Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [Lubuntu] Problém s wi-fi + hesla  (Přečteno 1795 krát)

volks

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
[Lubuntu] Problém s wi-fi + hesla
« kdy: 23 Června 2013, 22:35:50 »
Potřeboval bych poradit s problémem s Lubuntu 13.04.  Jde o to, že se neustále odpojuje w-fi a pro opětovné připojení chce lubuntu 2 hesla. První heslo musím zadat, aby mi vůbec systém dovolil se k wifi přihlásit a druhé je samotné heslo k wi-fi. Problém bych rozdělil do 3 částí:

1) Odpojování wi-fi
Nevím proč se wi-fi neustále odpojuje, na netebooku byly předtím naistalované WinXP a všechno běželo v pohodě.
2) Nepřipojení automaticky
I když si systém heslo do wifi pamatuje, nepřipojuje se automaticky, přestože mám v možnostech daného připojení zaškrtnutou možnost "připojovat vždy, pokud je připojení k dispozici".
3) Vyžadování dalšího hesla
Systém z nějakého důvodu vyžaduje potvrzení téměř jakékoliv akce heslem. Není to jenom připojení k wifi, ale i instalace/odinstalace programů a podobně. Zkoušel jsem jednak nastavit oprávnění uživatele - zaškrtl jsem možnost "připojovat k wi-fi", ale nepomohlo to. Dále jsem zkoušel aplikovat tento postup, také bez efektu.

Ideální by bylo, kdyby vůbec nedocházelo k odpojování wi-fi, a když už k tomu dojde, aby systém nevyžadoval žádná hesla a připojil se automaticky znovu. Jak to udělat?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:[Lubuntu] Problém s wi-fi + hesla
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2013, 09:26:25 »
ty hesla jsou tam z důvodu bezpečnosti, aby ti nějaký truhlík neodebral, nebo nanainstaloval něco do systému. Takže osobně ti to nedoporučuji, aby si tuto funkci mazal. Jen si to částečně uprav takhle http://wiki.ubuntu.cz/kl%C3%AD%C4%8Denka pak systém nebude vyžadovat heslo pro to připojení Wifi a vyptá si ho opravdu jen při zásahu do systémového nastavení. To odpojování a následné připojení, s vyžádáním hesla k Wifi je pravděpodobně, špatným signálem, nebo routrem. Můžeš se dostat do jeho nastavení? pokud ano tak se zaměř na vysílací kanál, měl by být pod 10.

beer

  • Host
Re:[Lubuntu] Problém s wi-fi + hesla
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2013, 10:39:44 »
Odpojování může být i kartou, minulý týden se tady řešil minimálně 2x různý atheros.

Co vypíše příkaz:

Kód: [Vybrat]
lspci | grep -i net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.