Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po autom. aktualizacích se nelze připojit na vlatní síť,volné mi jdou připojit.  (Přečteno 974 krát)

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Poraďte prosím někdo co nastavuji špatně? Když jsem před 14 dny nainstaloval Ubuntu 12.04,nastavení hesla WEP a ostatních parametrů jsem měl za chviličku a vše běželo bez problémů.Pak se nabídly aktualizace pro Linux,ty jsem stáhl a nainstaloval a po povinném restartu systému mi už nešlo připojit na vlastní router.V mobilním TLF  s Androidem jsem si ověřil platnost hesla  a je OK.Ostatní volné sítě v okolí mi fungují,takže síťová karta je OK(zkoušel jsem ji v terminálu a blokovaná není).Jsem ale záčatečník,takže se dá předpokládat,že něco nastavuji špatně,akorát mi není jasné,že se mi to povedlo po instalaci hned nastavit.A ještě nechápu proč ve Windows mám heslo jiné.(ty jsem nedávno přeinstalovával taky a heslo jsem zadával to, co mám v mobilu a které jsem zadával i do Ubuntu.(na to heslo co je ve win ,ale taky nerozběhnu připojení v Ubuntu)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Odeber tu síť v Network manageru (ikonka wifi v horním panelu) → Upravit připojení → Bezdrátová a Odstranit. Následně ji přidej a bude ti to fungovat.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
To nepomohlo,to jsem udělal už asi 15x......:-(

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Zkusil bych se podívat do nastavení routeru. Ovlivňuje to několik faktorů, např. na jakém kanálu máš tu síť? Není na příliš vysokém? Zkus to dát na nižší kanál. Zkus změnit zabezpečení sítě (z WEP na WPA apod.). Dále si můžeš oskenovat sítě v okolí a zjistit si nejvhodnější kanál pro vysílání, aby se ta tvá síť netloukla s ostatními:

Kód: [Vybrat]
sudo iwlist "zmáčkni klávesu TAB" scan
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
jsem na 4. kanálu a to jediný.Většina je na 6.5.1. a 2. kanálu.Ani frekvence se nekříží.Vlezu do routeru a přenastavím ho.Uvidíme,zatím mnohokrát díky za pomoc!!!!

krpakr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Tak problém je vyřešen,kde byla ale chyba nevím.IPv4 jsem nastavil ručně(všechny IP) a IPv6 jsem dal ignorovat a běží to.Do routeru jsem vůbec nezasahoval a to proto,že windows,který je také na tomto PC se na něj připojuje bez problémů.Díky za pomoc!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.