Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovládání touchpadem  (Přečteno 1312 krát)

Matesax

  • Host
Ovládání touchpadem
« kdy: 18 Února 2013, 06:22:17 »
Dobrý den,
když lze v konzoli používat myš, dala by se použít i simulace středního tlačítka? (touchpad) Totiž takto když létám z myši na kurzorové klávesy, špatně se to kombinuje a protě lepší by bylo, kdybych létat nemusel. A označovat a kopírovat v konzoli - oproti myši... Vlastně mám 2 problémy - mohu donutit kurzor přesunout se na pozici myši? A ten hlavní - mohu scrollovat touchpadem? Děkuji.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Ovládání touchpadem
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2013, 20:09:08 »
To jako všechno v konzoli? Nebylo by lepší naučit se pořádně s klávesnicí? V grafice toho hodně umí nastavit synclient.

Matesax

  • Host
Re:Ovládání touchpadem
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2013, 20:35:40 »
Však já jsem s konzolí sžitý - jen mi chybí ovládání myší... Tedy ono tu právě je - tak to je fakt - takové navnadění - a nejdůležitější funkce... :) V Linuxu jsem kvůli konzoli - prvně mě odradilo, že dělám webové projekty, potřebuji si pustit videa a tak. Ale když vím, že to vše jde i v konzoli, tak mne do GUI nikdo nedostane... :)

(Co by jsi vůbec chtěl na té klávesnici vymyslet? :) Zkratky? - no bez nich bych nežil... Ale z kurzorových kláves mě už dost bolí prsty... :) )

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Ovládání touchpadem
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2013, 21:55:30 »
nauč se s Vimem a přestanou tě bolet :)
http://www.nti.tul.cz/~satrapa/docs/vim/ (lepší český tutorial neznám)

Matesax

  • Host
Re:Ovládání touchpadem
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2013, 05:55:34 »
A v čem jiném tu asi edituji... :) To jako, že vyměním kurzorové klávesy za h,j,k,l? No to je výhra... :) Jasně - Vim ulehčuje editaci dokumentů - ale mě jde o scrollování textu - které je prostě všude. Například zde - v Elinks - než se dostanu k odpovědi - to je na den. Taky vtípek - kliknutí myší na kraj scrolluje - jenže jen kliknutí - ne držení - no to je také výhra... :) Dobrá - tak alespo^n s tím kurzorem - dal by se dostat pod myš? Tím bych si ušetřil kurzory o dost...

Jo a - jak vypsat text, aby byl scrollovatelný? Totiž dlouhé ls, nebo --help je za bufferem - zatím tedy vždy potřebnou věc vygooglím, ale první věc - proč to není jako u info ***? A jako u dalších xy věcí, které inteligentně vykreslí jen ve velikosti bufferu... A  druhá - jak? Díky.
« Poslední změna: 19 Února 2013, 05:59:44 od Matesax »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Ovládání touchpadem
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2013, 19:20:43 »
Kód: [Vybrat]
ls | less

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.