Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Suspend | Uspat do paměti nefunguje 13.04  (Přečteno 1132 krát)

yason

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Suspend | Uspat do paměti nefunguje 13.04
« kdy: 26 Května 2013, 18:22:57 »
Asi před měsícem (12.04) mi přestalo fungovat uspání do paměti po zavření víka notebooku. Stále ale šlo manuálně. Po přechodu na 13.04 už neuspím počítač nijak. Když dám Uspat do paměti tak počítač přejde na přihlášení a neuspí se. Je to pro mě dost důležité. Netuší prosím někdo co s tím? Mám Lenovo ThinkPad E120. Hledal jsem všude možně a ačkoli je řada řešení, nenalezl jsem ani jedno, které by mi fungovalo. Ve stejnou dobu se objevil také problém s tlačítky pro jas displeje, nefungují. Opět jsem hledal a jediné co se mi podařilo rozchodit je, že už to alespoň funguje z Nastavení/Jas a zamykání.... Díky  moc

yason

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Suspend | Uspat do paměti nefunguje 13.04
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2013, 18:49:41 »
Tak už jsem to rozchodil alespoň manuálně, ale přesto, nemáte někdo radu aby to fungovalo i po zavření víka?

Dík

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Suspend | Uspat do paměti nefunguje 13.04
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2013, 19:54:12 »
jo mám nápad zbav se toho vraku od Lenova. Tam se musíš smířit s tím, že se to rozpadne. Jinak bych si prošel logy ve
Kód: [Vybrat]
/var/log hlavne pm-suspend tam by mohla být příčina pádu.

yason

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Suspend | Uspat do paměti nefunguje 13.04
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2013, 13:52:08 »
jo mám nápad zbav se toho vraku od Lenova. Tam se musíš smířit s tím, že se to rozpadne. Jinak bych si prošel logy ve
Kód: [Vybrat]
/var/log hlavne pm-suspend tam by mohla být příčina pádu.

Když já s ním jsem spokojenej... Uznávám, řadu věcí musím řešit, ale zatím se mi to vždy povedlo... Jinak logy jsem samozřejmě zkoušel, díky tomu zjistil proč nejde do suspend. Každopádně z toho ale asi nezjistím proč nejde spát po zavření víka. To totiž nedělá vůbec nic, jako kdyby nevěděl že jsem ho zavřel. Stejné s ovládáním jasu klávesami.

Ale díky

Rover623

Re:Suspend | Uspat do paměti nefunguje 13.04
« Odpověď #4 kdy: 27 Května 2013, 16:03:44 »
Na ten jas, klasické
Kód: [Vybrat]
acpi_backlight=vendor do GRUBu nezabere

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.