Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémy s vyhledáváním a opakovaným odpojováním wifi sítí [vyřešeno]  (Přečteno 6756 krát)

Rover623

Re:Problémy s vyhledáváním a opakovaným odpojováním wifi sítí
« Odpověď #25 kdy: 19 Června 2013, 18:28:32 »
Asus má utilitu pro update přímo v BIOSu. Výsledek jejich spolupráce s ASRock.

Acer dodává pro notebooky s Linuxem vždy update BIOSu i pro FreeDOS (to samé platí i pro Packard Bell). To samé platí pro Dell.

U MSI nevím.

HP je problémové, utility jsou obvykle jen pro Windows. Stejně tak Lenovo a Samsung.

Toshiba updaty pro jistotu raději nevydává vůbec a pokud ano update jde jen ze systému který byl s NTB dodán, pokud jste provedli downgrade nebo upgrade může to selhat a navíc padne záruka.

Momentálně je nejlepší pořizovat notebooky buď od Dellu, Aceru (Packard Bell) nebo Asusu.

HP šlo s kvalitou hodně dolů, navíc dělá na většině modelů dnes tu pitomost, že horní řada kláves (F1-F12) funguje též jako multimediální tlačítka. V BIOSu je to tak dokonce přednastaveno.

Toshiba má obvykle odolné konstrukce, ale jejich zájem o zákazníka je nulový. Podobný postup jako Sony, všechno víme nejlíp a přesně vám určíme co s tím můžete a nemůžete dělat, když to porušíte zrušíme záruku.

Lenovo jsou prostě šmejdy a je fuk jestli si koupíte plečku za 6 tisíc nebo ThinkPad za 40. Můj údajně vodě-odolný ThinkPad přestal fungovat po prvním větším dešti. Vyjádření servisu-vniknutí kapaliny, placená oprava. Přitom ten křáp prodávali jako vodě-odolný, blbě jsem se domníval, že k případnému vniknutí kapaliny se výrobce postaví stejně jako bývalé IBM nebo výrobce odolných telefonů Sonim a provede opravu nebo výměnu.

ffilip

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Problémy s vyhledáváním a opakovaným odpojováním wifi sítí
« Odpověď #26 kdy: 20 Června 2013, 09:17:31 »
Win ovladače jsem nainstaloval, zázrak se nekoná.

Asi to uzavřu.

(Ten citát od Orwella docela sedí  :-\)

Rover623

Re:Problémy s vyhledáváním a opakovaným odpojováním wifi sítí
« Odpověď #27 kdy: 20 Června 2013, 09:28:32 »
Kašli na to, kup si tohle http://www.mironet.cz/airlive-wn250usb-80211n-usb-adapter-150-mbps-softap-wps-win-7+dp131819/ a máš po problému. Já to tak řešil když mi zlobil Atheros na Toshiba A200 (od 12.04 je to OK, ale notebook je to z roku 2008). Tahle malá potvora má jako jediná z těch co jsem zkoušel dostatečně malé rozměry aby nepřekážela a zároveň dostatečně dobrý signál, navíc funguje out-of-box

ffilip

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Problémy s vyhledáváním a opakovaným odpojováním wifi sítí
« Odpověď #28 kdy: 20 Června 2013, 13:34:14 »
Ok, alespoň jsem moudřejší v souvislosti s případnou koupí dalšího stroje, zejména v linuxovém kontextu... ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.