Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Evolution [vyřešeno] ?  (Přečteno 959 krát)

Irokez

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 195
Evolution [vyřešeno] ?
« kdy: 28 Února 2013, 11:34:34 »
dobrý den, nevím jakým mím "zásahem se to stalo, ale v průběhu psaní zprávy a úpravy kontaktů v Evolution jsem nějak dokázal, že se mi nezobrazují zprávy a další emaily aplikace ani nechce zobrazovat. Asi je přijímá, ale nezobrazuje, protože při novém zpuštění probíhá příjem pošty.  Do nastavení účtú jsem nezasahoval a nastavené jsou tak jak byly původně ? ??? Díky za rady.
« Poslední změna: 05 Dubna 2013, 17:09:55 od Irokez »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Evolution
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2013, 21:37:38 »
Nevím jak u evolution, ale u thunderbirdu se mi jednu dobu pravidelně stávalo, že doručené/odeslané emaily nebyli vidět. Prostě se nějak "pošramotili" ony složky, ale už nevím, jestli jsem to dával do kupy ručně nebo jinak. Hlavně ručně nevymazávej skrytou složku .evolution (nebo tak nějak se bude jmenovat) ze své /home složky.

I když to není přesně tvůj případ, teoreticky bys to mohl zkusit podle bodu 4.1 nebo 4.2 v tomto odkazu. Pokud teda evolution nemá nějaký vlatní mechanismus, který složky opraví..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Irokez

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 195
Re:Evolution
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2013, 07:14:42 »
díky za odpověď, ale s takovým stádem anglických slovíček si asi neporadí ;D

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Evolution
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2013, 23:29:42 »
Ale tak zkusme něco, Evolution by měl emaily ukládat do skryté složky ~/.local/share/evolution/mail/local/ (stisk CTRL+H v nautilu skryté složky odkryje)
(Vlnovka ~ je zástupný znak pro domovský adresář, tedy plná cesta do ~/tmp je /home/tve_jmeno/tmp)

Citace
4.1 The easy way

Exit Evolution and move all the data from ~/.local/share/evolution/mail/local/ to an easy-to-reach place such as ~/tmp. This data contains all the Mbox files mentioned in section 2. Run Evolution and recreate your previous folder structure with the "Folder / New..." menu item. It should not take long. Then, import each Mbox file from ~/tmp to the right Evolution folder (Menu File / Import...). The procedure is self-explained once you start it. Of course, you must choose "Import a single file" instead of "Import data and settings from older programs" when you are requested to select one of these options. It is a good way to restore your emails if you only have a few folders to import. When you have many folders to restore, it can be boring and you might prefer to use shell commands.

Ukončete Evolution a přesuňte všechna data ze složky ~/.local/share/evolution/mail/local/ do snadno přístupného místa, jako je např. ~/tmp. Tato data obsahují všechny soubory mail boxu uvedené v druhém bodě. Spusťte Evolution a obnovte předchozí adresářovou strukturu přes položku v menu "Složka / Nový...". Nemělo by to trvat dlouho. Potom importujte každý Mbox soubor z ~/tmp do správné složky Evolution (Menu Soubor / Import...). Jakmile tento postup spustíte, sám vás navede.  Jakmile budete vyzváni k volbě ze dvou možností, musíte zvolit "Importovat jeden souboour" namísto "Importuj data a nastavení ze starších verzí". Toto je dobrý způsob jak obnovit vaše emaily pokud máte pouze několik složek určených k importu (nejspíš pro někoho, kdo si filtruje poštu a má v poště složek podstatně víc, to není to pravé:)). Pokud potřebujete obnovit větší množství složek, může být tento způsob zdlouhavý a nudný, proto bude možná vhodnější použít příkazy v terminálu.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Irokez

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 195
Re:Evolution
« Odpověď #4 kdy: 05 Dubna 2013, 17:06:00 »
nějak se nedaří, nakonec jsem si zvykl na "modrého ptáka", ale děkuju

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.