Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výhoda aktualizací  (Přečteno 1104 krát)

Leinad

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Výhoda aktualizací
« kdy: 28 Ledna 2013, 14:09:55 »
Jaká je výhoda číslování verzí systému - aktualizace "systému" každého půlroku oproti rolling updates? Z pohledu uživatele mě celkem obtěžuje aktualizace s restartem, změna prostředí(nebo aspoň loga),...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Výhoda aktualizací
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2013, 14:19:07 »
Jaká je výhoda číslování verzí systému - aktualizace "systému" každého půlroku oproti rolling updates? Z pohledu uživatele mě celkem obtěžuje aktualizace s restartem, změna prostředí(nebo aspoň loga),...

Aktualizace je závislost. Lidem, kterým jsem nainstaloval U8.04 a chodím ho ručně aktualizovat (nemají práva) jednou dvakrát za rok, nebo taky vůbec, jede do dneška bez problémů. Já však na svém počítači klikám odben na "zkontrolovat aktualizace" a nevím proč... z nudy?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Výhoda aktualizací
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2013, 14:27:50 »
máš spíš na mysli povýšení systému.... při aktualizace se ti prostředí, logo jistě nemění a restart je opravdu jen při změně jádra a navíc tě nijak restartovat nenutí.

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re:Výhoda aktualizací
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2013, 20:40:03 »
tiež som sa zamyslel nad tým načo je dobré každý pol rok nové vydanie.alebo aj lts každé dva roky.kopec vecí je nedotiahnutých kopec problémov je okolo toho keby radšej ubuntu urobilo raz za čas dajme tomu raz za 5 rokov niečo poriadne a nové programy riešilo aktualizáciami bolo by to oveľa lepšie pre bežných užívateľov ktorý nemajú čas vysedávať hodiny za pc a hľadať opravy problémov kvoli nedotiahnutým inštaláciám prechodom na nové verzie atď.ďalšia vec je tá že kopec programov na ktoré si užívateľ zvykne zrazu v novšej verzii nie je alebo nefunguje dobre prípadne nemá jazykovú podporu.fakt stojí za zváženie či si nenájsť konzervatívnejší linux ako dynamické ubuntu.sám som na rozhraní čo ďalej.8.04 bolo to posledné z lts čo mi vyhovovalo.časom stratilo podporu pár vecí prestalo fungovať tak som chcel povýšiť na 10.04 a vtedy to totálne kľaklo.dal som 12.04 a zhrozil sa prostredia unity.zaplakal som čo to urobili z ubuntu.veď to je na nobelovu cenu za najväčšiu katastrofu linuxu ten výtvor..ok unity sa dá nahradiť gnome ale napríklad pridať ďalší panel do neho a upraviť ho podľa seba to som už nemal čas hľadať či sa to tam vôbec dá.skúsil som lubuntu 12.04 nie všetko sa mi v tom podarilo upraviť chýbajú mi tam aplikácie na ktoré som bol zvyknutý učiť sa to nemám čas..zatiaľ som pri ubuntu 10.04 a budem hľadať niečo čo mi bude vyhovať viac..stará zlatá 8.04 je nenahraditeľná škoda že ju neviem upraviť tak ako som to mal.a nemám dni a týždne času sedieť nad tým a hľadať a hľadať a učiť sa to.
« Poslední změna: 29 Ledna 2013, 20:50:04 od math29 »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Výhoda aktualizací
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2013, 21:02:14 »
Jaká je výhoda číslování verzí systému - aktualizace "systému" každého půlroku oproti rolling updates? Z pohledu uživatele mě celkem obtěžuje aktualizace s restartem, změna prostředí(nebo aspoň loga),...

Aktualizace je závislost. Lidem, kterým jsem nainstaloval U8.04 a chodím ho ručně aktualizovat (nemají práva) jednou dvakrát za rok, nebo taky vůbec, jede do dneška bez problémů. Já však na svém počítači klikám odben na "zkontrolovat aktualizace" a nevím proč... z nudy?
To je hezké. Ale můžeš být součást botnetu. Stačí nastavit aktualizace jen na díry.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Výhoda aktualizací
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2013, 09:12:56 »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.