Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ASUS K56CM  (Přečteno 8866 krát)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #25 kdy: 30 Ledna 2013, 09:53:17 »
provedu !

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #26 kdy: 04 Února 2013, 18:08:28 »
Ahoj,

tak v priloze jsou ty screenshoty z biosu jak to ma vypadat  (na zalozce boot je treba zapnout Launch CSM a na zalozce security vypnout secure boot)

Grafika lze zprovoznit pres Bumblebee

A nefunkcni FN keys lze zprovoznit pomoci:
sudo gedit /etc/default/grub
use acpi_osi= as a boot parameter in grub.
it'll look like this:  GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_osi="
don't forget sudo update-grub   (sudo update-grub2)
reboot


[příloha smazaná administrátorem]

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #27 kdy: 04 Února 2013, 18:09:52 »
a druhej screenshot az ted, do prvniho postu se mi nevesel :)

[příloha smazaná administrátorem]

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #28 kdy: 04 Února 2013, 18:15:24 »
btw, co se tyce "acpi_osi="  tak vsechny FN klavesy ted funguji (bez teto volby fungovalo take vse, az na brightness keys)  ale ta brightness si obcas sama nahodne skoci na max hodnotu a musim to rucne stahnout, coz by nebyl zas takovej problem .... ale chtel jsem se zeptat:

v nekterych navodech bylo pridat "acpi_osi=linux"   a pripadne   "acpi_backlight=vendor"
Added GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor"    to /etc/default/grub

1) jaky je v tom rozdil = co znamena vlastne ta prvni moznost "acpi_osi=" kdyz za zavorkou nic neni ?
2) co konkretne meni volba "acpi_backlight=vendor" ? mam to zkusit jestli se nezlepsi ta brightness ?

dik,
M.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #29 kdy: 04 Února 2013, 21:26:48 »
Super díky ;)
Jinak pro tvou informaci v 13.04 už budou fungovat veškeré FN bez jakýchkoliv úprav. :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #30 kdy: 07 Února 2013, 17:53:14 »
tak jsem postupne prozkousel vsechny moznosti a zde je vysledek:

acpi_osi=                  - nejlepsi volba, funguji vsechny FN klavesy vcetne brightness  (i kdyz obcas treba po probuzeni ze suspendu je brightness na max)
acpi_osi= acpi_backlight=vendor           - funguji vsechny FN klavesy krome brightness     
acpi_osi=Linux                                    - funguji vsechny FN klavesy krome brightness 
acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor    - funguji vsechny FN klavesy krome brightness 

jedine co nefunguje je FN pro vypinani wi-fi (i kdyz v jedne z tech konfiguraci to myslim slo), ale to fakt nepotrebuju kdyz je ta sama volba primo na liste v connections menu, takze to neresim. Hlavni pro me byly ty FN klavesy pro nastaveni brightness.

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #31 kdy: 28 Dubna 2013, 15:47:29 »
tak jak jsi psal ze "v 13.04 už budou fungovat veškeré FN bez jakýchkoliv úprav" tak bohuzel. Prave jsem (po upgradu na 13.04) zkusil odstranit acpi_osi= z grub defaults a jakys takys naznak funkcnosti tam je, vyskoci mi i systemovy posuvnik/ukazatel vpravo nahore ale pohybovat se lze bohuzel jen v rozsahu brightness cca 85 - 93 %.  Tak jsem se vratil zpatky k acpi_osi volbe a vse ok jako drive (lec posuvnik se neukazuje  :))

btw, po upgradu nefungovalo optirun/bumblebee, bylo treba priradit ID te Nvidie podle navodu na:
https://github.com/Bumblebee-Project/Bumblebee/issues/367

ve zkratce jde o:
Adding : BusID "PCI:01:00:0"        (as identified by lspci | grep NVIDIA)
in the DEVICE section in
/etc/bumblebee/xorg.conf.nvidia

Brano (bronix) D.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • Pomali je presne, a presne je rýchlo...
    • Urban Terror Slovakia
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #32 kdy: 28 Dubna 2013, 18:10:43 »
Tak na tento model asusu mam zálusk a našiel som ho bez OS takže asi pôjdem do toho, takže ma to dva grafiky alebo jednu ?
« Poslední změna: 28 Dubna 2013, 18:18:12 od bronix »
Linux hp625 3.8.0-19-generic Athlon i686 GNU/Linux
Ubuntu 13.04 (Raring Ringtail) Unity 7.0.0
Jabber | bronix@jabbim.sk

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #33 kdy: 01 Května 2013, 15:34:35 »
grafiky tam sou dve = optimus. 

btw, kdyz si odmyslim ty sve problemy s uefi tak muzu tento notas vrele doporucit ;) v pripade dotazu jsem k dispozici

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #34 kdy: 01 Května 2013, 20:32:15 »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.