Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu  (Přečteno 2668 krát)

muflix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« kdy: 03 Ledna 2013, 22:00:33 »
Zdravím, rád bych se zeptal jak mohu používat thunderbird profil, který mám na windows7 v appData i v ubuntu.
Používám ubuntu 12.10 a spustil jsem v terminálu thunderbird -P kde jsem vytvořil nový profil a namapoval ho do windows adresáře. Pak jsem spustil thunderbird a načetlo mi to správné emailové schránky, ale bez emailů, které se po chvíli začínají stahovat z internetu.

Podobně jsem to udělal i s Firefoxem a ten mi funguje ok (historie, záložky i doplňky), jen to napsalo něco s nějakými desktop scripts.. nevím, ale funguje to.

Ubuntu 12.10 umí číst/zapisovat do NTFS proto to mapuji přímo tak by v tomto neměl být snad problém.

muflix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2013, 18:12:16 »
už vím v čem bude problém,  a to ten, že v profile.ini a dalších souborech bude vždy cesta fungující pouze pro jeden operační systém. rád bych se tedy zeptal.. jak mohu samostatný logický disk zpřístupnit pro oba systémy pod stejnou adresou ? zatím ho mám přístuný jako E:\ pod windows a rád bych přes E:\ k němu přistoupil i z linuxu pokud to je možné, děkuji

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2013, 23:38:00 »
nevim jak ty, ale ja mam v /etc/.mozilla/firefox/profile.ini toto
Kód: [Vybrat]
[Profile0]
Name=default
IsRelative=1
Path=utpway0j.default

takze zadny absolutni cesty.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2013, 23:39:53 »
V linuxu vytvořte symlink, který se bude jmenovat E: a bude ukazovat na přípojné místo toho disku. který se ve Woknech jeví jako E:.
Dvojtečka je v Linuxu legální znak ve jménu souboru. Naproti tomu bude stále problém se znaky \ a / .
Takže Vám to asi chodit nebude, těch rozdílů mezi Wokenním a Linuxovým profilem TB asi bude povícero. 

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2013, 23:44:05 »
RNA: takhle to fakt nepujde, ale myslenka symlinku je docela zajimava, co udelat v Linuxu symlink toho adresare profilu na NTFS disku?
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2013, 00:09:36 »
Když jsem kdysi používal ještě dualboot linuxu s windows, měl jsem na ntfs disku uloženou poštu - a v tom profilu v každém systému jsem měl na to nastavenou tu cestu. Fungovalo mi to dobře, tak nevím, v čem je problém. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

muflix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2013, 15:46:32 »
Když jsem kdysi používal ještě dualboot linuxu s windows, měl jsem na ntfs disku uloženou poštu - a v tom profilu v každém systému jsem měl na to nastavenou tu cestu. Fungovalo mi to dobře, tak nevím, v čem je problém. :)

a jak přesně jste to měl udělané ? já jsem teď skusil na linuxu vytvořit nový profil do kterého jsem zkopíroval prefs.js z windows a přepsal jsem všechny C:\ cesty na linuxové a sice mi to načetlo schránky, ale opět bez pošty, které to začlo stahovat z netu.. napadá mě, že to půjde pouze jedinou cestou a tou je možná samba server ? šlo by, že bych na logickém disku nasdílel třeba \\thunderbird a na windows do něho přesunul profil a pak zapnul linux a pomocí samby bych vytvořil z toho adresáře taky sdílenou složku a pak bych v thunderbird -P mangeru ten profil namapoval jako síťovou přes sambu ? :P

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2013, 17:14:36 »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

muflix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2013, 17:39:07 »
Takovyhle navod by ti nepomohl? http://kb.mozillazine.org/Sharing_a_profile_between_Windows_and_Linux

děkuji, podle toho sem to zkoušel ale nefunguje to

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2013, 18:43:05 »
Já měl poštu primárně uloženou v Ubuntu ve složce /home/user/.posta

Tam jsem nasměroval i Thunderbird pod widlema a chodilo to. Musel jsem do widlí nainstalovat podporu ext3. Nevím, jak je to dnes s podporou ext4.

Bylo to před pár lety na WXP a U8.04.

ini bych viděl asi nějak takhle:

Kód: [Vybrat]
[Profile0]
Name=default
IsRelative=0
Path=/media/windows/neco/neco/uzivatel/posta
« Poslední změna: 05 Ledna 2013, 18:45:33 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

muflix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2013, 19:00:37 »
Já měl poštu primárně uloženou v Ubuntu ve složce /home/user/.posta

Tam jsem nasměroval i Thunderbird pod widlema a chodilo to. Musel jsem do widlí nainstalovat podporu ext3. Nevím, jak je to dnes s podporou ext4.

Bylo to před pár lety na WXP a U8.04.

ini bych viděl asi nějak takhle:

Kód: [Vybrat]
[Profile0]
Name=default
IsRelative=0
Path=/media/windows/neco/neco/uzivatel/posta

No to bylo první co jsem zkusil (z linuxu naklikat win folder) a načetlo mi to nastavení bez emailů. Ale jako logicky by to ani nemělo fungovat když v hlavnim souboru prefs.js sou cesty systémově závislé.

