Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?  (Přečteno 3675 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #25 kdy: 10 Února 2013, 16:39:26 »
Tak nic neměň a je to... Přepnout do Win Manželku naučíš a je to. ;)

Děcáku? To znamená jako Dětský pokoj?  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #26 kdy: 11 Února 2013, 16:48:58 »
No po dvou dnech používání Ubuntu 12.04 lts jsem úplně na mrtvici.Všechno co jsem nastavil(v Mozille-domovskou stránku iGoogle,všechny oblíbené záložky...//účty v pidginu,skype,pozadí plochy a ostatní nastavení ...všechno je pryč.Když si uvědomím co to dalo s ohledem na velmi uživatelsky nepříznivé prostředí práce a zase je to ve výchozím prostředí. :'(   Už chápu proč všichni platí šílené peníze za Windows,ve kterém se pak perou s viry,adware,spyware a pod.Ve winech člověk chce třeba komunikovat po ICQ,stáhne nějakej program,třeba QIP,párkrát klikne a četuje,Tady aby si vzal dovolenou,než něco takového zprovozní a to ještě nedosáhne takového nastavení jak ve winech.Pro normální lidi co nejsou programátoři je tohle úplně na draka.Kdyby to šlo alespoň odinstalovat,když je to tak svobodné...

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #27 kdy: 11 Února 2013, 16:54:16 »
A nepřihlásil jsi se jako host? To jediné by vysvětlovalo to co říkáš. ;)
Starám se o desítky uživatelských stanic a nic podobného se mi nikdy u nikoho nestalo...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #28 kdy: 11 Února 2013, 17:00:36 »
zadával jsem heslo,a bylo to v pořádku..........nechápu,tolik práce,no aspoň jsem se něco trochu naučil nanečisto  ;)  hold musím bojovat.....



RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #29 kdy: 11 Února 2013, 17:03:09 »
Zkus to znovu... restartuj počítač... Určitě jsi omylem zavadil jednou kurzorovou šipku a šup už jsi byl přihlášený jako host.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #30 kdy: 11 Února 2013, 17:10:49 »
Je vidět že jsi machr,věděls proč a je to tak,Teď přišla žena z venku a oznámila mi ,že šla na počítač,naběhlo Ubuntu,nevěděla heslo a přihlásila se jako host.To všechno v době kdy jsem po obědě před dnešní noční spal a netušil nic.Nechal jsem zatím Ubuntu bootovat jako první,protože si netroufám zasahovat do GRUBu.(až se naučím přehodil ovládací prvky z leva do prava,tak pak si snad troufnu na grub).No jdu na tu noční zatím díky a čao

ps:
(jsem to s tím hodnocením windows vers.ubuntu nemyslel jako že ubuntu je špatny,ale jako že jsem pochopil proč normální uživatelé PC,co to vyloženě nemají jako koníčka volí placené winy.Tohle pro ně není.Věřím,že čím víc budu Linux chápat a umět ho obsluhovat tím víc budu závislák jako ty.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #31 kdy: 11 Února 2013, 17:26:03 »
To mě se takhle jako host přihlašoval tchán na Windows... Až mě nas... a zrušil jsem mu hosta. :))
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #32 kdy: 12 Února 2013, 15:59:50 »
jsem tady přehlédl jednu otazku:cituji: Děcáku? To znamená jako Dětský pokoj? odpovídám tedy  ano děcák je u nás v Prostějově dětský pokoj :-)
mohl by jsi mi prosím nějak v krátkosti poradit jak nainstalovat Tweak, tady je postup,ale je pro mírně pokročilé(asi) a netuším co kde vložit.

Citace
nastavení pomocí nástroje ubuntu-tweak. Jeho instalací získáme i další možnosti nastavení systému. Tento nástroj však není standardně dostupný v Centru softwaru pro Ubuntu. Pro jeho instalaci musíme nejprve přidat repozitář:

    sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa

a potom již můžeme nainstalovat ubuntu-tweak pomocí příkazů:

    sudo apt-get update
    sudo apt-get install ubuntu-tweak

Po spuštění ubuntu-tweak pak zvolte záložku "Tweaks" a v ní vyberte "Nastavení správce oken" a u "Rozložení tlačítek v záhlaví okna" zaškrtněte volbu "Vpravo" tak, jak je zobrazeno na připojené sejmuté obrazovce.
Nainstaloval jsem si Synaptic,ale tam to asi nenainstaluji,nebo ano?
« Poslední změna: 12 Února 2013, 16:45:21 od RRadek Neužil »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #33 kdy: 12 Února 2013, 16:20:25 »
Pošly děti do děcáku a otevři si program jménem terminál nebo jde také otevřít klávesovou zkratkou Ctrl+Alt+T.
Do něj zkopíruj tento příkaz...
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppaa stiskni enter, bude to po tobě chtít heslo ale nepůjde vydět že ho píšeš ale věz že ho píšeš a pak potvrdíš Entrem, na otázku zase odpovíš Enter.
Dále musíš obnovit seznam dostupných programů což uděláš příkazem v terminálu.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get updatechvilku to bude chrochtat cca 1min...
Pak máš na výběr, buď si otevřeš Centrum software pro Ubuntu a dáš hledat program ubuntu-tweak nebo zadáš do terminálu na instalaci tohoto programu.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install ubuntu-tweak
Nyní můžeš zpět pro děti do děcáku pač mezi programy už máš nainstalovaný program Ubuntu Tweak


Bylo to dosti blbuvzdorné? ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Co startuje první po instalaci Ubuntu vedle Windows 7 ?
« Odpověď #34 kdy: 12 Února 2013, 16:28:17 »
bylo to tak blbuvzdorné,že jsem to zvládl dokonce a zcela nečekaně i já-neuvěřitelné Tweak funguje !!! Tvoje reakce jsou neuvěřitelné a o tvé závostlosti na Linuxu už nelze pochybovat,jdu zavolat dcerku z děcáku,druhá už má svoji domáctnost a otázka času kdy si zaplní svůj děcák něčím prďavím.Velice ti děkuji,zase něco znám nového.Začínám mě to bavit!!!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.