Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hardver pre 2 a 4 uzivatelov pracujucich sucasne na 1PC  (Přečteno 1361 krát)

mrtn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Hardver pre 2 a 4 uzivatelov pracujucich sucasne na 1PC
« kdy: 28 Února 2013, 08:55:26 »
Dobry den, idem skladat PC pre 2 a 4 uzivatelov pracujucich sucasne na 1PC. Prosim o vyjadrenie ohladom komponentov.

Pocitace budu urcene do kancelarskeho prostredia a bude sa na nich pracovat s: Firefox, Thunderbird, LibreOffice, Skype, obcas GIMP.
Uzivatelia budu mat samostatne ucty a prihlaseni budu sucasne k 1PC. Kazdy uzivatel s vlastnym monitorom, klavesnicou a mysou.
Pripojenie monitorov (22" 1920x1200/1080) cez HDMI - so zvukom.

Toto riesenie chcem zvolit pretoze si od toho slubujem jednoduchsiu administraciu a menej pocitacov v miestnosti. Potrebujem
hlavne poradit s typom procesoru a grafickej karty. A hlavne, su taketo riesenie vobec realisticke? Co sa tyka nastavenia ubuntu
pre taketo ucely, tak k tomu som zatial ziadne info nenasiel (google), asi som zle hladal - prosim o nejaky link.

1.PC PRE 2 UZIVATELOV monitory budu pripojene k zakladnej doske cez HDMI
-Zakladne doska: mATX 2xHDMI
-Procesor: i3 Ivy Bridge (2jadrový) s Intel HD Graphics 4000
-Graficka karta: integrovana v procesore
-Pamat: 8GB
-Disky: SSD 128GB na system, HDD 2x 500GB RAID1
-Skrina: middle tower
-Zdroj: 350W

1.PC PRE 4 UZIVATELOV 2monitory budu pripojene k zakladnej doske a dalsie 2 ku grafickej karte
-Zakladne doska: mATX 2xHDMI
-Procesor: i5 Ivy Bridge (4jadrový) s Intel HD Graphics 4000
-Graficka karta: 2xHDMI (max 80,-€ ak bude stacit)
-Pamat: 16GB
-Disky: SSD 128GB na system, HDD 2x 1000GB RAID1
-Skrina: middle tower
-Zdroj: 500W

Dakujem vopred za rady. Ak sa takato vec niekde na fore riesi, prosim nasmerujte ma.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Hardver pre 2 a 4 uzivatelov pracujucich sucasne na 1PC
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2013, 09:19:53 »
https://help.ubuntu.com/community/MultiseatX

Osobně bych to ale spíš řešil nějakým tenkým klientem než takhle, ale jde to taky.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Hardver pre 2 a 4 uzivatelov pracujucich sucasne na 1PC
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2013, 10:06:08 »
Nebolo by efektivnejsie kazdemu kupit lacnejsi pc? Toto bude umenie rozbehat a napriklad ak niekto na tom pc pre 4 spusti v gimpe pocitat dajaky efekt tak vyblokuje vsetkych ostatnych. Myslim ze toto plati aj pre pracu s diskom.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

mrtn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Hardver pre 2 a 4 uzivatelov pracujucich sucasne na 1PC
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2013, 10:48:55 »
Nebolo by efektivnejsie kazdemu kupit lacnejsi pc? Toto bude umenie rozbehat a napriklad ak niekto na tom pc pre 4 spusti v gimpe pocitat dajaky efekt tak vyblokuje vsetkych ostatnych. Myslim ze toto plati aj pre pracu s diskom.
-Co sa tyka ceny (pre kazdeho 1PC) pri 2 uzivateloch, tak to je cca rovnake.
400x2=800€ a za tie iste € to poskladam, mozno aj lacnejsie. Pri 4 PC myslim, ze uz dost ušetrím.

-Takze ten stroj pre 4 uzivatelov by ste mi neodporucali? Respektive, ak by na nom spustali iba
Firefox, Thunderbird, LibreOffice, Skype tak by to bolo svizne? (kvalitne a rychle disky by som pouzil)

-Pre 2 uzivatelov: myslite, ze ta moja navrhnuta konfiguracia by bola ok?

https://help.ubuntu.com/community/MultiseatX

Osobně bych to ale spíš řešil nějakým tenkým klientem než takhle, ale jde to taky.
-No v pripade pouzitia klientov pre taky maly pocet uzivatelov (2 a 4) mi to zase pripada o dost drahsie riesenie.
server + 4x klient

-Dakujem za link (budem studovat)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.