Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Věci, které se mi na Ubuntu líbí  (Přečteno 1866 krát)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Věci, které se mi na Ubuntu líbí
« kdy: 10 Srpna 2007, 21:58:14 »
1. Stabilita, ještě od nainstalování FF nespadl a to se v něm hrabu stále.
2. Po restartu se všechno načetlo a z dokumentů v OOo se ztratila jen tečka za větou. Win by už spouštěl scan disck ....
3. Neseká se tak jako win
3. Aktualizace jakmile jsou k dispozici
4. Není potřeba antivirus
5. Dostupnost aplikací a jejich velký výběr
6. Rychlá instalace z netu, bez tun CD
7. Compiz
9. Několikrát do roka nové distro

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Věci, které se mi na Ubuntu líbí
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2007, 22:15:31 »
Co se na Ubuntu (a linuxu obecně) líbí mně. Nebudu tady vypisovat to, co psal Maky, protože to je známé a souhlasím s tím.
Mně se nejvíc líbí možnost plné zprávy systému - dokud jsem měl starý počítač měl jsem děsně málo místa na disku a počítal pomalu každý MB a to mne nejvíc štvalo, že musím v systému "trpět" věci, které nepotřebuji, ale které se nedají odstranit (IE, Windows Media Player...).
Další věcí, která se mi líbí je možnost výběru - nemyslím jen tisíce aplikací (ty jsou i na Windows), ale hlavně základní věci v systému, které ve Windows změnit nejdou - chci výkon (i třeba na úkor jednoduchosti ovládání)? - nainstaluji fluxbox, icewm, peckwm... Chci plně funkční jednoduché, přehledné a intuitivní prostředí? Nainstaluji tedy Gnome. Nevyhovuje mi Gnome? Nainstaluji tedy KDE nebo Xfce! (A protože já chci něco mezi, tak mám Enlightenment...) A to nemluvím o modifikacích přímo na úrovni jádra a specializovaných distribucích.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Věci, které se mi na Ubuntu líbí
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2007, 23:22:51 »
Mě se obecně na Linuxu líbí
efektivita práce (bash rulezz ;) )
transparentnost (vím, nebo mám možnost vědět, co ty programy doopravdy dělají)
tvárnost (s trochou snahy jde doopravdy všechno)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Věci, které se mi na Ubuntu líbí
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2007, 23:51:02 »
Věci které se mi na Ubuntu (Linuxu) líbí?
No začnu od začátku s tím jak jsem s lnuxem začínal.
Asi před rokem jsem si přes kamaráda pořídil z linuxsoftu 2 disky Na jednom byla. Mandriva 2006 a na druhém SUSE 10.1 . Mandriva mi z nějakého důvodu nešla nainstalovat, SUSE šlo tak bylo rozhodnuto. Ale trápila mě velká nestabilita a pomalost systému (způsobená ovladači ke grafice, to jsem ale tehdy nevěděl). Bohužel systém byl nestabilní, jakákoliv instalace probíhala příliš dlouho a prošel jsem si tím čemu se říká "Dependency hell". Kvůli nestabilitě (nemohl jsem pracovat ani s programem gnuplot (konzolová aplikace pro tvorbu grafů) a gimpem (ve kterém jsem si grafy upravoval).

Linux mě dost zklamal a byl jsem rozhodnut s ním skončit. Nakonec ale někdy v dubnu jsem se rozhodl mu dát poslední šanci, hledal jsem distribuci která by mi vyhovovala a narazil jsem na UBUNTU :)  Díky tomuto skvělému fóru se mi ho i přes veškerý odpor hardwaru podařilo nainstalovat. Od té doby jsem ho během prvních 3 týdnů asi 10krát přeinstaloval (jednou se pokazilo toto a podruhé zase tamto, a než abych to nějak zdlouhavě řešil tak jsem to řešil reinstallem).

Od té doby jsem se poučil že vše se dá nějak vyřešit i bez reinstalu. Co mě trochu trápí je nestabilita při přehrávání DVD, při přehrávání se mi cca každých 5 hodin sekne počítač - úplně zamrzne, jediné řešení ho netvrdo vypnout tlačítkem napájení - zatím nevím co to způsobuje. Jinak jsem ale s Ubuntu velmi spokojený, víceméně mi nechybí žádná aplikace z windows, jedině snad jsem si tu nedokázal najít ICQ klienta který by mi vyhovoval. Licq nestabilní, kopete se mi nelíbí, v GAIMU mi vadí že nejdou vypnout skupiny ...

Studuji chemii a co se týče bakalářské práce tak asi budu mít něco kolem simulování chemických dějů s pomocí počítačů, no a v čem se dá nejsnadněji tvořit programy? :)
Takže v současné době se učím Cčko (třeba někdy za hodně dlouhou dobu budu moc komunitě i něčím přispět).

Chci poděkovat lidem na tomto fóru za jejich pomoc. U Ubuntu už asi zůstanu, nemám pocit zkoušet něco jiného, myslím že se dá čas vynaložit lépe než každý půlrok poznávat jiné distro. Instalace čehokoliv jsou velmi snadné. Všechno funguje aniž bych se musel o systém nějak zvlášť starat. A Ubuntu mě uchvátilo :)
To je tak asi všechno co jsem chtěl k tomuto tématu říct :) Děkuji že jste při čtení tohoto příspěvku měli se mnou trpělivost :)
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Věci, které se mi na Ubuntu líbí
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2007, 01:09:16 »
Jo, to je ještě jedna ohromná věc, která se mi na Ubuntu líbí... Komunita a to celá, od Ondřeje Surého, který jí založil přes překladatele až po posledního přispěvatele na wiki(spamboty vyjímajíc)... Patří jí velký dík, od všech...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Věci, které se mi na Ubuntu líbí
« Odpověď #5 kdy: 13 Srpna 2007, 12:14:12 »
Jak psali ti predemnou je toho moc ale hlavne je pro me svoboda, a nemene  dulezita je pro i tato konunita, nevis si rady radi ti pomuzem jak nejlepe dovedem tohle mi u woken nikdo a celkove jsou pro me dulezite tyto dve veci hlasne svoboda-> ja rozhoduju co chci a co ne co se mi libi a co pouziju a take, coz je fajn je to zdarma a muzu se podilet na vyvoji a dat tomu i svou vysnenou tvar... pro je to jednoduche..

LINUX is way to my freedom!!!
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.