Lze to nějak nasdílet přes tu sambu abych mohl přistupovat k tý složce pod stejnou adresou z obou systémů ? se sambou nemám moc zkušeností tak mi stačí říct jen jestli to de ať to zbytečně nestuduju :p

edit: ještě jsem to zkusil jednou a skusím to popsat podrobněji

STAV
  Windows thunderbird profil v %appdata% na NTFS

1. KROK
reboot do Linuxu, otevření /home/.thunderbird/profile.ini
a přepsání IsRelative na 0 a změnu Path
IsRelative=0
Path=/media/muflix/1234cislicka5678/Users/.../afjaso123.default

2. KROK
spustim v linuxu thunderbird a načtou se schránky bez emailů

3. KROK
rebootuju do windows a pouštim thunderbird.. všechny maily sou smazaný

taky sem si všiml, že po příkazu mount v linuxu nevidím namountovaný windows disk, pouze logický ntfs disk pro data a externí ntfs disk.. ale v levém panelu systémový disk mám a v properties je možnost 'unmounted'
« Poslední změna: 05 Ledna 2013, 19:52:53 od muflix »

Laethnes

  • Host
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 12 Ledna 2013, 18:40:41 »
No, když jsem já používal Firefox i Thunderbird na Windows XP a GNU/Linuxu zároveň, taky mi stačilo pouze nastavit adresu v souboru profiles.ini. Tento soubor jsem měl odděleně pro oba systémy, ale složka profilu byla sdílená.

Nemohu to otestovat, takže toto je pouze hypotéza, ale není problém v tom, že používáš absolutní adresy místo relativních? Mám teď na mysli proměnnou Path v souboru profiles.ini - co když prefs.js vychází z ní? Když je absolutní, ukládá všechna nastavení absolutně, ale když by byla relativní, mohou být některé adresy taktéž relativní?

Já osobně jsem vždy používal relativní adresy, takže nemám žádné zkušenosti s těmi absolutními.

Na druhou stranu, některé adresy zůstanou vždy uloženy absolutně. Momentálně si pouze vzpomínám na adresu, kam stahovat (jak pro Firefox, tak pro DownThemAll, který používám) a při přepínání mezi OS bylo potřeba ji nově nastavit. Ale jinak jsem prakticky neměl problémy; u mailů jsem používal jak POP3, tak IMAP (mám vícero mailů, jak asi každý tady) a v obou OS jsem vždy měl přístup ke všem mailům a nastavení.

(Poznámka: sám toto otestovat nemohu, protože nemám čas neustále řešit systém, takže jsem pouze na Windows a Ubuntu jsem si smazal.)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 13 Ledna 2013, 11:57:24 »
Když jsem kdysi používal ještě dualboot linuxu s windows, měl jsem na ntfs disku uloženou poštu - a v tom profilu v každém systému jsem měl na to nastavenou tu cestu. Fungovalo mi to dobře, tak nevím, v čem je problém. :)
Též.
Nainstaloval jsem Thunderbird v obou systémech. Předtím byl jen v Linuxu. Ve Windows jej jednou pustím, vytvoří adresáře a tak. Nakopíruju profil z Linuxu. Zkontroluju, zda se ve Windows otevírá. Případně smažu nějaký zbytečný konfigurák nebo pozměním, aby se otevíral. V Linuxu potáhnu v Dolphinu myší a vyberu vytvořit symlink. V fstab je nastaveno připojení NTFS oddílu.
Sdíleným profilům čehokoliv zdar!
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

muflix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 15 Ledna 2013, 13:15:44 »
Citace
Též.
Nainstaloval jsem Thunderbird v obou systémech. Předtím byl jen v Linuxu. Ve Windows jej jednou pustím, vytvoří adresáře a tak. Nakopíruju profil z Linuxu. Zkontroluju, zda se ve Windows otevírá. Případně smažu nějaký zbytečný konfigurák nebo pozměním, aby se otevíral. V Linuxu potáhnu v Dolphinu myší a vyberu vytvořit symlink. V fstab je nastaveno připojení NTFS oddílu.
Sdíleným profilům čehokoliv zdar!

Děkuji, dobře popsané.. řekl bych, ale že mi to dělá tohle (viz první komentář pod článkem) byť jsem zatim symlink metodu nezkoušel, ale namapoval jsem přímo ntfs úložiště profilu.
http://brozkeff.net/2012/08/31/sdileni-profilu-thunderbirdu-pri-dualbootu-windows-a-linux/

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 15 Ledna 2013, 16:22:29 »
Já jsem tam pod to napsal, ale komentář se nezobrazil.
Přímé mapování nevím jak to myslíš.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

muflix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:thunderbird profil stejny ve windows7 i ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 05 Února 2013, 17:50:33 »
Já jsem tam pod to napsal, ale komentář se nezobrazil.
Přímé mapování nevím jak to myslíš.

no jako, že jsem pomocí průvodce profilu vybral ntfs cestu :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.