Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s wifi - zakázáno  (Přečteno 1973 krát)

Prankster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Problém s wifi - zakázáno
« kdy: 27 Září 2013, 16:25:43 »
Ahoj,
tento týden jsem prvně strávila na privátu, kde se mi nepodařilo připojit na wifi. Ukázalo se mi, že kvůli nějaké službě Avahi byla možnost vyhledávání sítí zakázána a ještě se tam psalo něco s .local. Mým spolubydlícím, které mají win7 to problémy nedělalo. Jinde se mi ale jde připojit úplně v pohodě. Wokna si instalovat nechci, ale kdyby to jinak nešlo, zkusila bych dual boot, ale to jsem odběhla... Jak se to dá vyřešit? Na vejšce jsem bez připojení bohužel ztracená  :-\
Díky za rady.
« Poslední změna: 27 Září 2013, 16:27:36 od Prankster »

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Problém s wifi - zakázáno
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2013, 16:44:21 »
Avahi je sluzba, ktera zajistuje tzv. Zero-configuration networking, tj. vyhledava a automaticky nastavuje ruzne sitove sluzby. Avahi neni zadna dulezita soucast systemu, muzes ji s klidnym srdcem odinstalovat nebo zastavit - viz http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1339516&p=8398443#post8398443
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Prankster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Problém s wifi - zakázáno
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2013, 17:41:31 »
Avahi je sluzba, ktera zajistuje tzv. Zero-configuration networking, tj. vyhledava a automaticky nastavuje ruzne sitove sluzby. Avahi neni zadna dulezita soucast systemu, muzes ji s klidnym srdcem odinstalovat nebo zastavit - viz http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1339516&p=8398443#post8398443
Aha, děkuju. Na tom fóru to vypadá docela složitě... A když to teda vypnu, bude se mi ukazovat nabídka připojení a všecko nadále? Potřebuju všecho vědět fakt jistě, budu to příští tejden potřebovat...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.