Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s monitorom , ako správne vybrať ovládače na graf. kartu . [Nevyřešeno]  (Přečteno 753 krát)

bighands

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Dobrý deň prajem ...

práve pred chvilkou som doinštaloval ubuntu 12.10 ... no už sa vyskytlo mnoho problémov ...

Takže začnem najprv tým prvým :

Kedže mám dualnu graficku kartu ... priznám , neviem aký graf. ovládač mám naištalovať . Vypisuje my ich tu 3 :

a) Experimental AMD binary Xorg driver and kernel module

b) Experimental AMD binary Xorg driver and kernel module

c) ATI/AMD neslobodný FGLRX grafický ovládač

Grafika :

AMD Radeon HD 6470M 1 GB


AMD Radeon(TM) HD 6520G 512 MB

Prvé 2 majú názov "experimental" tak mám troška obavy ....


Chcel by som teda počuť názor . Počítač resp. notebook je takmer nový , bol by som nerád keby sa nejako týmto spôsobom poškodil .

----

Ďalej je problém s externým monitorom ...

síce ho ubuntu rozpozná , no obraz je zrkadlujúci alebo ako sa tomu hovorí . čo spravím na jednom spravý aj na druhom . Nieje rošírený .

A dalej sa tiež na ňom nedá nastaviť vyšie rozlíšenie , ale to bude asi nedoinštalovanými graf. ovládačmi . No to sa uvidí . Chcem teda počuť názory skusených použivatelov ubuntu .

Ak sa problém nevyrieši včas , budem nutený prejsť naspäť na windows , čo by som robil nerád :-(

Za vyriešenie problému dakujem .
« Poslední změna: 05 Dubna 2013, 21:15:37 od Rover623 »

bighands

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Som si prešiel troška témy a dočítal sa ... že AMD nieje moc dobré riešenie pre ubuntu , problém s ovládačmi ... tak zrejme to bude problém aj v tomto prípade  :-\

bighands

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Kedže si nemôžem dovoliť čakať ... musím sa vrátiť naspäť k win. Môžete lock .

Rover623

Zamknuto, na žádost autora.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.