Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 12.04.2 - Quantal backports, moc to nefunguje  (Přečteno 1268 krát)

Rover623

12.04.2 - Quantal backports, moc to nefunguje
« kdy: 10 Března 2013, 16:04:24 »
Tak jsem po důkladnějším testování vydání 12.04.2 zjistil, že je to celé dost k ničemu.

Ovladač grafických karet nVidia z repozitáře X Updates trpí tak trochu schizofrenií, kdy verze 304.64 funguje s jádrem 3.5, ale verze 304.84 už má zase jako závislost verzi 3.2, takže si to jádro musíte v systému nechat souběžně s 3.5, protože při pokusu ho odebrat se to chce zbavit i nVidia ovladače. VirtualBox se také dožaduje jako závislosti jádra 3.2, jak se tváří na jádro 3.5 ve 12.04 ovladač Ati jsem ještě nezjistil (nemám teď nikde Ati grafiku).

Pokud přidáme ještě fakt, že při instalaci Wine vám systém sám downgraduje nový X server na starší verzi a jako výchozí je nastaven v systému font Cantarell, který trpí spoustou neduhů, včetně špatné čitelnosti na velkých displejích. Tak mi ty úpravy ve vydání 12.04.2 nedávají příliš mnoho smyslu.

Nicméně font Cantarell byl zařazen jako výchozí pro GNOME 3.6 a protože je tento font původně určen pro zařízení s malou úhlopříčkou displeje (tedy telefony a tablety), značně se tím osvětluje otázka kam vlastně GNOME 3 primárně směřuje. Při pohledu na Nautilus 3.6 a vůbec spoustu věcí z GNOME 3.6 je mi jasné, že pro ty co používají GNOME na desktopu čeká postupná degradace prostředí na tabletový systém.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:12.04.2 - Quantal backports, moc to nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2013, 00:51:01 »
Projdi si návrhy, některé by měli být už ve 3.8, a uvidíš kam Gnome směřuje.
Podle mě, míří správným směrem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.