Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: aktualizace ano/ne ?  (Přečteno 2405 krát)

Robert.b98

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
aktualizace ano/ne ?
« kdy: 04 Března 2013, 20:57:27 »
ahoj chlapi,

dlouho přemýšlím jak napsat to co mě trápí a nevypadal u toho jako moc velkej blbec.
Od doby kdy sem přešel na Limux Kubuntu 12.04 mám velké dilema s aktualizacemi.
systém mi je zprvu nabízel každý den. Tak sem aktualizoval většinou s výsledkem, že přestalo fungovat co předtím fungovalo, nebo sem musel nastavovat to co se mi povedlo v potu krve předtím už nastavit.
Pak sem se snažil vybírat co aktualizuji, ale ikdyž se některé položky byly jednoznačné bylo toho strašně moc a ještě ty závislosti že sem to vzdal. Aktualizace vypnul.
Pak se zděšením zjistil že už je verze Kubuntu 12.10 a vcelku rád bych jí vyzkoušel, ale nikde sem nenašel v čem se vlastně liší od 12.04. Zjistil sem jen že existují verse TLS které mají podporu 5 let (zřejmě XX.04) a další verze se vyskytují v pravidelném intervalu. nic bližšího jsem nezjistil popravdě sem strávil 30min snahou najít někde v nastavení jakou že mám vůbec teda verzi - bez úspěchu sem to vzdal. Některé aplikace mi občas padají některé se chovají prapodivně (co bych taky chtěl zadarmo) jedné na co sem přišel je, že když takovou aplikaci spustím v terminálu tak tam občas vypadne co se jí nelíbí a  já tomu někdy i rozumím. Asi skoro všechny problémy se dají vyřešit na fóru nebo hledáním v internetu ovšem nechci zatěžovat lidi na fóru svými specifickými problémy. Také to určitě bude tím, že mi chybí spousta knihoven a pod., protože vůbec nevím, že je potřebuji.
S radostí si koupím nějakou knížku kterou bych podpořil lidi věnující se Linuxu a z které bych načerpal základní znalosti.
Předpokládám, že zůstanu u Kubuntu takže bych se rád dozvěděl i základní informace o této distribuci.
Hlavně mám, ale dilema či aktualizovat či ne.

Děkuji všem kdo to dočetli až sem a budu rád za každou radu.
Robert.
Pořád se učím a objevuji

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2013, 21:05:23 »
... jakou že mám vůbec teda verzi ... Některé aplikace mi občas padají některé se chovají prapodivně      Asi skoro všechny problémy se dají vyřešit na fóru nebo hledáním v internetu ovšem nechci zatěžovat lidi na fóru svými specifickými problémy. Také to určitě bude tím, že mi chybí spousta knihoven a pod., protože vůbec nevím, že je potřebuji.

Hlavně mám, ale dilema či aktualizovat či ne.

Děkuji všem kdo to dočetli až sem a budu rád za každou radu.
Robert.
za úprimnosť máš +   ;) Na tú verziu je tuším
Kód: [Vybrat]
lsb_release -a a k aktualizáciam ja to mám takto viď obr.  a zdroje keď potrebujem povolím ale keď všetko funguje tak bloknem verziu balíku

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 04 Března 2013, 21:08:28 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Robert.b98

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2013, 21:12:20 »
Jo dík tohle funguje mám teda 12.04.1 zajímavé je že mi to píše Ubuntu i když mám Kubuntu ( je mi jasný že by bylo všechno jednodušší kdybych používal ubuntu jenže já nemůžu prostě překousnout tu lištu nahoře. :-)
Pořád se učím a objevuji

janek-m

  • Host
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2013, 21:15:33 »
Ahoj,
keďže je to téma, na ktorú budú veľmi rozdielne názory, tak odpoviem len za seba. Tiež používam Kubuntu 12.04 LTS a inštaláciou aktualizácií som nezaznamenal žiadne problémy. Keďže som tak trochu zvedavý aj na novinky, tak sa mi cez pridané repozitáre aktualizuje KDE (teraz mám 4.10), zaktualizoval som aj LibreOffice (3.6). Jediné,  s čím som trochu "bojoval" po aktualizáciách, ako nastaviť, aby som po prihlásení do systému nemusel zadávať heslo. Toto raz funguje, raz nie. Pády aplikácií som tiež nezaznamenal.



Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2013, 21:18:17 »
Ono po
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get upgrade by si mal mať 12.04.2 LTS
Re: janek-m, osobne nemám problém s nijakým grafickým prostredím, len môj pc hej :D
« Poslední změna: 04 Března 2013, 21:31:12 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2013, 21:18:39 »
Pokud si nepřeješ být otravován každou kravinou, kdy program hlásí, že je něco špatně, odinstalujem reportovač.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove apport-kde
Toho textu Ubuntu si nevšímej. Buď to tam nechali schválně nebo je to chyba. Mám to tam taky, ale není problém to zeditovat.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2013, 21:21:18 »
Ono po
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get upgrade by si mal mať 12.04.2 LTS
Re: janek-m, osobne nemám problém s nijakým grafickým prostredím, len môj pc hej :D
Pro Kubuntu to ZATÍM neplatí. Viz:http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66793.msg476941#msg476941
« Poslední změna: 04 Března 2013, 21:53:12 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #7 kdy: 04 Března 2013, 21:32:56 »
Pro Kubuntu to ZATÍM neplatí.
Mne to kubuntu co mám vo VB ukazuje 12.04.2 LTS ;)
žeby jadrom hosta? ale do toho nevidím len nahlas rozmýšľam :)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

janek-m

  • Host
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #8 kdy: 04 Března 2013, 21:40:03 »
Pro Kubuntu to ZATÍM neplatí.
Mne to kubuntu co mám vo VB ukazuje 12.04.2 LTS ;)
žeby jadrom hosta? ale do toho nevidím len nahlas rozmýšľam :)
Aj ja mám v info o systéme 12.04.02 LTS

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #9 kdy: 04 Března 2013, 21:45:02 »
Aj ja mám v info o systéme 12.04.02 LTS
Potom len neaktuálne info.(2013-02-14) Asi preto je ťažké písať knižky o linuxe :D
« Poslední změna: 04 Března 2013, 21:46:39 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Robert.b98

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #10 kdy: 04 Března 2013, 21:47:22 »
Chlapi teď sem zkoušel z USB 12.10 a ne zůstanu kde sem.
První dojem z USB se spouštěl úkrutně pomalu po nastartování sem si prohlídl natavení systému pak už nic.
Když sem spustil správce souborů tak padnul a pak už padalo všechno.
Když mluvím o těch problémech s programy například funguje vám Muon ? já pokud chci nainstalovat deb. balíček tak napíše jen hotovo a nic se nestane. Někde sem četl že to je bug. vyřešil sem to ubuntu center, nebo terminál.
Občas mi spadne Chromium. Nejde mi nainstalovat ovladač od Ati vždy to skončí chybou (bylo i v ubuntu).

Zeptám se ještě jinam z dob Microsoftu vím přesně k čemu byly tyto aktualizace určené primárně ne k tomu aby mi šlo to co nešlo nebo to šlo lépe byl to balíček Opatření aby nešlo to co nechtějí aby šlo + zaplať peníze + trapná bezpečnostní záplata.

Otázka je co získám u Linuxu první dvě varianty nepřipadají v úvahu protože je free (opravdu se cítím v Linuxech svobodný to co nejde je mojí neznalostí a omezeností což mi mnohem víc vyhovuje než, když mi prodají systém ve kterém schválně staví bariéry dodají tam spoustu trapných obrázků a keců a nedovolí nic).
Pořád se učím a objevuji

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #11 kdy: 04 Března 2013, 21:52:51 »
Ad Muon... on to umí, ale jen z rootu domovského adresáře. Je to zvláštní bug.

Dobře. Reportuje to Kubuntu 12.04.02 a je to Kubuntu 12.04.02 :-) . Trošku jsem se v tom zamotal. Doporučuji však přečíst odkaz http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66793.msg476941#msg476941.
« Poslední změna: 04 Března 2013, 21:57:34 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #12 kdy: 04 Března 2013, 21:55:15 »
Ten update upgrade, to ti systém nepovýši len aktualizuje(a možno rozhodí :( )a potom
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --configure -aRovano
To čo je pre mňa z toho odkazu dôležité je asi Update 12.04.xx->12.04.02
Nutno revertovat různé PPA jako X-swat atd
však?
čiže ak mám aktualizácie nastavené tak ako na obrázku a vrezie dôležitých balíkov zamknuté tak ...
« Poslední změna: 04 Března 2013, 22:05:00 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

janek-m

  • Host
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #13 kdy: 04 Března 2013, 21:56:54 »
12.10 sa jednoducho nepodarila.
Centrum softvéru Moun ide aspoň mne bez problémov. !ALE!! - pokiaľ si stiahneš deb balíček z internetu a chceš ho nainštalovať, tak ho nesmieš vložiť do žiadneho priečinku, inak je problém a vypíše to, čo si uviedol. Tento problém som tiež riešil.
Mám tiež Ati radeon hd 4200, funguje bez problémov s dodatočným ovládačom, ktorý ponúka systém.
Nevýhodou Linuxu sú problémy s HW, buď máš šťastie a šlape všetko alebo nie. A toto niekoho dokáže od Linuxu odradiť.

