Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vlastní diakritika  (Přečteno 761 krát)

Matesax

  • Host
Vlastní diakritika
« kdy: 15 Března 2013, 13:55:55 »
Dobrý den,
používám-li předpřipravené klávesy - "ěščřžýáíéúů" očividně vše běží. Chci-li si ale složiti vlastní písmeno - udělá to toto: ê, ^n, ^d,... V GUI to nedělalo - ale nyní používám již jen konzoli. Jak tu tedy skládat znaky?
Děkuji.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Vlastní diakritika
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2013, 14:58:39 »
Gůgli dead keys, třeba tady.

Vůbec si myslím že se moc ptáš a málo gůglíš.

Matesax

  • Host
Re:Vlastní diakritika
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2013, 15:04:30 »
Myslíš špatně - píši sem až jako poslední možnost. Těžko googlit, když nevím, co hledám... Když napíši diakritika - těžko rozčlením na tu připravenou a skládanou...

Matesax

  • Host
Re:Vlastní diakritika
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2013, 15:18:24 »
Navíc jsi mi hodně pomohl... :) cz klávesnici samozřejmě načtenou mám - jinak by mi nešly ani znaky "ěščřžýáíéúů", další návody jsou pro X - které nemám...

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vlastní diakritika
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2013, 15:32:55 »
shift+ctrl+u zobrazí sa u  stále drž shift+ctrl a píš 00B5 potom dostaneš napr µ
kódy máš tu http://fsymbols.com/keyboard/linux/compose/
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Matesax

  • Host
Re:Vlastní diakritika
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2013, 15:52:32 »
To už je lepší Alt + ASCII, ale takto přeci nejde psát celé dokumenty... :) (Prezentace, seminárky,...)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.