Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Total Commander" pro linux [vyřešeno]  (Přečteno 17749 krát)

Matesax

  • Host
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #25 kdy: 28 Dubna 2013, 23:13:45 »
Zajímavé, že je to tak zbytečně komplikovaný příklad... Jak jsem mohl nepochopit zadání, když to chápu? :) (Nebo mi chceš namluvit, že je v tom prvním příspěvku něco jiného?) Chce rekurzivně zkopírovat podle patternu - tak ze mě nedělej vola. Proč reaguji jak reaguji? Napsal jsem - toto umožňuje každý FileManager...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #26 kdy: 29 Dubna 2013, 00:06:53 »
Zajímavé, že je to tak zbytečně komplikovaný příklad... Jak jsem mohl nepochopit zadání, když to chápu? :) (Nebo mi chceš namluvit, že je v tom prvním příspěvku něco jiného?) Chce rekurzivně zkopírovat podle patternu - tak ze mě nedělej vola. Proč reaguji jak reaguji? Napsal jsem - toto umožňuje každý FileManager...

Ano, je tam naprosto něco jiného a to, že ten rozdíl nevidíš ani s vysvětlivkami je smutné.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #27 kdy: 29 Dubna 2013, 21:10:18 »
Zajímavé, že je to tak zbytečně komplikovaný příklad... Jak jsem mohl nepochopit zadání, když to chápu? :) (Nebo mi chceš namluvit, že je v tom prvním příspěvku něco jiného?) Chce rekurzivně zkopírovat podle patternu - tak ze mě nedělej vola. Proč reaguji jak reaguji? Napsal jsem - toto umožňuje každý FileManager...
Evidence rather than promises!   Prosím, mne stačí len MC a ak by si chcel tak Nautilus, ale chcem obrázkový návod, lebo jeden obrázok je za tisíc slov.
    Ak nebude obrázok, tak radšej mi na toto neodpovedaj.(chcel som napísať, že prejdem na windows, ale to by nebolo vôbec vtipné :D)* Nie nedokážem rekurzívne skopírovať zo zmiešaných zložiek len položky jednej koncovky ani MC ani Nautilus bez skriptu. Rád sa to naučím a to píšem bez nejakých vedľajších či provokačných úmyslov! Zaujíma ma presný postup krok za krokom najlepšie obrázok za obrázkom. Tvoj príkaz to tiež nedokázal, ale Iwov áno.
*pre urážlivo-dotklivých čitateľov: "podčiarknutá veta je myslená ako žart/vtip/joke..."
« Poslední změna: 01 Května 2013, 22:17:43 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #28 kdy: 01 Května 2013, 22:21:45 »
  Tak v MC
  Ľavý Shift+Ľ Alt + klávesa  ,?<  je  Nájsť súbor > Názov súboru *.mp4 Hľadať rekurzívne [x]  Áno   Potom vyhľadané panelizovať zoskupí na jeden panel hviezdička* ich všetky označí a potom F5 skopíruje. Ale urobiť to tak, ako bola postavená úloha som zatiaľ v MC nedokázal  :(

[příloha smazaná administrátorem]
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #29 kdy: 02 Května 2013, 08:44:33 »
Trochu jsem se ztratil v tématu a nevím co si autor představoval tím kopírováním:

1. Vyhledat všechny soubory odpovídající podmínce, a ty poté zkopírovat do jednoho adresáře.
nebo
2. Zkopírovat strukturu adresářů a podadresářů a pokud příslušný adresář (podadresář) obsahuje soubor(y) vyhovující podmínce pak i ten soubor(y) do příslušného podadresáře?

Pokud je to tu někde řečeno a já to přehlédl, tak se omlouvám.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

jmp

  • Host
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #30 kdy: 02 Května 2013, 09:29:49 »
Trochu jsem se ztratil v tématu a nevím co si autor představoval tím kopírováním:

1. Vyhledat všechny soubory odpovídající podmínce, a ty poté zkopírovat do jednoho adresáře.
nebo
2. Zkopírovat strukturu adresářů a podadresářů a pokud příslušný adresář (podadresář) obsahuje soubor(y) vyhovující podmínce pak i ten soubor(y) do příslušného podadresáře?

Pokud je to tu někde řečeno a já to přehlédl, tak se omlouvám.
imho chce zachovat i tu adresářovou strukturu (podle toho řešení v řádce)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #31 kdy: 02 Května 2013, 09:57:00 »
To jsem si myslel, to asi znamená sehnat nějaký plugin do stávajícího file manageru nebo použít třeba rsync.
Je fakt, že tohle TC umí, ale použil jsem to asi 3x za celé roky co jsem ho používal.
Například u Double Commanderu jsem našel v hlášení chyb, že tato vlastnost chybí.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #32 kdy: 02 Května 2013, 10:15:54 »
Blamáž, byl jsem tak unesen, že jsem si neuvědomil že došlo ke zkopírování všech souborů a k jejich následnému přejmenování podle masky.
Tak jsem se s tím zabýval trochu podrobněji u Double Commanderu a s úžasem jsem zjistil, že to umí....
Přikládám návod:
1. Najet kurzorm na složku.
2. Stisknout klávesu F5
3. Upravit cílovou složku "/home/pepik/zal/*.*" třeba na "/home/pepik/zal/*.pas"
4. Potvrdit "Start"
Dojde ke zkopírování adresářové struktury a v ní i souborů odpovídajících masce.
A to DC používám už asi rok a stále je co objevovat nového.  ;)
Není to však klasická synchronizace, jen kopírování.
Také mám dojem, že se kopíruje i obsah symbolických linků.
« Poslední změna: 02 Května 2013, 10:26:31 od Myrmica »
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:"Total Commander" pro linux
« Odpověď #33 kdy: 03 Května 2013, 21:38:14 »
jj, taky jsem nejdriv v double commanderu zajasal a nasledne si teda uvedomil, ze to zmenilo pripony vsemu.

Jinak ja teda poznacim vyreseno s tim, ze vime, ze pozadovanou funkci zkopirovat soubory vybrane pripony a zachovat je v adresarove strukture umi Sunflower, zbytek znamych souborovych manazeru pro linux se zatim nechyta a snad to tam casem nekdo prida. :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.