Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Newsletter sender pro UBUNTU ... prosím poraďte  (Přečteno 1311 krát)

Martin Lipov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Newsletter sender pro UBUNTU ... prosím poraďte
« kdy: 12 Dubna 2013, 09:42:59 »
Dobrý den.

Zatím jsem to nikdy v minulosti nepotřeboval, ale nyní mne zaměstnavatel požádal o zprovoznění zasílání newsletterů našim klientům. Máme málo využívaný stroj s UBUNTU, tak bych ho chtěl využít. Musí být jednoduchý na obsluhu a pokud možno co nejlevnější (ideálně zdarma). Zprovoznění nějakého Windows SW pod Wine vidím jako poslední řešení, chtěl bych nějaký nativní SW.

Prosím o radu. Děkuji.

Rover623

Re:Newsletter sender pro UBUNTU ... prosím poraďte
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2013, 10:27:57 »
To co asi chceš, by měl v pohodě zmáknout Thunderbird a pár doplňků

Martin Lipov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Newsletter sender pro UBUNTU ... prosím poraďte
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2013, 10:41:30 »
To co asi chceš, by měl v pohodě zmáknout Thunderbird a pár doplňků

Možná, můžeš být podrobnější ? Ale má hlavní představa je samostatný program ... Dík.

Rover623

Re:Newsletter sender pro UBUNTU ... prosím poraďte
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2013, 11:35:50 »
A co by to vlastně mělo dělat, vyrobí se v tom mail a ten se odešle na celý adresář, to je podle mě asi celé. Maximálně se tak ještě stanoví doba kdy se to má poslat

Martin Lipov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Newsletter sender pro UBUNTU ... prosím poraďte
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2013, 11:39:36 »
A co by to vlastně mělo dělat, vyrobí se v tom mail a ten se odešle na celý adresář, to je podle mě asi celé. Maximálně se tak ještě stanoví doba kdy se to má poslat

1) Vytvořit
2) Nastavit velikost dávky (počet e-mailů v jedné dávce)
3) Nastavit prodlevu mezi dávkami
4) Správa db adresátů
5) Odesílání

A samostatný SW proto, že to nebudu ovládat já - ale naprostý laik, který bude pracovat dle "kuchařky".

Rover623

Re:Newsletter sender pro UBUNTU ... prosím poraďte
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2013, 11:58:22 »
Pak mě napadají nuevoMailer, OpenEMM nebo Inwise (kompletní desktop). Turbo Mailer, Mach5 Mailer, Publish-IT (ten je asi placený), Open Letters, CommuniMail, Dragon NaturallySpeaking (placený), SuperWeb Mailer, poMMo, Corporate Mail Manager

Ale co, tady je seznam některých výše jmenovaných s obrázky http://www.heise.de/download/linux/internet/e-mail/e-mail-marketing-50003311285/

Martin Lipov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Newsletter sender pro UBUNTU ... prosím poraďte
« Odpověď #6 kdy: 12 Dubna 2013, 12:19:40 »
Pak mě napadají nuevoMailer, OpenEMM nebo Inwise (kompletní desktop). Turbo Mailer, Mach5 Mailer, Publish-IT (ten je asi placený), Open Letters, CommuniMail, Dragon NaturallySpeaking (placený), SuperWeb Mailer, poMMo, Corporate Mail Manager

Ale co, tady je seznam některých výše jmenovaných s obrázky http://www.heise.de/download/linux/internet/e-mail/e-mail-marketing-50003311285/

Moc dík. Prozkoumám a dám vědět co jsem vybral. Toto doopravdy pomohlo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.