Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Winbox problem  (Přečteno 1886 krát)

drastys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Winbox problem
« kdy: 28 Ledna 2013, 10:48:05 »
Ahoj,

prosím o radu, případně jakykoliv tip...

mám problém se s puštěním Winboxu pod svym userem, pokdu se v command line přihlásím jako root přes sudo a spustím winbox tam tak vše funguje jak má.

Pokus spustím winbox z plochy jako normální uživatel, tak se spustí, ale na mikrotik se nepřihlásí, vyhodí mi hlášku "RouterOS WinBox Error - Missing RouterOS Winbox plugins" ...souboru winbox.exe jsem nastavil maximální práva. Podotýkam, že pod sudo to funguje bez problému.

Máte někdo podpobnou zkušenost, případně tip, jak to vyřešit?

Děkuji za každou radu...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Winbox problem
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2013, 11:39:55 »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

drastys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Winbox problem
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2013, 11:56:28 »
Asi úplně nerozumím co jsi tím chtěl říct, ale pokud jsem zde měl najít testy tak jo, něco tam je, ale Já vím že to funguje ... jde mi o to , že pod rootem mi to jede bez problému, ale pod uživatelem kterým se hlásím standartně mi to nechce stahnout plugin a vypíše chybu uvedenou výše....

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Winbox problem
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2013, 12:33:17 »
Asi úplně nerozumím co jsi tím chtěl říct, ale pokud jsem zde měl najít testy tak jo, něco tam je, ale Já vím že to funguje ... jde mi o to , že pod rootem mi to jede bez problému, ale pod uživatelem kterým se hlásím standartně mi to nechce stahnout plugin a vypíše chybu uvedenou výše....
Matně si vzpomínám, že je to stále stejná chyba jako před lety. Ale fakt si už nevzpomenu. Třeba přijdem na workaround.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

drastys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Winbox problem
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2013, 12:37:03 »
Zkoušel jsem hledat na zahraničních fórech, měnit práva atd ... ale na nic jsem nepřišel ...myslím si že to musí být nějaký problém s právy, když to pod rootem běží normálněn, ale už nevím co vyzkoušet ...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Winbox problem
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2013, 12:43:37 »
Já mám pocit, že tohle dělalo v Ubuntu a na jiné distribuci ne. Zkusil bych se poohlédnout tímto směrem. Každopádně je to něco, ale co?... s právy.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

drastys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Winbox problem
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2013, 13:06:01 »
je to možné no, každopadně na starších Ubuntu mi to běželo v pohodě.... až kvůli Unity jsem přešel na MINT(založené na ubuntu, proto píši sem;-) ) ...a teď se vždy musím v konzoli přihlásit pod roota a pak můžu z konzole pomocí wine winbox.exe aplikaci spustit a běží tak jak má ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.