Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem  (Přečteno 2648 krát)

Jiří Zoufalý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem
« kdy: 08 Března 2013, 13:14:55 »
Canmore GT-730FL-S pod Linuxem

Dobrý den
V popisu zařízení na Heurece je zmínka o linuxových ovladačích. Zajímali by mě, jestli někdo provozuje toto zařízení pod Linuxem, konkrétně pod Kubuntu, a s jakýn softwarem.
Děkuji za odpověď. Jirka

Rover623

Re:Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2013, 13:54:24 »
Ovladače sice výrobce dodává, ale pro RedHat, výrazně pochybuji, že v Debianu (Ubuntu) budou plně funkční. Spíš to pojede pod Fedorou, ale to je pouze odhad.

Měl jsem pár takových zařízení, většina jich funguje s Google Earth.

beer

  • Host
Re:Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2013, 17:36:00 »
Citace
NOTE: No need to install drivers for following:
Linux Kernel 2.4.10 and above already includes built-in drivers for PL-2303H.
Linux Kernel 2.4.31 and above already includes built-in drivers for PL-2303H, PL-2303XA/HXA and PL-2303HXD.

Zdroj:
www.canadagps.com/Downloads/GT-750FL_USB_Drivers.zip

beer

  • Host
Re:Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2013, 17:37:06 »
Dodávané ovladače jsou pro starší jádra a kompilují se ručně. Dle mého by to mělo fungovat out of the box.

Jiří Zoufalý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2013, 16:56:32 »
Děkuji všem za snahu
Výše jmenované zařízení se zapojuje do USB a podle návodu se připojuje přes sériový port. Spolu s ním bylo dodáno CD, na kterém byl program GPS Photo tager spolu s ovladačem určeným pro Windows. Tento program se mně podařil nainstalovat přes wine ale se zařízením nekomunikuje. Pod win7 funguje vše OK. Hledal jsem tudíž na internetu jiné programy určené pro geotaging fotografií pracujících pod linuxem. Našel jsem jich několik, nejschůdnější se jevily dva - geotag a GPS Prune. Oba pro komunikaci s GPS Canmore využívají třetí program a to GPS Babel.
Bohužel jak jsem pochopil, tento program nemá grafické rozhraní a nepodařilo se mně ho přes konzoli nastavit. Problémy jsou dva. 1) nastavit sériový port pro GPS Canmore, 2) Nastavit GPS Babel. Pokud někoho něco napadá prosím o pomoc. Jsem na kubuntu relatinmě začátečníkem. Zvládnu nainstalovat systém, z repozitářů nějaký program, ale s konzolí se nekamarádím. Maximálně překopírovat nějaký příkaz z diskuzí a odentrovat. Vzhledem k věku se to už asi moc nezlepší. Linux mě přesto maximálně vyhovuje a nerad bych ho měnil kvůli nějakým fotkám. Jirka

beer

  • Host
Re:Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem
« Odpověď #5 kdy: 12 Března 2013, 17:04:45 »
Tak ten program přes wine nemusí fungovat, ikdyž by se určitě rozchodit dal, když bylo možné ho nainstalovat. Ale to by bylo pro nějakého programátora.

Já bych zkusil Digikam.

samot65

Re:Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem
« Odpověď #6 kdy: 12 Března 2013, 19:13:00 »
Tento typ konkrétně neznám, ale navigaci v ntb přes USB jsem dělal s Navigator truck od Mapfactor.
Mapy běžely pod Wine akorát ono to hledalo seriovej port s win a ten se musel přemapovat asi takto:
Kód: [Vybrat]
~/.wine/dosdevices$ ln -s /dev/ttyACM0 com1 - tam co je to ACM0 je třeba doplnit aktuální hodnotu vlastní.

Jiří Zoufalý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Zprovoznění GPS Canmore GT-730FL-S pod Linuxem
« Odpověď #7 kdy: 15 Března 2013, 10:03:17 »
Dobrý den,
program digikam umí zobrazit na mapě místo pořízení fotografie, pokud má v exifu GPS souřadnice. Já potřebuji progran, který umí stáhnout z GPS trasu a k přidaným fotkám na základě časové synchronizace přiřadit GPS souřadnice. To umí krom jiných pod linuxem ty dva programy spomínané výše GPS prune a Geotag. Canmore GT-730FL-S používá podle návodu protokol NMEA. Ten umí přečíst a do GPX převést program GPS Babel.
To co neumím je nastavit seriový port USB stt0 pro Canmore GT-730FL-S. A přes konzoli nastavit GPS Babel. Děkuji za pomoc. Jirka

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.