Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace na HP G62  (Přečteno 683 krát)

Nakasharal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Instalace na HP G62
« kdy: 04 Dubna 2013, 18:38:28 »
Zdravím,
po delší době jsem se odhodlal ke switchnutí z windows 7 na Ubuntu. Mám notebook HP G62 Stáhnul jsem si Ubuntu ve verzi 12.10, zkontroloval MD5 i následný vypálený disk. Jedu přesně podle "Průvodce instalací" na wiki.ubuntu. 

Dvd se mi při startu notebooku bez problémů načte, vyberu jazyk, instalaci, následně instalaci do windows. Následně naskočí fialová obrazovka s nápisem Ubuntu, disk vyskočí z mechaniky a objeví se hláška "Please remove installation media and close the tray (if any) then press ENTER:". DVD tedy vyndám, zavřu mechaniku a stisknu enter.

Tady nastává můj problém. Notebook naběhne ale chová se jako by neproběhla žádná změna. Spustí se klasicky s windows 7 a po instalaci ubuntu žádná stopa.
Notebook je připojený kabelem k internetu, hdd je prakticky prázdný kromě přehrávače videa a chromu. Opakoval jsem několikrát. Stáhnul jsem 12.10 v různých podobách z různých zdrojů, vždy provedl kontrolu. Zkusil jsem i starší verze 12.04 LTS a 11.04. Pořád přetrvává ten samý problém. Pokud vyberu možnost "Vyzkoušet Ubuntu", tak se mi spustí a mohu s ním pracovat ale jakmile vyberu instalaci, tak je to pokaždé stejné. Fialová obrazovka, mechanika se prakticky okamžitě vysune a notebook se spustí znovu s windows.
Prošel jsem fórum a zkoušel vygooglit řešení tohoto problému a žádné jsem neobjevil.

Jedná se o mé první zkušenosti s instalací Ubuntu. Proto ocením jakékoliv přímočaré a srozumitelné  rady pro běžné smrtelníky.
Předem děkuji.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Instalace na HP G62
« Odpověď #1 kdy: 04 Dubna 2013, 19:41:43 »
a nemuze byt na tom notebooku takova ta kriminalnicka technologie co zabrani instalaci vsemu, co neni podepsany nejakym zlocineckym podpisem ? to myslim vazne - jak ono se to jmenuje ?
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.