Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční obnova Grub 2 [vyřešeno]  (Přečteno 4963 krát)

Namoot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #25 kdy: 22 Února 2013, 14:57:23 »
Kód: [Vybrat]
ubuntu@ubuntu:~$ sudo grub-mkconfig
/usr/sbin/grub-probe: error: cannot find a device for / (is /dev mounted?).
ubuntu@ubuntu:~$ sudo mount /dev /mnt
mount: /dev není blokovým zařízením

janek-m

  • Host
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #26 kdy: 22 Února 2013, 15:13:45 »


 Vidím to už na preinštaláciu systému. Možno by sa tým opravili všetky problémy. Zmazal by som všetky linuxové oddiely a urobil inštaláciu ešte raz. Je to jednoduchší a rýchlejší spôsob. Vyzerá to, ako by chýbali nejaké súbory. ešte možno niečo napdne jmp alebo niekoho zdatnejšieho :)
« Poslední změna: 22 Února 2013, 15:17:29 od janek-m »

Namoot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #27 kdy: 22 Února 2013, 15:16:46 »
Ajajajaj.. to jsem nechtěl slyšet. :D

Jinak ten příkaz dělá to samé, jako ten předchozí..

A myslíš, že ten nástroj, co radil jmp není mocnější? Neměl bych ho ještě vyzkoušet?

janek-m

  • Host
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #28 kdy: 22 Února 2013, 15:20:15 »
Vyskúšaj ho! Už zrejme nič nepokazíš :), ale urobil by som ten preinštal - robota na 20 min.

Namoot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #29 kdy: 22 Února 2013, 15:22:30 »
To teda ne.. :D Když budu instalovat Debian zase jenom čistej systém, tak je to na pár hodin.. Máš sice pravdu, že práce je tam dohromady tak na 20 minut ale i tak.. :D Furt lepší než Gentoo...

Tady je ten návod :D http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,996.0.html

janek-m

  • Host
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #30 kdy: 22 Února 2013, 15:39:16 »
Tak Debian som ešte neinštaloval a po prečítaní toho návodu asi ani nebudem  :D už som akosi spohodlnel. Ale inštaloval si cez grafické prostredie ?   Čo nechápem, že sa nedarí obnoviť ten GRUB. Vyskúšaj ešte to, čo navrhol jmp, čo to spraví

Namoot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #31 kdy: 22 Února 2013, 15:46:37 »
Zdá se to složitý, ale je to jenom kopírování a přepisování příkazů :D.. Jelikož já jsem na po*ebávání systému expert, tak si tu instalaci i snad pamatuju :D..
Jinak jsem instaloval přes textovej instalátor, nevím, jestli i grafickej má ty samý možnosti.
A důvod, proč prostě nejde nainstalovat ten grub (hele, nejde nějak kompletně vyčistit mbr? že by tam zůstávaly sračky po win..) taky nechápu..
Ale je pravda, že po tom, co jsem nainstaloval win, tak zavaděč taky nefungoval, musel jsem zase přes cd a pár příkazů vyčistit mbr a nainstalovat ho znova..

janek-m

  • Host
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #32 kdy: 22 Února 2013, 16:00:55 »
Už na začiatku tvojho prvého príspevku som spomenul, že nemáš dobre zarovnaný disk. Proste jednoducho povedané, nie je dobre naformátovaný. Je to síce práca na niekoľko hodín, ale dal by som to do poriadku. Nanovo by som naformátoval celý disk, nahodil Win a potom Linux. Ale to je môj osobný názor.
Či sa dá MBR nejako prečistiť, tak to neviem, nikdy som to nerobil, nakoľko mne aj po inštalácii Linuxu vždy nabehol GRUB - a to som voľakedy robil neustále nejaké pokusy a preinštal Linuxu (keď som to už nevedel dať dokopy  ;D )

Namoot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #33 kdy: 22 Února 2013, 16:05:40 »
Myslíš že mám tedy zformátovat celý disk, včetně windows? Do toho se mi dvakrát nechce, ale taky rozhodně nechci skončit jenom u win..
Ach jo.. Jedna blbá reinstalace jedněch blbejch windows a zábava na celé hodiny.

janek-m

  • Host
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #34 kdy: 22 Února 2013, 16:10:18 »
Ja som toto tiež už absolvoval :) , ale nechám to na teba. ešte skús to od jmp a daj vedieť, možno nás to prekvapí.

jmp

  • Host
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #35 kdy: 22 Února 2013, 16:27:20 »
to by mohlo pomoci s odlišením toho, kde je reálně problém
pokud to pomocí supergrubdisk nabootuje, tak je pravděpodobně problém v nastavení grubu na disku a snad by to mohlo jít řešit...

Namoot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Nefunkční obnova Grub 2
« Odpověď #36 kdy: 22 Února 2013, 22:55:43 »
Tak jsem to vyřešil ultimátně, reinstalem, jak to má bejt :D...
Naštěstí už to funguje, ale teď zase zaboha už asi 5 minut hledám skype pro 64 bitů :D.. Blbý reinstaly..

janek-m

  • Host
Re:Nefunkční obnova Grub 2 [vyřešeno]
« Odpověď #37 kdy: 23 Února 2013, 08:25:02 »

Namoot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Nefunkční obnova Grub 2 [vyřešeno]
« Odpověď #38 kdy: 23 Února 2013, 10:50:36 »
Wrong architecture... dřív tam měli normálně .deb pro Debian 64 bitů, nechápu proč to odstranili..

janek-m

  • Host
Re:Nefunkční obnova Grub 2 [vyřešeno]
« Odpověď #39 kdy: 23 Února 2013, 10:56:32 »
Pokiaľ viem, tak multiarch je 64 bit. verzia. Tak skús ešte vyskúšať toto: http://crunchbang.org/forums/viewtopic.php?pid=272547#p272547

EDIT: Alebo: https://www.dropbox.com/s/smnrfbqqmmzd5h3/skype-debian_4.0.0.8-1_amd64.deb
« Poslední změna: 24 Února 2013, 10:30:43 od janek-m »

Namoot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Nefunkční obnova Grub 2 [vyřešeno]
« Odpověď #40 kdy: 26 Února 2013, 20:01:33 »
Prominte, že odpovídám tak pozdě, ale nebyl jsem u počítače :D

Stačilo dát tenhle příkaz sudo dpkg --add-architecture i386... :D Pár minut googlení..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.