Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jednoduchý hudební přehrávač.  (Přečteno 6337 krát)

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Jednoduchý hudební přehrávač.
« kdy: 04 Dubna 2013, 08:15:18 »
Zdravím ..
Zalíbil se mi jeden jednoduchý přehrávač hudby, ovšem nenašel jsem řešení jak ho rozchodit.
Téma : http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=67392.0 .

Proto prosím o doporučení přehrávače, který bude mit tři okenka - interpret, skladby a playlist..
V programu by mělo jit dávat hudbu do fronty a mělo by tam jit nastavit ovladani na libovolné tlačítka ( třeba pro potvrzeni + a pro zpět - )

Nezdá se mi to jako nic co by nemohlo existovat, ovšem takové ty přehravače které jsem testoval jsou na mé využití moc složité.. program chci ovladat bez pomocí myši.

Děkji za případné odpovědi...

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #1 kdy: 04 Dubna 2013, 12:08:59 »
Dlouho jsem používal na přehrávání MP3 Mplayer z terminálu :))
Kód: [Vybrat]
mplayer ~/Hudba/*.pm3Posouvání skladem je AltGR+< nebo > (to jsou ty klávesy hned nad tím tlačítkem AltGR ;) )


Ale před dvěma lety jsem si naimportoval složku s písničkami do Rhythmboxu a díky integraci do Unity jsem si na něj tak nějak zvykl, navíc poslouchá mutimediální klávesnici na posouvání skladeb i když je aplikace minimalizovaná/zavřená do ikonky zvuku. No a už to neřeším... :))
Ale do dnes stále když chci přehrát určitou složku s písničkami tak intuitivně sáhnu po terminálu Ctrl+Alt+T a pustím to Mplayerem. ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #2 kdy: 04 Dubna 2013, 14:17:13 »
MOC v terminálu jsem taky používal. Už ani nevím, proč ho nepoužívám? :)

http://linuxers.org/article/moc-powerful-console-based-music-player
« Poslední změna: 04 Dubna 2013, 14:19:53 od Pavel Hrnčíř »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #3 kdy: 04 Dubna 2013, 15:13:07 »
Jojo, tem MOC vypada hodně slibně a pro mé učeli naprosto ideální ... Jediny čeho se obávám (momentalně nejsem doma u pc) že nepude nakonfigurovat podle mích představ...

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #4 kdy: 04 Dubna 2013, 16:58:02 »
Tak otestováno a je to přesně to co potřebuji,
jen taková drobnost, jde nějak zabránit tomu aby skrze něj šlo brouzdat po celem PC ? Aby se šlo pohybovat jenom ve složce hudba ?

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #5 kdy: 04 Dubna 2013, 17:08:14 »
Tak otestováno a je to přesně to co potřebuji,
jen taková drobnost, jde nějak zabránit tomu aby skrze něj šlo brouzdat po celem PC ? Aby se šlo pohybovat jenom ve složce hudba ?
to uz by jsi chtel moc ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #6 kdy: 04 Dubna 2013, 17:32:06 »
Tak otestováno a je to přesně to co potřebuji,
jen taková drobnost, jde nějak zabránit tomu aby skrze něj šlo brouzdat po celem PC ? Aby se šlo pohybovat jenom ve složce hudba ?
to uz by jsi chtel moc ;)


Jsem si to myslel :D ...
Jde mi o to, že to potřebuji na takový domácí jukebox na zahradní párty atpd. Ovšem chci to aby to bylo co nejprostější, prostě tři tlačítka, a pouštění hudby do fronty... Takhle když se dá od hudby uplně ujet, už vidím, jak budu běhat každych deset minut k přístroji protože z té složky někdo vyjede a nebude vědět jak se dostat zpátky..


geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #7 kdy: 04 Dubna 2013, 19:28:27 »
Já používám audacious,možná Ti taky poslouží. :)

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #8 kdy: 04 Dubna 2013, 20:02:10 »
Já používám audacious,možná Ti taky poslouží. :)

Děkuji za reakci, ovšem při testování to neni to co potřebuji ..
To co chci musí být ovladatelné bez pomocí myši pomocí 3-4 tlačítek (nahoru, dolu, přidat na playlist a zpět) ...