Robert.b98

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #14 kdy: 04 Března 2013, 22:13:15 »
Dobrý,
to je to o čem tu mluvím. O problému v Muonu se ví ovšem, že by byla aktualizace co problém opraví nevím.
Přitom v Ubuntu centru to de naprosto bez problémů = problém nebude těžké vyřešit.
Můj začátečnický dojem je, že aktualizace sou moc rychlé a časté (můj konzervativní názor).
Tedy zatím pro mě nemají smysl hlavně proto, že nevím co která část systému dělá a bezhlavým aktualizováním nic nezískám.
Jinak taky sem cosi vytvářel a programoval a úplně přesně chápu ten problém taky sem to na svém počítači vypiloval chodilo to naprosto bez problémů vydal sem to na internet a hned se ozvali lidi ně to dělá tohle a mě to nejde vůbec. Pak sem chodil po známejch a instaloval sem jim to do počítače abych to otestoval na jiných sestavách.
Pořád se učím a objevuji

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #15 kdy: 04 Března 2013, 22:25:50 »
Ten update upgrade, to ti systém nepovýši len aktualizuje(a možno rozhodí :( )a potom
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --configure -aRovano
To čo je pre mňa z toho odkazu dôležité je asi Update 12.04.xx->12.04.02
Nutno revertovat různé PPA jako X-swat atd
však?
čiže ak mám aktualizácie nastavené tak ako na obrázku a vrezie dôležitých balíkov zamknuté tak ...
Tak se Ti zamknuté balíky neaktualizují. A ještě máš zakázaný i update kanál odporúčané, jak se koukám.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #16 kdy: 04 Března 2013, 22:28:18 »
Dobrý,
to je to o čem tu mluvím. O problému v Muonu se ví ovšem, že by byla aktualizace co problém opraví nevím.
Přitom v Ubuntu centru to de naprosto bez problémů = problém nebude těžké vyřešit.
Můj začátečnický dojem je, že aktualizace sou moc rychlé a časté (můj konzervativní názor).
Tedy zatím pro mě nemají smysl hlavně proto, že nevím co která část systému dělá a bezhlavým aktualizováním nic nezískám.
Jinak taky sem cosi vytvářel a programoval a úplně přesně chápu ten problém taky sem to na svém počítači vypiloval chodilo to naprosto bez problémů vydal sem to na internet a hned se ozvali lidi ně to dělá tohle a mě to nejde vůbec. Pak sem chodil po známejch a instaloval sem jim to do počítače abych to otestoval na jiných sestavách.
Přesně jak říkáš. Jakmile kód vytáhne paty z baráku, objeví se spousta neočekávaných chyb :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #17 kdy: 04 Března 2013, 22:31:35 »
Ten update upgrade, to ti systém nepovýši len aktualizuje(a možno rozhodí :( )a potom
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --configure -aRovano
To čo je pre mňa z toho odkazu dôležité je asi Update 12.04.xx->12.04.02
Nutno revertovat různé PPA jako X-swat atd
však?
čiže ak mám aktualizácie nastavené tak ako na obrázku a vrezie dôležitých balíkov zamknuté tak ...
Tak se Ti zamknuté balíky neaktualizují. A ještě máš zakázaný i update kanál odporúčané, jak se koukám.
Zamknutý mam len skype co funguje a ostatné bezpeč. akt. idú denne (v ubu)
Odporúčané zamknuté keď všetko šlape na 99%
Na stiahnuté .deb QApt na repo Muon
Nepustia ma dverami vojdem oknom ;)
« Poslední změna: 04 Března 2013, 22:38:01 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:aktualizace ano/ne ?
« Odpověď #18 kdy: 05 Března 2013, 11:02:36 »
Roberte, vypadá to na nějakou HW chybu. Otestujte nějakým softem, třeba i pod Win" hardware. Tipoval bych to na RAMku.

Po spuštění nabídky Grubu, lze zvolit pro částečné otestování Memtest: http://wiki.ubuntu.cz/memtest86

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.