Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.04 problem cez Wubi  (Přečteno 6199 krát)

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« kdy: 28 Února 2013, 22:39:27 »
Zdravim,rozhodol som sa vyskusat tento OS pretoze ma v podstate vsetko co si od OS predstavujem ale chcel som ho zatial iba vyskusat cez Wubi ale nejake sa mi nedari

hned pri prvom spusteni OS sa mi normalne nabootuje ale uz pri prihlasovacej obrazovke mi ako keby na chvilku zamrzne obraz a hodi ma do terminaloveho okna kde mi len vypisuje chyby priklad:

gpu lockup switching to software fbcon
a postupne zacne zaplnat dalsie riadne,asi chybami -.-

neviete ako by som sa dostal do OS? mam nieco s ovladacmi alebo nieco chce stiahnut ale nemoze pretoze som na WiFi a nema ani na tu ovladac? alebo je to tym,ze je to len akysi program a neni to dobre nainstalovane?!

dakujem za rady.

PS: som uplny zaciatocnik,takze ma prosim setrite

janek-m

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2013, 22:49:55 »
v odstate pri inštalácii Ubuntu cez WUBI je potrebné, aby inštalátor WUBI a ISO súbor Ubuntu boli v jednom priečinku a samozrejme mať stiahnutú správnu verziu WUBI.
http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer

Ubuntu možno vyskúšať aj ako Live CD, čiže po napálení ISO súboru na DVD ho možno vyskúšať bez inštalácie → reštart PC, zvoliť v nastaveniach boot z Cd a nechať systém nabootovať.
« Poslední změna: 28 Února 2013, 22:53:01 od janek-m »

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2013, 10:05:56 »
tak je tam iba jedna verzia toho Wubi a ISO si to natiahne samo..

poobede to skusim na USB kluc..ale podla mna bude vysledok rovnaky alebo rovno instalaciu na kompletku

btw moja zostava:

MB: MSI GD65 Z68A (G3)
CPU: Intel® Core i5 2500K @4,2 GHz
CPU COOLER: Noctua NH-D14
GPU: ASUS MATRIX GeForce GTX580
RAM: 8GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX CL9 kit 2x4GB
SSD: Corsair GT 120 GB
HDD: january 2013
DVD-RW: Plextor
CASE: Corsair 600T white
PSU: Corsair AX750W
Monitor: HP LCD ZR2440w 24'' LED S-IPS
Repro: Genius Home Theater SW-HF 5.1 6000
Mouse: Razer Mamba 2012
Key: Razer Lycosa Special Edition
WiFi PCI: TP-Link WN951N
WiFi Router: TP-Link WR1043ND
NAS: WD My Book World 2 TB
Phone: iPhone 5 16 GB Black Orange 6.1 JB Evasi0n + Harman Kardon CL

nebude pri nicom problem,pozeral som vsetky ovladace,mozno iba ak u GPU

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2013, 10:29:03 »
Já bych si raději zmenšil disk na windows a nainstaloval Ubuntu 12.04.2 64bit na svojí vlastní patišnu.
http://releases.ubuntu.cz/precise/ubuntu-12.04.2-desktop-amd64.iso
Teoreticky by ti vše mělo fungovat ale to ostatně uvidíš už při nabootovaní livecd. Pro více informací mrkni sem.
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1
a po instalaci sem...
http://wiki.ubuntu.cz/pr%C5%AFvodce_po_instalaci

Jediné s čím krapet narazíš je iPhone protože na Ubuntu není iTunes, ale to se dá řešit třeba Virtualboxem nebo Dualbootem ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2013, 11:14:54 »
takze skusil som to teraz aj na USB try ubuntu a to iste vypisuje -.-

btw je dost mozne,ze som neni pripojeny na internet ale myslim,ze na Try ubuntu netreba nic..ale aj tak mi to nejde.. :(

EDIT: skusal som aj tu verziu 12.10 a tam som sa dostal az po nacitanie samotnej plochy ale hned ako troska pohnem s mysou tak mi zamrzne obraz a hodi ma to do toho terminaloveho okna a zacne nieco vypisovat..

