Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.04 - dotazy  (Přečteno 991 krát)

Astarnim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
    • ČS Fórum
Ubuntu 12.04 - dotazy
« kdy: 03 Května 2013, 14:10:30 »
Zdravím Vás,

Rád bych Vás jako zkušenější požádal o vaše názory. :)

Mám notebook Acer eMachine E525-162G25Mi, který využívám hlavně pro práci (FTP + úprava souborů, práce s kancelářskými balíky,...) a občas i pro hraní nějaké té hry. :) Pokud počítač nepoužívám zrovna já, využívá ho Boinc pro výpočty. Takže moje první otázka se týká toho, zda verzi systému x86 či x64 a jaký pak bude ve finále rozdíl a jak to poznám na výkonu. :)

Dále řeším pracovní prostředí. Unity zrovna moc nemusím, takže bych si od vás rád nechal doporučit něco jiného, co by bylo fajn a nesežralo mi to veškerý výkon notebooku. Uvažoval jsem nad Kubuntu, kvůli prostředí. Ale opět stejná otázka. Nesežere mi to až moc výkonu?

Myslím, že má poslední otázka se bude týkat hry. Občas si pro odreagování zahraji World of Warcraft. Na bývalém netbooku Toshiba Satellite T110-11j jsem v Ubuntu docílil maximálního Framerate asi 13 což bylo velmi málo. Zajímá mě tedy, jak by to přibližně mohlo být na tomto notebooku.

Děkuji všem za vaše rady :)
« Poslední změna: 03 Května 2013, 14:44:27 od Astarnim »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Ubuntu 12.04 - dotazy
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2013, 14:45:17 »
rozdíl mezi 32 nebo 64 bitovým systémem nepoznáš. 32 je limitován velikostí RAM, ale pokud tam máš jen 2GB je to jedno.
Prostředí bych asi volil Lxde nebo Xfce, klasické Gnome bude taky nenáročné. Je to jen na vkusu.
Hry opravdu netuším.

Astarnim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
    • ČS Fórum
Re:Ubuntu 12.04 - dotazy
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2013, 14:50:43 »
V notebooku mám jenom 2GB ram. Uvažoval jsem sice nad rozšířením o další 2 GB ale nakonec to nechám tak jak to je a sestavím si postupně stolní PC. Notebook nechám už poté jenom pro stav nouze (ale to je plán v rámci několika měsíců).

Existují nějaké ukázky prostředí Lxde a Xfce? A jak by to bylo s Kubuntu a jejich prostředím Kde?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ubuntu 12.04 - dotazy
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2013, 15:49:41 »
Lubuntu (lxde), Xubuntu (xfce) a Kubuntu - jak to pojede poznáš nejlíp z livecd/liveusb, není třeba nic instalovat.

Můžeš taky vyzkoušet Mint, není tak "dotykový" a "cloudový" a přitom plně funkční ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Ubuntu 12.04 - dotazy
« Odpověď #4 kdy: 03 Května 2013, 16:28:51 »
Kubuntu se obávám, že bude příliš vytěžovat hardware, proto jsem ho nepsal, osobně bych nainstaloval klasické ubuntu a pak postupně doinstaloval ostatní prostředí. Pak budeš mít možnost přímého hodnocení výhod a náročnosti každého prostředí. Následně pokud nebudeš chtít smetí od těch nepoužívaných, provedeš reinstalaci už zvoleného distra. Já se přikláním k Lubuntu. Je opravdu rychlé a úprava pro "netbooky" je hodně zajímavá  ;)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Ubuntu 12.04 - dotazy
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2013, 21:46:26 »
Ja bych to udelal podobne jako Cuore, nainstaloval bych Ubuntu a nasledne doinstaloval LXDe, to prostredi je nekde mezi Winodws 2000 a Windows Vista. :-) V zasade je to proste jak ve Win2000, ale je to takove vybarvenejsi. Bezi to rychle, mam to prostredi rad. Pokud bys chtel neco jeste mene narocnejsiho, tak pak fluxbox a podobne, jenze to uz je trochu hardcore, jestli si zvykly na Windows, tak se ti to libit nebude.
Ohledne her, nepomuzes si mozna to vytahnes i pres 15FPS, ale na nejakou hratelnost zapomen, ten notas ma porad slabou grafiku a tim je to dany.

Astarnim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
    • ČS Fórum
Re:Ubuntu 12.04 - dotazy
« Odpověď #6 kdy: 03 Května 2013, 22:15:27 »
Děkuji všem za názory. :)

Nyní už je to na mě a nějak se s tím poperu. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.