Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grafika vs. zvuk  (Přečteno 917 krát)

Martin077

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
  • Som kúzelník, ale viem dať zmiznúť len peniaze.
Grafika vs. zvuk
« kdy: 03 Dubna 2013, 12:16:17 »
Zdravím. Skôr ako som sa rozhodol sem napísať, som prešiel asi všetky návody, fóra a možnosti. Aj tak sa mi nepodarilo problém vyriešiť, tak snáď tu mi niekto pomôže.

PC
Intel® Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz × 2
2GB RAM
Ubuntu 12.04 32-bit - vedľa Windows 8)
Linux 3.2.0-39-generic-pae
GNOME 3.4.2
Grafika: ATI Radeon HD 5450

Problém je v tom, že grafika nepracuje ako má resp. celé Ubuntu je po grafickej stránke spomalené. Po nainštalovaní Ubuntu som najprv inštaloval ovládače cez nastavenia systému, no žiadnu zmenu som nepostrehol okrem toho, že mi po reštarte zlyhal zvuk. >:( Dalo sa prihlásiť len cez 2D. Ak som dal 3D, tak som videl len myšku a pozadie plochy. Nakoniec som ovládače odinštaloval a zo stránky AMD/ATI som nainštaloval ovládač. Stručne. Teraz pracuje grafika ako má, ale zvuk nie. ??? V 2D je to spomalené, ale mám zvuk. V 3D to pracuje lepšie, ale zvuk mi nejde. Niekto kto mi poradí čo s tým? :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Grafika vs. zvuk
« Odpověď #1 kdy: 03 Dubna 2013, 12:20:46 »
Jak souvisí grafika a zvuk? Myslíš zvuk přes HDMI? Zařízení máš správně nastavené -> horní lišta ikonka repráčku?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin077

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
  • Som kúzelník, ale viem dať zmiznúť len peniaze.
Re:Grafika vs. zvuk
« Odpověď #2 kdy: 03 Dubna 2013, 12:45:42 »
Netuším ako to súvisí. Ak sa nainštaluje grafika správne, tak zvuk nefunguje. V nastaveniach zvuku na karte výstup zmizne zariadenie alebo tam je to HDMI. Teraz mám zapnuté 2D prostredie, tak je to v poriadku. Ak zapnem 3D, tak síce bude grafika ok, ale nepôjde zvuk.

Screen ako to mám teraz: https://docs.google.com/file/d/0BxPCVZTKegIELTZmRzJwRVoxazA/edit?usp=sharing ak zapnem 3D, zmizne Analógový výstup.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.