Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Baterie notebooku  (Přečteno 2656 krát)

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Baterie notebooku
« kdy: 27 Března 2013, 21:36:20 »
Zdravím,
Na notebooku HP 650 U12.04 se po asi třech měsících od koupě objevi l problém s baterií. Indikátor ukazoval, že je baterie zcela vybitá (20 a méně procent). Přitom stav evidentně neodpovídal skutečnosti. Noteboook vydržel běžet na baterii zhruba stejnou dobu jak vždycky. Tento problém trval asi tři dny a teď se několiik dní chová notebook stejně jak dřív. Baterie ukazuje tak, jak má, vydrží stejnou dobu v provozu. Napadlo mě, jestli se něco nemohlo pokazit v systému, tak jsem vyzkoušel Live a tam také baterie ukazovala špatně. Uvažoval jsem o reklamaci, ale teď je vše v pořádku. Máte někdo prosím zkušenosti s podobným chováním notebooku a jeho baterie?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Baterie notebooku
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2013, 22:26:47 »
Je pravda že se špatně bude reklamovat něco co teď funguje. Mám tušení že HP má v biosu nějakou kalibraci baterie, snad Tadeáš by se mohl podívat, nebo někdo jiný kdo má hp.
Jinak pokud se problém znova objeví tak bych reklamoval, asi možná bude nutné instalovat windows ale stačí jen třiceti denní zkušební verzi.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Rover623

Re:Baterie notebooku
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2013, 01:00:46 »
Kalibrace baterie tam není, zato je tam chyba jako kráva která to způsobuje, kdy BIOS nedokáže resetnout stav baterie. Instalace Windows to neřeší, děje se to i pod ním, ve starších verzích BIOS pro změnu předával občas příkazy systému s obrovskou latencí (několik minut), takže se stav baterie aktualizoval, třeba jednou do hodiny. To HP opravilo, v nové verzi tam pro změnu napáchali tohle.

Jen pro upřesnění HP 630, 635 a 650 mají stejný BIOS.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Baterie notebooku
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2013, 08:48:58 »
Koukal jsem na to a opravdu tam nic takového není, takže musím s Roverem souhlasit.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re:Baterie notebooku
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2013, 12:20:37 »
Děkuji všem za odpovědi. Takže se s tím nic moc dělat nedá. Snad jen, kdyby byla k dispozici nová verze BIOSU. Samozřejmě, že nejde vyreklamovat zboží, které funguje. Jinak v případě reklamace by se asi muselo nainstalovat originální SUSE, se kterým byl notebook kupován. Jenomže to už na disku není  ;D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Baterie notebooku
« Odpověď #5 kdy: 28 Března 2013, 13:28:54 »
Suse ani Windows na disku být při reklamaci nemusí. Stejně to vždycky preventivně přelijí do továrního nastavení.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re:Baterie notebooku
« Odpověď #6 kdy: 28 Března 2013, 17:04:17 »
Kalibrace baterie tam není, zato je tam chyba jako kráva která to způsobuje, kdy BIOS nedokáže resetnout stav baterie. Instalace Windows to neřeší, děje se to i pod ním, ve starších verzích BIOS pro změnu předával občas příkazy systému s obrovskou latencí (několik minut), takže se stav baterie aktualizoval, třeba jednou do hodiny. To HP opravilo, v nové verzi tam pro změnu napáchali tohle.

Jen pro upřesnění HP 630, 635 a 650 mají stejný BIOS.

Napadlo mě, když se tahle chyba zase objeví, nešel by nějakým způsobem resetovat stav baterie manuálně?

Rover623

Re:Baterie notebooku
« Odpověď #7 kdy: 28 Března 2013, 19:21:19 »
Občas to jde, vyndej baterku (případně odpoj i adaptér, pokud bude zapojený) a párkrát zmáčkni tlačítko pro zapnutí, to vybije kondenzátory na desce, potom vrať baterku a uvidíš co to udělá.

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re:Baterie notebooku
« Odpověď #8 kdy: 28 Března 2013, 19:33:11 »
Máš pravdu v tom, že indikátor baterie se do normálního stavu dostal, když jsem zapoměl notebook nabít, a on se sám po vybití baterie vypnul. I když po vypnutí notebooku z důvodu vybití zůstává v baterii ještě dost energie a kondíky v desce se nemusí zcela vybít. Děkuji za info.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.