Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Arch Linux  (Přečteno 1373 krát)

martinSe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Arch Linux
« kdy: 24 Února 2013, 15:14:47 »
Tak sem si zase jednou řekl, že bych vyzkoušel nějakou jinou distibuci, abych si rozšířil obzory o linuxu, a pro tentokrát padla volba na Arch Linux. Se správou linux v terminálu, zas tak moc zkušeností nemám, takže to bude asi zajmavé  :D. Nicméně, pokusil sem se podle návodu na arch wiki https://wiki.archlinux.org/index.php/Installation_Guide nainstalovat systém do virtualboxu, ale když restartuju počítač (virtuální), tak mi to nahlásí:
Kód: [Vybrat]
FATAL: No bootable medium found! System halted.Takže sem asi něco zkazil :-). Jediné co mě momentálně napadá je, že sem pokazil nastavení disku/grubu.
Disk sem nastavoval jako primary, ext4, Flags: boot
Grub takle:
Kód: [Vybrat]
# pacman -S grub-bios
# grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
Poradil by mi někdo co sem zkazil?

Na netu je sice spousta návodů, ale pokud sem správně pochopil princip instalace, tak už jsou prakticky všechny neaktuální...

Díky na případnou radu  :)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Arch Linux
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2013, 16:53:02 »
https://wiki.archlinux.org/index.php/Grub#Install_to_440-byte_MBR_boot_code_region

Kód: [Vybrat]
# modprobe dm-mod
# grub-install --target=i386-pc --boot-directory=/boot --recheck --debug /dev/sda
# mkdir -p /boot/grub/locale
# cp /usr/share/locale/en\@quot/LC_MESSAGES/grub.mo /boot/grub/locale/en.mo
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

martinSe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Arch Linux
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2013, 17:55:38 »
Kód: [Vybrat]
Arch Linux 3.7.9-1-ARCH (tty1)

martin login:

Dík, to už vypadá líp než ten fatal :). Teďka se mi zase nedaří zprovoznit viruální síťovou kartu, ta si taky funguje kdy se jí zachce, aspoň mám nějakou zábavu na večer :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.