Moje představa :

tři sloupce nebo buňky, kde v jednom sloupci seznam interpretů když na něj najedem v dalším sloupci se objeví obsah pisniček pod interpretem. Při startu programu už  aby věděl že má načíst muziku z /home/hudba a tam se pohybovat šipkami aniž bych musel do okénka kliknout myší, popřípadě složitě načítat a hledat muziku v pc.
Tím že vložím písničku do playlistu se automaticky spustí a po přehrání z playlistu zmizí - když jich tam bude víc tak pochopitelně budou hrát a mizet postupně..


ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #9 kdy: 04 Dubna 2013, 20:07:43 »
to bys chtel o5 moc :D .. to co chces - a sice "player se 3ma cudlikama" je hrozne specificky .. ja osobne nic takoveho neznam .. znam treba plasmoid (applet pro kde), kterej ma 3 cudliky a ukazuje playlist amaroku - mozna to co chces - ale ten muzes pri trose snahy napsat sam a upravit ostatne jako treba takovejhle player v shellu s pouzitim zenity a backendem mplayerem ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #10 kdy: 04 Dubna 2013, 20:18:45 »
to bys chtel o5 moc :D .. to co chces - a sice "player se 3ma cudlikama" je hrozne specificky .. ja osobne nic takoveho neznam .. znam treba plasmoid (applet pro kde), kterej ma 3 cudliky a ukazuje playlist amaroku - mozna to co chces - ale ten muzes pri trose snahy napsat sam a upravit ostatne jako treba takovejhle player v shellu s pouzitim zenity a backendem mplayerem ..

Abych teda odkryl karty, potřebuju jakýsi Jukebox program. Prostě klasciký program co je možno vidět v hospodě..
S tím rozdílem, že já si to dělam pro svou vlastni potřebu, ale aby to bylo prostě uplně primitivní ovládání ...

Co se týče toho napsání programu, nikdy jsem to nedělal a v tomhle směru se nepohybuji, takže by to asi dobře neskončilo :)

lajka27

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • linux mint czech
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #11 kdy: 04 Dubna 2013, 21:47:27 »
 http://gmusicbrowser.org/ ;)

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 04 Dubna 2013, 23:14:35 od lajka27 »
první pes ve vesmíru
sestava:  intel core i5  gigabyte amd R9-270  8 GB ram
ubuntu 16.04 ssd samsung 120MB  baracuda 1TB

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #12 kdy: 05 Dubna 2013, 07:24:59 »
http://gmusicbrowser.org/ ;)

To je sice hezký program, tuším že ho mám v základu xubuntu, ovšem jak říkam ..
Moje představa je že, když ho zapnu... nemužu použít myš a ovládání je omezeno na 3-4 tlačítka, které si v nejlepším případě mužu sám zvolit ...
Tento prográmek je bohužel nevyhovující ...
Ale děkuji..

olin6

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #13 kdy: 05 Dubna 2013, 19:21:31 »
Zdravím, zkus prohlédnout odkaz níže, třeba tam bude co hledáš:
http://www.tuxarena.com/2011/12/10-console-music-players-for-linux/

Rover623

Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #14 kdy: 05 Dubna 2013, 21:10:21 »
Zkus mrknout na Xnoise, Clementine nebo třeba ten Rhythmbox (má "večírkový" režim)

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #15 kdy: 06 Dubna 2013, 08:33:07 »
Rover má pravdu rhythmbox má večírkový režim a měl by umět taky toto.

[příloha smazaná administrátorem]

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #16 kdy: 06 Dubna 2013, 09:09:13 »
Zkus mrknout na Xnoise, Clementine nebo třeba ten Rhythmbox (má "večírkový" režim)

Ten Clementine by byl i možná dobrý... ale zase ... po přehraní hudby pisnička z playlistu nezmizí a po novém startu programu prostě nemužu jít do levého sloupečku bez pomocí myši a zustanu v playlistu.

Pokusím se to nějak nastavit, ale zatím... to není to co potřebuji...
 

Rover623

Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #17 kdy: 06 Dubna 2013, 10:26:56 »
Rhythmbox 2.99, neakceptuje nic jiného než přednastavenou knihovnu s hudbou, po naimportování lze procházet celou knihovnu klávesnicí. Clementine má možnost nastavit, že se použitý playlist přepisuje (mód jedné skladby). Také by bylo možné použít Decibel nebo Alsaplayer.

Mrkni se sem, podle mě se tam něco musí najít http://www.abclinuxu.cz/software/multimedia/audio/prehravace

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #18 kdy: 06 Dubna 2013, 17:19:45 »
Rhythmbox 2.99, neakceptuje nic jiného než přednastavenou knihovnu s hudbou, po naimportování lze procházet celou knihovnu klávesnicí. Clementine má možnost nastavit, že se použitý playlist přepisuje (mód jedné skladby). Také by bylo možné použít Decibel nebo Alsaplayer.

