Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MEncoder - diakritika hardsubu [Vyřešeno]  (Přečteno 944 krát)

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
MEncoder - diakritika hardsubu [Vyřešeno]
« kdy: 26 Ledna 2013, 16:07:02 »
Zdravím,
učím se s mencoderem, protože je to jeden z mála kvalitních a všestraných encoderů, co jsem našel.
Podle pár rad na tomto odkazu http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/en/mencoder.html jsem si napsal směs kódu, kterým chci zmenšit video na WQVGA(428x240), natvrdo přidat titulky a zkopírovat zvukovou stopu.(A mam snahu o dobrou kvalitu i přes nízké rozlišení, tak dělám pokusy s vbitrate)
Kód: [Vybrat]
mencoder Ikigami-\(2008\)-JAP.avi -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1600:mbd=2:trell -sub "Ikigami-(2008)-JAP.srt"  -oac copy -vf scale=428:240 -o Ikigami-CZ-hardsub-WQVGA.aviTitulky jsou v externím .srt souboru s formátováním UTF-8. Když se titulky přehrají zvlášť, není s diakritikou problém. Jakmile se ale udělá hardsub, místo znaků s diakritikou jsou otazníky nebo jiné znaky.
Dá se nějak nastavit formátování hardsubu?
Teprve jsem se to začal nějak učit, snažím se to trochu pochopit, takže každou radu/pomoc ocením.

EDIT: Ještě jsem čerpal z ubuntu fóra, kde se zabývají hardsuby
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1155877
« Poslední změna: 26 Ledna 2013, 16:26:30 od Hakito »
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Re:MEncoder - diakritika hardsubu
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2013, 16:26:03 »
Kód: [Vybrat]
-subcp utf-8Měl bych víc pročítat už řešené problémy na fórech.. Omlouvám se za přebytečný topic..
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.