Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Při zapnutí PC se zobrazí "tma"  (Přečteno 2453 krát)

Mirrae

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« kdy: 07 Února 2013, 19:19:51 »
Ahoj.


Jsem novým uživatelem poslední verze Ubuntu a mám problém se zapnutím systému.
Když PC vypnu a poté zapnu zobrazí se mi jen černá obrazovka, po stisknutí nějaké klávesy se mi systém restartuje a je vše v pořádku.

Nevíte čím to je?

Děkuji.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2013, 19:46:19 »
Nevíme...  :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2013, 19:53:07 »
Tak jinak, poslední verze Ubuntu máš na mysli asi 12.10 ale jakožto začátečník by jsi měl používat 12.04 ale pokud toto přeskočíme tak nám řekni.
Co máš za počítač?
Dělá to od začátku nebo až po nějaké aktualizaci nebo po instalování ovladačů atd...
Pak by jsme asi potřebovali nějaké výpisy z logů...
=log#prozkoumejte_systémové_záznamy_-_logy]http://wiki.ubuntu.cz/%C5%99e%C5%A1en%C3%AD_probl%C3%A9m%C5%AF/bootov%C3%A1n%C3%AD?s[]=log#prozkoumejte_systémové_záznamy_-_logy
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Mirrae

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2013, 10:44:58 »
Ahoj.


Mám HP ProBook 4515s.

Natočil jsem video se zapnutím od začátku. Jinak mi to zlobí již od počátku.


Prvního varování si nevšímejte, klekla mi baterie.
Z prvu se zobrazí tma, musím zmáčkonout CTRL+ALT+DELETE, systém se restartuje, ale díky tomu se zobrazí alespoň systém, další problém je, když chci namačkat heslo, mám totiž slovo a číslice, slovo namačkám, ale číslice mě z ničeho nic vyhodí z příhlašovací stránky z ubuntu do řádkového výpisu, kde musím opakovaně stisknout klávesu NumLock, aby mi to neblblo, poté zadám v pořádku heslo a systém naběhne.

Jinak na videu je vidět jak se snažím připojit k wi-fi a nejde mi to, ovšem to řeším v jiném tématu.

Snad je to srozumitelné :-)


Předem díky.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2013, 12:45:30 »
No jo ale to jsi nikde nepsal že používáš šifrované LVM :))
Toto je způsobené nekompatibilitou ovladačů grafiky, nemám AMD tudíž nemám zkušenosti ale na Nvidia se svobodnými Noveau to dělá to samé. Zde najdeš jen drobnou hrstku lidí co používá šifrované LVM, do teď se dalo nastavit pouze s Alternate CD a až nyní u 12.10 jde nastavit i s klasickou instalačkou.

Možností řešení je několik...
  • Zkusit různé ovladače grafiky, svobodné i nesvobodné.
  • Druhá možnost o dost jednodužší je že až uvidíš černou obrazovku a disk přestane blikat, tak naťukej své heslo a pak Enter ;)
  • Nainstalovat Ubuntu znova bez LVM...
ps: je pravda že bez Videa bych na to asi nepřišel že jsi si nastavil LVM ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Mirrae

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2013, 09:43:00 »
Nejsem si úplně jist, ale myslím, že jsem LVM šifrování neistaloval, snad jen něco ve smyslu zabezpečení HDD, no to je jedno.

Přeinstaloval jsem to celé s tím, že jsem žádné, ale vůbec žádné šifrování nedával, jen když se mi zapne systém chce heslo - to je vše.
Vše mi v pořádku fungovalo, systém poté chtěl instalovat 123 aktualizací - po restartu mi nejede wi-fi :-(

Mám ho v PŘIPOJENÍ K SÍTI, je tam zadané heslo i volba automatického připojení - přesto mi nejde ....

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2013, 09:52:03 »
Tohle s LVM by se nestalo kdyby jsi instaloval 12.04.01 LTS... ;)

Tu wifi už řešíš jinde? pokud ne tak sem hoď výpis z terminálu...
Kód: [Vybrat]
lspciPak se také podívej co ti to nabízí za ovladače v programu Zdroje softwaru poslední záložka Dodatečné ovladače.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Mirrae

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2013, 10:26:11 »
00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 Host Bridge
00:01.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780/RS880 PCI to PCI bridge (int gfx)
00:04.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780/RS880 PCI to PCI bridge (PCIE port 0)
00:07.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 PCI to PCI bridge (PCIE port 3)
00:09.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780/RS880 PCI to PCI bridge (PCIE port 4)
00:11.0 SATA controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 SATA Controller [IDE mode]
00:12.0 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI0 Controller
00:12.1 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0 USB OHCI1 Controller
00:12.2 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB EHCI Controller
00:13.0 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI0 Controller
00:13.1 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0 USB OHCI1 Controller
00:13.2 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB EHCI Controller
00:14.0 SMBus: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SBx00 SMBus Controller (rev 3a)
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SBx00 Azalia (Intel HDA)
00:14.3 ISA bridge: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 LPC host controller
00:14.4 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SBx00 PCI to PCI Bridge
00:14.5 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI2 Controller
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor HyperTransport Configuration (rev 40)
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Miscellaneous Control
00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Link Control
01:05.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RS780M/RS780MN [Mobility Radeon HD 3200 Graphics]
01:05.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RS780 HDMI Audio [Radeon HD 3000-3300 Series]
02:00.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. 88E8072 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (rev 10)
06:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g LP-PHY (rev 01)




Je používán 1 nesvobodný ovladač.
Broadcom Corporation: BCM4312 802.11b/g LP-PHY

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2013, 12:39:35 »
Je používán 1 nesvobodný ovladač.
Broadcom Corporation: BCM4312 802.11b/g LP-PHY

Zakázat/odinstalovat a restartovat a zase povolit...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Mirrae

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2013, 14:30:40 »
Zakázat mi jde, ale jak odinstalovat?   ???

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2013, 14:33:32 »
tím zakázaáním se odinstaluje...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Mirrae

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #11 kdy: 10 Února 2013, 15:16:12 »
OK.

Dal jsem Nepoužívat toto zařízení, restartoval PC a opět jej povolil - beze změn ....

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Mirrae

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Při zapnutí PC se zobrazí "tma"
« Odpověď #13 kdy: 10 Února 2013, 18:05:30 »
Koukám na tento návod:

Zdravím,
místo firmware-b43-installer musíš nainstalovat firmware-b43-lpphy-installer + b43-fwcutter a pak ti wifi pojede. Jen musíš pak ve Zdroji software tento ovladač povolit a zobrazí se ti, že "Pro toto zařízení je použit alternativní ovladač" > viz screenshot.


Dle screenshotu mám to samé, ani nevím, kde se mi to tam vzalo, ale určitě je to k ničemu a musím to udělat dle návodu, bohužel tomu moc nerozumím.
Třeba kde vzít ten správný ovladač?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.