Mrkni se sem, podle mě se tam něco musí najít http://www.abclinuxu.cz/software/multimedia/audio/prehravace

Ono nejde tak uplně o to, aby se to dalo ovladat bez myši .. ale prostě jenom čtyrma tlačítkama ....
To znamená :
V seznamu interpretů vyberu interpreta, tlačítky nahoru dolu třeba ...
V seznamu skladeb ( nejlepe druhy sloupec ) vyberu skladbu třeba entrem
Skladba se připíše na seznam v playlistu .
Dám zpět třeba backspacerem a jsem zpátky v seznamu interpretů a hledám dál ...

nic víc nechci ... ale všechny programy co jsem testoval ( i ty od tebe ... ) jsou prostě nevyhovující ... prostě nejde přejíždět mezi sloupci jenom enterem a backspacem  ...

Rover623

Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #19 kdy: 06 Dubna 2013, 19:45:03 »
Mezi sloupci se obvykle přepíná tabelátorem, podle zvyklostí už od dob DOSu

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #20 kdy: 06 Dubna 2013, 20:33:47 »
Mezi sloupci se obvykle přepíná tabelátorem, podle zvyklostí už od dob DOSu

Tak jistě, může to byt i tak ...  Ale i tak, programy výše zmiňované jsou prostě "komplikované" zbytečně maji v sobě moc "vychytavek" že tam těch okynek je třeba 20 a ani třeba tim tabulatorem na ně najet nejde....
A i kdyby šlo, já potřebuju prostě najet do okynka a zpatky do okynka kde jsem byl předtím, což tabulator neudělá ...

Nejvíce se mi líbil asi ten MOC, ten však má zase nevyhodu, že první skladbu do playlistu přidá ale hned nepřehraje a po přehrátí ze seznamu nezmizí ..

Rover623

Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #21 kdy: 06 Dubna 2013, 21:48:14 »
Co k tomu účelu použít spíš přehrávač filmů, třeba předinstalovaný Totem by to měl zvládnout

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #22 kdy: 07 Dubna 2013, 00:22:35 »
Tak teraz som skúšal xbmc z repozitára v synaptic, alebo sudo apt-get install xbmc
Po pridaní zložky s hudbou funguje vo fullscreen mode s klávesami Esc, Tab, n, m, enter, a šípky ←↓ ↑→, +-zvuk R,F-1.2.3xposun atď.  Je to celkom šikovné. Komplet celé sa to dá ovládať pomocou kláves, myš som nemusel použiť  :)
« Poslední změna: 07 Dubna 2013, 00:59:04 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #23 kdy: 07 Dubna 2013, 13:35:33 »
Tak teraz som skúšal xbmc z repozitára v synaptic, alebo sudo apt-get install xbmc
Po pridaní zložky s hudbou funguje vo fullscreen mode s klávesami Esc, Tab, n, m, enter, a šípky ←↓ ↑→, +-zvuk R,F-1.2.3xposun atď.  Je to celkom šikovné. Komplet celé sa to dá ovládať pomocou kláves, myš som nemusel použiť  :)

No čoveče .... Není tam teda ta požadovaná funkce playlist, a prostě když pustím tamhle  třeba patou pisničku evy a vaška, automaticky po přehrání hraje šestá (což není to co jsem chtěl) ale jinak je to fakt pecka ! :) asi to překousnu ..
Nebo to třeba nějak nastavit pude...

EDIT : Takže jinak ..... Dá se to nastavit podle mých představ... Takže ti děkuji... fakt jsem rád ... díkec
« Poslední změna: 07 Dubna 2013, 13:45:45 od Milda003 »

Milda003

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Jednoduchý hudební přehrávač.
« Odpověď #24 kdy: 01 Května 2013, 12:00:06 »
Takže....
Nastala jistá komplikace...

Na notebooku jsem to rozjel uplně krásně .. uplně super věc ...

ovšem na počítači kde by to mělo valit to nejde (řekl bych z grafického hlediska)..
Hardwarový nárok na xbmc jsem nenašel, ale myslite že muj stroj (32MB graf, 1000RAM, a 1500mhz) si stím neporadí ? celkem mně to zarazilo a zhatilo plány..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.