EDIT2: kebyze 100% viem,ze po nainstalovani mi pojde tento OS aj s WiFI pripojenim tak ho nainstalujem ale verim,ze aj po instalacii mi hodi rovnake chyby

EDIT3:

takze skusil som aj samotnu instalaciu..zaciatok vyzeral dobre,vybral som si jazyk dokonca mi naslo PCI WiFi a aj fungovala ale po vybere jazyka mi to zamrzlo a zase hodilo na tie riadky textu,vid obrazky:




a na koniec sa ta v tejto polohe zamrzlo..skusal som to niekolkokrat stale problem ten isty..

« Poslední změna: 01 Března 2013, 12:37:20 od Azazel »

janek-m

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2013, 12:37:19 »
vyskúšaj nabootovať Live DVD, klikni na "vyskúšať" bez inštalácie a po načítaní Live systému zistíš, či bude všetko fungovať. Ak nie, tak potom by sa poriešili HW problémy, prípadne zmeny bootovacích parametrov.

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2013, 12:38:53 »
vyskúšaj nabootovať Live DVD, klikni na "vyskúšať" bez inštalácie a po načítaní Live systému zistíš, či bude všetko fungovať. Ak nie, tak potom by sa poriešili HW problémy, prípadne zmeny bootovacích parametrov.

skusal som aj dat len vyskusat problem ten isty..zmeny bootovacich parametrov?

janek-m

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2013, 12:41:03 »
Nabootuj ešte raz Live CD a keď sa objaví taký panáčik dole, klikni naňho a potom myslím klávesa F6 a skúsiť zadať parameter "nomodeset"

Pozri sem na prvé obrázky: http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1
« Poslední změna: 01 Března 2013, 12:48:20 od janek-m »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2013, 12:56:08 »
EDIT: skusal som aj tu verziu 12.10 a tam som sa dostal az po nacitanie samotnej plochy ale hned ako troska pohnem s mysou tak mi zamrzne obraz a hodi ma to do toho terminaloveho okna a zacne nieco vypisovat..
Kdo ti poradil 12.10? Ten má domršené ovladače noveau tak proto se ti tak sype obraz... Musíš nainstalovat nesvobodné ovladače třeba přepnutím do Ctrl+Alt+F1 přihlásit a
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install nvidia-settingsnebo novější 3x výkonější ale experimentální.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install nvidia-settings-experimental-310nakonec
Kód: [Vybrat]
sudo reboot
Když se vrháš do instalace vývojových verzí namísto stabilních LTS verzí kterou jsem ti poslal odkaz na stažení tak se příkazové řádce nevyhneš ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2013, 13:00:22 »
Nabootuj ešte raz Live CD a keď sa objaví taký panáčik dole, klikni naňho a potom myslím klávesa F6 a skúsiť zadať parameter "nomodeset"

Pozri sem na prvé obrázky: http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1

ja mam uplne ine okno..instalujem to z USBčka

EDIT: skusal som aj tu verziu 12.10 a tam som sa dostal az po nacitanie samotnej plochy ale hned ako troska pohnem s mysou tak mi zamrzne obraz a hodi ma to do toho terminaloveho okna a zacne nieco vypisovat..
Kdo ti poradil 12.10? Ten má domršené ovladače noveau tak proto se ti tak sype obraz... Musíš nainstalovat nesvobodné ovladače třeba přepnutím do Ctrl+Alt+F1 přihlásit a
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install nvidia-settingsnebo novější 3x výkonější ale experimentální.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install nvidia-settings-experimental-310nakonec
Kód: [Vybrat]
sudo reboot
Když se vrháš do instalace vývojových verzí namísto stabilních LTS verzí kterou jsem ti poslal odkaz na stažení tak se příkazové řádce nevyhneš ;)

nikto mi neradil..skusil som obe verzie robi to pri oboch..a nemozem instalovat nic pretoze v samotnom systeme zostanem asi 5sek a potom sa mi sekne obraz..

