Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu 10,10nevidí myš  (Přečteno 790 krát)

to.tak

Lubuntu 10,10nevidí myš
« kdy: 28 Května 2013, 21:02:56 »
Zderavím,
mám starý notebook a rozhodl jsem se ho převést na Linux. Podle ohlasů na netu je na staré železo nejlepší Puppy, ale tam mi vadí nedostupnost české lokalizace. Vsadil jsem proto na Lubuntu ve verzi 10.10 Notebook má jen 500 RAMku tak jsem nechtěl jít do novějšího.
Můj problém je, že NTB má vadnou klávesnici, tak jedu s externí. Abych ale nemusel furt přehmatávat z klávesnice na tačpad, mám vedle externí klávesnice i myš. Lubuntu klávesnici bez problémů přiznal ale myš jen svítí a kurzor na ni nereaguje. Netušíte, kde je chyba?
NTB má jeden společný vstup pro externí klávesnici a myš, takže je to napojené přes rozdvojku.
Pod Widlema to normálně funguje ale pod Lubuntu ne.
Myš neviděl ani Slax ani Puppy při testování bez instalace.
Předem dík všem za rady.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Lubuntu 10,10nevidí myš
« Odpověď #1 kdy: 28 Května 2013, 21:26:42 »
Mys a klavesnica je PS/2 alebo USB. Ako sa sprava mys ked ju pripojis bez klavesnice?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

to.tak

Re:Lubuntu 10,10nevidí myš
« Odpověď #2 kdy: 28 Května 2013, 22:11:47 »
Myš je USB v redukci na PS2 a klávesnice je PS2. Člli rozdvojka je z ps2 na 2x ps2 a abych do toho dostal usb myš, tak je tam ještě redukce.

Starý střep NTB má bohužel jediný fuknkčí USB tak ho nemůžu obsadit myší.
Samozřejmě že by bylo jednodušší nechat notebook sběrnému dvoru, ale pokazil se mi komp, tak po dobu opravy musím vzít zavděk službama toho stařečka. Pocesorem na internet a úředničinu stačit musí, ale bez myši je to na nic.

EDIT - Napadlo mě, že mám ještě v šufleti myš PS2, ale ani po výměně myšidla se nic nestalo.
pravděpodobně bude někde v nastavení napsáno, že když je v notebooku jako polohovací zařízení tačpad,, tak se není třeba další podobné zařízení vnímat.

Myš vložená do USB je funkční.
« Poslední změna: 28 Května 2013, 22:18:01 od to.tak »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.