Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s okny s Gnome Classic  (Přečteno 3826 krát)

beer

  • Host
Re:Problém s okny s Gnome Classic
« Odpověď #25 kdy: 06 Března 2013, 09:01:40 »
*
Naprosto souhlasím. Navíc přidám zkušenost z ubuntu ultimate edition, či jak se jmenovalo. Toto sestavení ubuntu instalovalo více prostředí do systému. Systém nebyl ale příliš dobře odladěný, bylo pomalejší a nikdy mi nefungoval upgrade na vyšší verzi systému. Co se týká těch startovacích skriptů, napadá mne třeba automatické spuštění gnome-keyring a pod v jiných prostředích, které toto nepoužívají, nebo automatický start některých KDE věcí pod jiným prostředím, nežli KDE. Ano, teoreticky se dá ohlídat všechno. Pokud by existoval nějaký jednoduchý audit v konfigurácích v domovské složce a podsložkách, bylo by to snažší. Cesty, jak auditovat systém určitě jsou, ale jejich konfigurace není zas tak jednoduchá (použití verzovacích systémů, snapshoty, přírůstkové zálohy, apod).

Osobně se domnívám, že pro stabilní používání je nejlepší si zvolit prostředí, které nejvíce vyhovuje potřebám, a to prostředí si třeba i dokonfigurovat k obrazu svému a případné pokusy s jinými prostředími virtualizovat.

Vždycky je ale technicky možné se v případě špatné konfigurace vrátit zpět a začít odznova, ale někdy za cenu smazání některých nastavení, nebo dokonce odinastalace celého gui, jeho programů a nového nainstalování včetně jeho závislostí například přes metabalíky. Pro někoho ale může být systém bez gui naprosto nepoužitelný a když se do toho stavu dostane, tak si pak nemusí vědět rady.

mset

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Problém s okny s Gnome Classic
« Odpověď #26 kdy: 06 Března 2013, 10:13:59 »
Já bych se také přidal se zkušeností.
Občas se mi stávalo (nevím proč jednou ano a jednou ne), že se okna Gnome chovala, jak popisuje Martan. Často to nastalo, když jsem zjistil, že divně funguje Compiz a pak po reinstalaci zmizely posuvníky, horní ovládání a někdy se nedalo hnout s okny. Po odinstalaci Compiz začalo všechno pracovat jak má - ale někdy Compiz zůstal fungovat a někdy ne.

Compiz a vůbec Ubuntu mi nejlépe fungovalo ve verzi 9.10 a nechalo si líbit povýšení na verze 10., aniž ztratilo svoji perfektní funkčnost.

Je to už starý systé a někam se přesunuly repozitáře - repozitář s instalačkou jsem našel, ale s programy už ne. Vím, že tahle otázka sem nepatří, ale nevíte někdo, kde jsou repozitáře verzí 9 a 10, aby šly doinstalovávat programy?

sob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Problém s okny s Gnome Classic
« Odpověď #27 kdy: 06 Března 2013, 20:01:09 »
Tak jsem se lehce unáhlil. Při prvním spuštění vše fungovalo, jak má. Teď už zase nastal stejný problém. Asi se uchýlím k tomu, že zůstanu u jednoho prostředí, jak zde bylo řečeno. Snad to poté bude už dobré.

Jinak jsem si instaloval Ubuntu pomocí wubi, protože to byla pro mě nejschůdnější cesta. Co se mi na této instalaci nejvíce líbí, že root disk se všemi konfiguračními soubory a mými daty (na C:\ubuntu\disks\root.disk). Takže si tento disk pravidelně zálohuju a kdykoliv si něco v Ubuntu rozhodím, tak mi stačí jen překopírovat ve win zálohovaný disk a opět jedu tam, kde jsem skončil. Je tady nevýhoda, že tento disk má cca 20GB, ale na druhou stranu mě to vícekrát už zachránilo :-). Mě to vyhovuje, protože si mohu zde dělat téměř neškodně, co chci, a mohu si tak "osahat" linux bez vážnějších následků.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Problém s okny s Gnome Classic
« Odpověď #28 kdy: 06 Března 2013, 20:49:02 »
...kde jsou repozitáře verzí 9 a 10, aby šly doinstalovávat programy?
Pozri sem
http://www.newit.co.uk/forum/index.php?topic=2329.0
http://old-releases.ubuntu.com/
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

mset

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Problém s okny s Gnome Classic
« Odpověď #29 kdy: 07 Března 2013, 13:35:34 »
díky!!!!!!!!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.