Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s phpMyAdmin  (Přečteno 2201 krát)

fulda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 110
Problém s phpMyAdmin
« kdy: 11 Června 2013, 02:06:51 »
Ahoj chci se naučit spravovat linuxový server, tak jsem si udělal virtuální server Debian 7 přes VMWARE player.
Nainstaloval jsem si apache2, php5, MySQL a poté i phpMyAdmin. Při instalaci nebyl problém, stránka index.php také v pořádku funguje. Jenže když zadám 192.168.71.128/phpmyadmin tak to nefunguje. ve složce /var/www phpmyadmin nemám. Našel jsem ho nainstalovaný v /etc. Tak jsem na zkoušku složku phpmyadmin nakopíroval do /var/www a po zadání 192.168.71.128/phpmyadmin mi to v prohlížeči vypíše soubory v dané složce, ale neotevře se ta stránka, která by měla.

Co mám špatně? Postupoval jsem podle http://www.linuxexpres.cz/praxe/sprava-linuxoveho-serveru-instalace-lamp.
Vím, že to není Ubuntu server, ale řešení bude nejspíše stejné.
Díky za rady

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Problém s phpMyAdmin
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2013, 09:42:31 »
ve složce /etc se nacházejí pouze konfigurační soubory, samotný phpmyadmin se nachází v /usr/share/phpmyadmin ale rozhodně není potřeba jej kopírovat na jiné umístění. Pravděpodobně bude problém s nastavením apache. V /etc/phpmyadmin se nachazi apache.conf je potřeba zkontrolovat zda-li se vytvořil symbolický odkaz (soft link) do složky /etc/apache2/conf.d/, zda-li apache čte konfigurace z teto složky a jestli je v konfiguraci vše v pořádku, dále je možné že přístup blokuje soubor .htaccess

Dobré je taky se podívat na logy apache případně sem poslat jejich obsah (nebo přes pastebin nebo tak,...)

Případně může postudovat tady https://wiki.archlinux.org/index.php/PhpMyAdmin není to na debian/debian-like ale par špeků tam řeší jen je potřeba přemýšlet a upravit si to pro debian.
jabber: etnyx@jabbim.cz

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Problém s phpMyAdmin
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2013, 07:06:14 »
Já instaluju LAMP server, včetně phpmyadmina vždy a všude pomocí meta balíků a nikdy s tímto problém nebyl..

Kód: [Vybrat]
apt-get install lamp-server^ phpmyadmin
+ následná konfigurace do produkčního prostředí. Ale tento jeden řádek mi vždy vše zprovoznil
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.