Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [VYŘEŠENO] Unity a Dreamstream ve full screenu  (Přečteno 2025 krát)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
[VYŘEŠENO] Unity a Dreamstream ve full screenu
« kdy: 14 Března 2013, 18:37:57 »
Zdravím,
používám program Dreamstream e2 (umožňuje stream ze satelitního boxu), když dám obraz na full screen, tak video nepřekryje unity. Dá se to nějak řešit přímo s unity? Například u VLC mě to nedělá




děkuji předem za reakce
« Poslední změna: 17 Března 2013, 12:26:57 od Sentello »
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Rover623

Re:Unity ve full screenu
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2013, 20:55:01 »
To je právě ono, nedá. Pokud to Compiz nedetekuje jako fullscreen okno, tak Unity nezmizí. Ve Wine se to řeší vypnutím kontroly oken, ale jak to vyřešit nativně aby Compiz neměl kontrolu nad oknem to nevím

aloisam

  • Host
Re:Unity ve full screenu
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2013, 21:33:24 »
To je právě ono, nedá. Pokud to Compiz nedetekuje jako fullscreen okno, tak Unity nezmizí. Ve Wine se to řeší vypnutím kontroly oken, ale jak to vyřešit nativně aby Compiz neměl kontrolu nad oknem to nevím

a ty jses s tím někde setkal? Podle mě je to bug jen toho konkrétního programu. Vypadá to, že si řekne o maximalizaci ,místo o full screen...

v ccsm se dá pro full screen oken nastavit zkratka, ale nevím do jaké míry je to řešení...

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re:Unity ve full screenu
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2013, 12:35:27 »
Těžko říct kde je problém... v KDE je to v pohodě, ale to mě už omrzelo a musím uznat. že nový vzhled Ubuntu, kterému jsme se úspěšně vyhýbal, je docela fajn  8)
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Rover623

Re:Unity ve full screenu
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2013, 16:52:22 »
Zkratka pro fullscreen v CCSM není, ale přivedlo mě to na nápad. V CCSM je položka Workaround a pod ní je "Legacy fullscreen support" to bych zkusil zapnout.

Případně bych ve Window Rules, zkusil to okno zapsat do "Fullscreen"

aloisam

  • Host
Re:Unity ve full screenu
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2013, 17:20:24 »
no on se musí doinstalit balík compiz-plugins-extra, nebo tak nějak. Aspoň v precise. Doufám to ještě pořád jde i v kecalovi....  ::) Pak je to v extra wm actions. Ale to legacy.. je myslím dobrej nápad.

edit: compiz-fusion-plugins-extra
« Poslední změna: 15 Března 2013, 18:47:51 od aloisam »

beer

  • Host
Re:Unity ve full screenu
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2013, 18:01:12 »
Já bych doporučil se podívat do nastavení toho programu. Taky jsem si myslel, že například mythtv to neumí (stejný problém) a dá se to řešit na několika úrovních. Jednorázově - spouštěč programu s určitým parametrem, a nebo se to dalo vyřešit v nastavení. Bohužel jsem nepřišel na to, jak přepínat mezi okenním zobrazením a fullscreenem.

Další možnost je nastavení unity panelu, aby se skrýval ke straně. To sice nepomůže úplně, protože bude vidět ten horní panel, ale pořád lepší, než drátem do oka.

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re:Unity ve full screenu
« Odpověď #7 kdy: 15 Března 2013, 18:46:09 »
Bohužel v tom nastavení nic o full screen režimu není, prošel jsem si i konfigurační soubor... no zkusím napsat tvůrci programu
děkuji  ;)
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

beer

  • Host
Re:Unity a Dreamstream ve full screenu
« Odpověď #8 kdy: 17 Března 2013, 01:25:54 »
Jsem se na to chtěl podívat, ale po instalaci se mi to nepodařilo spustit, tak jsem to vzdal.
Nebylo by lepší používat osvědčené mythtv? To by si se satelitním signálem taky mělo poradit...

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re:Unity a Dreamstream ve full screenu
« Odpověď #9 kdy: 17 Března 2013, 11:48:01 »
Se satelitním signálem DVB-S2 si to určitě poradí, ale to není to co potřebuji  :) nemám k počítači připojen žádný satelitní tuner. Doma mám jen satelitní přijímač ve formě boxu, konkrétně Dreambox a ten mě streemuje tv do počítač.
MythTV by tento stream měl zvládat také, ale zkoušel jsem to už dřív na starším dreamboxu s enigmou1 a nešlo to...

v mém případě bude asi nejlepší se vrátit zpátky ke KDE nebo zkusit nějaké jiné pracovní prostředí...


tak jsem to vyřešil, nainstaloval jsem si XBMC které umí full screen ale zase nezvládá EPG, no hold nemohu mít vše
« Poslední změna: 17 Března 2013, 13:05:53 od Sentello »
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.