Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pri pripojen VPN nejde internet  (Přečteno 1251 krát)

hanz666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Pri pripojen VPN nejde internet
« kdy: 30 Března 2013, 21:12:48 »
Ahoj mam Xubuntu 12.04 pripojuju se na server prez PPTP a po pripojeni mi prestane jit internet, vcera to jeste fungovalo bez problemu jel jsem prez internet na kterem je pripojenej server. Kam bych se mel podivat? Diky

Corsair

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Pri pripojen VPN nejde internet
« Odpověď #1 kdy: 03 Dubna 2013, 08:24:51 »
Možná ti to nutí nějaká jiná DNSka. zkus od sebe pinng třeba na seznam před zapnutím vpn a po.
Potom zkus ping na seznam ale na ip adresu 77.75.72.3 pokud to půjde tak je to dns.

hanz666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Pri pripojen VPN nejde internet
« Odpověď #2 kdy: 04 Dubna 2013, 20:02:44 »
No to jsem zkousel hned, nejde ping ven na domenu a ani na ip adresu. Dalsi co mi prijde divny je, ze kdyz sem pripojen prez VPN a prenasim data, tak pri vypisu ifconfig mam preneseny data ne u pripojeni ppp0 (vpn) ale na wlan1.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Pri pripojen VPN nejde internet
« Odpověď #3 kdy: 04 Dubna 2013, 20:13:42 »
protoze hloupa pptp/l2tp meni v zakladu vychozi branu (gateway alias default routu) a jedina moznost, jak se to da osidit (ja to treba takhle delam) je, ze si das statickou routu do napr:

10.0.0.0/8 via $teh_tap_ip

a gateway nechas takovou, jakou mas od ISP .. tohle ti vlastne (pozor - je to priklad) vezme celej tenhle rozsah - tedy strasne moc siti, neb treba sit do ktere se pripojuju ma spousta podsiti ktere ani neznam ..

dns si samozrejme asi budes chtit spise ponechat to z vpn, abys mohl resolvovat poskytovatele ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

hanz666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Pri pripojen VPN nejde internet
« Odpověď #4 kdy: 05 Dubna 2013, 20:53:15 »
Jo diky uz mi to chodi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.