Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dotyková obrazovka - z LIVECD OK - po instalaci se zblázní  (Přečteno 695 krát)

JirkS

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ahoj jsem nový co se týče Linuxu. Stáhl jsem si poslední verzi Ubuntu 12.10 a na má malinkém Shuttelu s dotykovkou se vůbec nerozjelo LiveCD - jen blikající kurzor v levém horním rohu, černá obr. Instalace to samé. Stáhl jsem verzi 12.04 a LIVE CD OK! Radost! Dotykovka šlape jak hodinky, domnívám se, že nebudu potřebovat KB ani myš (bude to v prašném prostředí výrobní haly) virtální KB to jistí. Po instalaci, ale veliké zklamání, vše OK, ale dotykovka se zbláznila. Ukazatel myši lítá všude, nelze se nikam trefit, prostě nejde používat. Nepomohla přeinstalace, ani aktualizace ... Máte někdo nějaký návrh? Díky. Jirka

Ještě pro doplnění: dnes jsem si nainstaloval Ubuntu 12.04 na jiný PC, ne úplně nejnovější, s dost obstarožní grafárnou - včetně toho problematického dotykového monitoru - a šlape to normálně! Takže chyba bude někde v tom Shuttle - je to Shuttle XS35V3L, CPU Atom D2550 dual core, NM10 express chipset, INTEL GMA 3650 graphic engine (tady by mohla být zrada - asi důvod, proč mi skoro žádný Linux na to nejde naistalovat, vč. 12.10)
Ale jak to obejít? (je-li v tom)
« Poslední změna: 17 Března 2013, 20:17:32 od JirkS »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.