům

serviio.sh a serviio-console.sh (v serviio-1.1/bin/)

a v tomto pořadí je i spustíme

Nastavení:

6) změníme si jazyk (při prvním spuštění je aplikace v angličtině) - záložka nastavení konzole (viz screen) - je nutný restart celé Serviio konzole
7) nastavíme si složky, které budeme sdílet s TV - záložka knihovna (viz screen) - já se například takto přes sshfs odkazuji na svůj malý server a mám přístup ke všemu
8) online zdroje → stáhněte si tyto pluginy(je to komplet balíček všech dostupných pro online zdroje)
9) dejte tomu pár minut (cca 10 - 15 minut) čas, aby se to celé sesynchronizovalo (jak knihovny, tak pluginy, stáhnou se informace k filmům apod.)
10) v záložce stav si ověřte, že je přítomna vaše TV (ne u všech rozpozná název, v mém případě to trvalo pár minut a musel jsem konzoli několikrát restartovat)

Prostředí je velmi jednoduché, takže na to za chvíli přijdete. Jinak kompletní help, wiki a podpora (fórum jako to naše) je na stránkách projektu Serviio.

Ještě dodám, že prvních pár dní po instalaci se jedná o verzi Serviio Pro, která se po nezaplacení změní na free verzi (placená verze stojí cca 25 USD).

Zdroje:

vlastní zkušenosti, několik topiců zde na fóru, stránky serviio.org

EDIT: Proč to? Když můžu vzít klíčenku a je to? Tímto způsobem mohu na TV přehrát nepodporované formáty... je toho ovšem víc  ;)

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 17 Ledna 2013, 19:36:13 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Serviio media server (PC → TV)
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2013, 10:06:29 »
Takové návody se určitě hodí ;)
Plex jsi také zkoušel?
http://www.abclinuxu.cz/clanky/sdileni-medii-na-siti-pohodlne-plex-media-center
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

cheesburger

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Serviio media server (PC → TV)
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2013, 21:03:12 »
Chcem sa spytat jednu vec, planujem pripojit klasicky pocitac k telke, a pouzivat ho na prehravanie filmov a tak zaroven aj ako server, popripde sledovat filmy z disku na mobilnych zariadeniach (tablet, telefon). Nechapem avsak jednej veci, aky je rozdiel, ci si to pustim cez serviio alebo sa cez aplikaciu pripojim na server cez sambu, a film si pustim takto. K comu je vlastne serviio dobre? Dik.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Serviio media server (PC → TV)
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2013, 21:10:41 »
Chcem sa spytat jednu vec, planujem pripojit klasicky pocitac k telke, a pouzivat ho na prehravanie filmov a tak zaroven aj ako server, popripde sledovat filmy z disku na mobilnych zariadeniach (tablet, telefon). Nechapem avsak jednej veci, aky je rozdiel, ci si to pustim cez serviio alebo sa cez aplikaciu pripojim na server cez sambu, a film si pustim takto. K comu je vlastne serviio dobre? Dik.

No... umí vaše TV sambu? Moje ne... čili odpověď je jasná...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

cheesburger

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Serviio media server (PC → TV)
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2013, 21:34:17 »
Ja mam v plane ho pripojit priamo k PC cez HDMI, nakolko TV nema LAN ani wifi ;)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Serviio media server (PC → TV)
« Odpověď #5 kdy: 14 Ledna 2013, 10:27:45 »
Citace
Ja mam v plane ho pripojit priamo k PC cez HDMI
jediné správné a funkční řešení. Sice jsem DLNA protokol využíval, ale je to ta horší možnost multimediálního systému, proto jsem taky vše řešil formou HTPC. U toho připojování pomocí Samba serveru tě bude trápit jedna proměnná a to je tvá domácí síť (jedna z nevýhod DLNA) Pokud máš wifi b,g tak budeš muset zainvestovat do rychlejšího routeru.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.