Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [Vyřešeno] Interpretace shellu  (Přečteno 1331 krát)

Matesax

  • Host
[Vyřešeno] Interpretace shellu
« kdy: 09 Března 2013, 18:14:25 »
Dobrý den,
hodlám si udělat vlastního správce oken. (pro konzolové aplikace) Prakticky na způsob emulátoru terminálu. Tak nějak si nedovedu představit, že by emulátor komunikoval s Bourne Shellem. A tak se ptám - musím napsat vlastní interpret? Pokud ano - asi si půjčím nějaký emulátor jako předlohu - který si v takovém případě zvolit? Děkuji.
« Poslední změna: 12 Března 2013, 15:35:28 od Matesax »

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Interpretace shellu
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2013, 19:46:04 »
Já ti radím dřív než toho budeš litovat, když ti vyhovuje Debian, a nebudeš toužit po každé GUI novince, instaluj znovu z minimal ale čistý Debian (stable). Ten myslím zraje déle než LTS Ubuntu. Debian většinou používají uživatelé na tvé úrovni (více pokročilý).
Teď nevím jestli znáš jiné druhy Linuxových shellů (z, korn atd.), moc se mi tomu nechce věřit. Jenom abys nevymýšlel vynalezené kolo.

« Poslední změna: 09 Března 2013, 20:05:28 od jadd »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Interpretace shellu
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2013, 19:47:30 »
nehledáš eval?
Kód: [Vybrat]
$ a="uname -a"
$ echo $a
uname -a
$ eval $a
Linux hp 3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.39-2 x86_64 GNU/Linux

Matesax

  • Host
Re:Interpretace shellu
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2013, 19:59:08 »
Do Debianu se mi nechce - už je to přecijen dědeček a já raději něco novějšího, svižnějšího,... Pořád se ještě snažím o NetBSD.

Shellů znám hodně a ovládám 3 - s tím, že bych měl zvládnout i snad všechny ostatní - vždy^t se nejčastěji jedná o syntaxi C, či jiného pro mne známého jazyka. Tak nějak nechápu, proč se syntaxe tolika programátorům známá prizní kovíjakými stavbami... To vypadá, jako by chtěli být co nejvíc in... :) Hold C je všude kolem. Nevím nic o konzolovém WM - alespo^n jsem po 4 dnech hledání nenarazil na nic jiného, než multiplexy/splitery. Já se tu ale bavím o panelu s hodinami a jinými užitečnými věcmi (automaticky schovávatelnému) a funkčností podobné emulátorům terminálu. S tím, že umožním tabování mezi aplikacemi (+ budou v onom panelu), aj. Neplánuji nic velkého - leč budu si tedy muset vypůjčit nějaký ten shell, který má pro mne vhodnou licenci...
« Poslední změna: 09 Března 2013, 20:01:53 od Matesax »

Matesax

  • Host
Re:Interpretace shellu
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2013, 15:34:35 »
Tak jsem si to našel - ncurses. Má to přímo nové okno atd...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.