Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.10 - uspání a probuzení  (Přečteno 795 krát)

paveld

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Ubuntu 12.10 - uspání a probuzení
« kdy: 08 Dubna 2013, 00:31:32 »
Hledal jsem tu o tom, ale vždycky jsem našel jen jiné problémy s probuzením než mám já. PC se dle mě správně uspí - bliká kontrolka napájení, jde probudit stiskem klávesy. Problém je, že po probuzení počítač startuje uplně od začátku jak kdyby byl vypnutý. Po přihlášení do ubuntu se mi samozřejmě nic z toho co jsem měl před uspáním otevřené již samo neotevře, ale naběhne systém úplně načisto. Je to tak správně nebo mám něco špatně já a co případně? Dík.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 12.10 - uspání a probuzení
« Odpověď #1 kdy: 08 Dubna 2013, 19:23:51 »
Je to tak správně nebo mám něco špatně já a co případně? Dík.

Tak správně to opravdu není, napiš nám co máš za notebook.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

paveld

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:Ubuntu 12.10 - uspání a probuzení
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2013, 13:54:47 »
Je to Sony vaio VGN-NS31M. Jinak co jsem tu ještě dohledal, je to jen uspání bez zápisu na disk (hybernace) - tuhle funkci nemám aktivovanou, protože pro ní nemám vytvořený diskový odíl, je to jen to mírnější uspání.

Lenovo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re:Ubuntu 12.10 - uspání a probuzení
« Odpověď #3 kdy: 11 Dubna 2013, 18:38:06 »
Tak mám asi podobný problém s Lenovo Z61t, už mi to dělalo před cca měsícem a chvíli byl klid a dnes znovu (stahoval jsem včera nové aktualizace) na Ubuntu 12.04. Mám nastavené "zamykání" po 10-ti minutách a jakmile k tomu dojde, začne mi baterka blikat, jako když je téměř úplně vybitá (změní barvu na žlutou a bliká). Pomůže pouze restartování PC a při vypnutí vytažení přívodu. Myslím, že za toto může některá z aktualizací. Začalo mi to dělat až někdy ze začátku roku 2013 a dnes po kratčí "odmlce" znovu. Teď jsem zkusil vypnout "zamykání" PC po nastavené době, jen jsem nechal ztmavování obrazovky a dám sem výsledek. Někdo kompetentní by mohl zkusit pokoumat čím to může být. Já nemám ponětí  :'(

Tak skutečně pomohlo - "nastavení systému" - "Jas a zamykání" - nastavit "zamykání" na vypnuto a už mi to nedělá..., takže to musím ručně uspávat nebo ručně zamknout, když to nechávám na stole bez dozoru...
« Poslední změna: 11 Dubna 2013, 20:31:22 od Lenovo »
Lenovo Z61t 9443, Ubuntu 12.04 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.