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2013, 14:47:35 »
nikto mi neradil..skusil som obe verzie robi to pri oboch..a nemozem instalovat nic pretoze v samotnom systeme zostanem asi 5sek a potom sa mi sekne obraz..
Tak udělej to co ti říkám... Pak je tu ještě možnost že je špatná grafika i když ve Windows funguje...

Jo a tu úvodní obrazovku máš jinou protože máš zapnuté v Biosu UEFI.
Vypadá to nějak takto že?
http://i.stack.imgur.com/rL6Jh.jpg
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #11 kdy: 01 Března 2013, 14:58:41 »
Citace
Jo a tu úvodní obrazovku máš jinou protože máš zapnuté v Biosu UEFI.
Vypadá to nějak takto že?
http://i.stack.imgur.com/rL6Jh.jpg

ano takto to vyzera ked idem cez UEFI

a takto ked idem len cez USB



btw ani jedna z moznosti nefunguje,pri kazdej mi to asi po 3 sekundach zamrzne,a zacne vypisovat tie riadky..netusim preco -.-
« Poslední změna: 01 Března 2013, 16:39:06 od Azazel »

janek-m

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #12 kdy: 01 Března 2013, 16:29:29 »
Niekde tu na fóre som čítal, že UEFI na dá vypnúť a tým naskočí klasický bios. Nepomohlo by to? Toto ale neviem odskúšať.

beer

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #13 kdy: 01 Března 2013, 16:40:46 »
Jediné s čím krapet narazíš je iPhone protože na Ubuntu není iTunes, ale to se dá řešit třeba Virtualboxem nebo Dualbootem ;)

I to se dá vyřešit, není potřeba virtualizovat nebo doalboot, postačí neemulátor wine, nebo playonlinux:

http://freshtutorial.com/install-itunes-ubuntu-linux/

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #14 kdy: 01 Března 2013, 16:42:16 »
ludia zatial mi nejde anilen vyskusat takze instalaciu programov budem riesit az potom :D

zatial by som chcel vyriesit instalaciu samotneho OS

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #15 kdy: 01 Března 2013, 18:48:43 »
to mi akoze nikto nevie poradit?
instalujem Ubuntu na volne diskove pole a spravi mi to tu istu chybu pri vsetkych instalaciach a je jedno z coho to instalujem..
jedine co nemam je pripojenie kablom iba cez wifi ale wifi sa spoji bez problemov..uz ma vazne nic nenapada

btw zostava pocitaca je v uplnom poriadku

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #16 kdy: 02 Března 2013, 10:45:16 »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #17 kdy: 02 Března 2013, 10:52:55 »
no a ty pravdepodobne necitas moje odpovede..cokolvek som skusil vsetko dopadlo tym,ze mi to zamrzne a hodi do gpu lockup switching to software fbcon a zacne vypisovat -.-

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #18 kdy: 02 Března 2013, 10:59:59 »
Má ten tvůj počítač i integrovanou grafiku? Co zkusit vyndat na chvíli tu Nvidia jestli to bude na live také blbnout.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #19 kdy: 02 Března 2013, 11:01:20 »
CPU: Intel® Core i5 2500K @4,2 GHz - samozrejme,ze ma a skusal som to s rovnakym vysledkom

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #20 kdy: 02 Března 2013, 11:11:45 »
Tím odpadá problém s grafikou.  ;)

Než se pustíme do testováni jednotlivého HW tak by mě zajímalo jakou verzi Biosu máš?
http://www.msi.com/product/mb/Z68A-GD65--G3-.html#/?div=BIOS
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #21 kdy: 02 Března 2013, 11:43:46 »
najnovsi samozrejme :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #22 kdy: 02 Března 2013, 11:51:47 »
Testni Ram z CD 12.04...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Azazel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.04 problem cez Wubi
« Odpověď #24 kdy: 02 Března 2013, 12:44:36 »
Zkus si normálně vypálit to iso na CD... Možná je právě v tom USB zakopaný pes ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.