Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Desktop za cca 20 bez dph na ubuntu a WoW (kompatibilita)  (Přečteno 1462 krát)

boonn

• Aktivní člen
  • *
  • Urgulak the Great
Desktop za cca 20 bez dph na ubuntu a WoW (kompatibilita)
« kdy: 09 Července 2013, 23:48:59 »
Zdravím,
chtěl bych se zeptat těch z Vás, kdo už mají třeba zkušenosti s kompatibilitou. Vím, že za 20 bez daně to asi nebude žádné dělo, ale stačí mi jen procesor, základovka, paměti, 1 tb hdd a možná menší sdd, protože podle toho co jsem viděl u "ubuntuhelpguye (<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mSpC9AJNUv4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mSpC9AJNUv4</a>)", tak to nabíhá parádně, a grafárna. Každopádně mám trochu strach s kompatibilitou grafárny. Jestli máte nějakou lepší ozkoušenou, předem díky za tip, to samé procesor, paměti 8 gb by snad měly jít, podlele toho co jsem četl na ubuntu bez problémů.

Zatím díky všem a přeju hezký večer.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

RRRadek Neužil

• Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
Re:Desktop za cca 20 bez dph na ubuntu a WoW (kompatibilita)
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2013, 11:28:01 »
Deska Intel
Ram Kingston
SSD Kingston
VGA Nvidia

A nebudeš řešit žádnou nekompatibilitu a nestabilitu ;)

Jsi li z Prahy a chceš postavit na míru tak mohu pomoci. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

donny

• Závislák
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2013, 12:44:44 »
Články o World of Warcraft:
Tj. na Wine 1.5 by to mělo jet bez problémů
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

boonn

• Aktivní člen
  • *
  • Urgulak the Great
« Odpověď #3 kdy: 10 Července 2013, 17:15:07 »
Deska Intel
Ram Kingston
SSD Kingston
VGA Nvidia

Ok, díky moc ... jinak no Plzeň. Kingstone ram mám třeba teď a běží v pohodě, takže určitě. Procík - vždy jsem používal durony, amd ... ale pořád do mě okolí tlačí, že intel je lepší, nevím jestli je to nějaká "intel-windowsoská fáma" nebo pravda, protože když si přečtu hodnoty u dvou procesorů a jsou stejné, tak by měly být stejné ... nevím.

Grafárna - nvidia je jasná, ale, nevím teda jestli to říkám správně, ale nvidia máš jen ten procesor grafárny, jinak je to třeba asus, gigabyte atp. Nejvíc se mi zatím líbí msi-nvidia, myslíš teda, že by mohli být s ubuntu v pohodě? Msi (nvidia) vga, msi základaovka, intel asi i5 procík, kingstone ssd a ramky, tj. zatím úvaha. Koukám samozřejmě na fóra a testy.

Nebo takle, jestli si stavěl něco podobnýho, nebo máš něco, můžeš napsat pro ukázku. Hm, tak zatím díky a hezký večer.
« Poslední změna: 10 Července 2013, 17:20:54 od urgulak »
   ~ Socrates

boonn

• Aktivní člen
  • *
  • Urgulak the Great
« Odpověď #4 kdy: 10 Července 2013, 17:18:23 »
Články o World of Warcraft:
Tj. na Wine 1.5 by to mělo jet bez problémů

Jj, dík wine jasný, ještě sháním někoho se zkušenostma, protože je mi jasný že jedna grafárna se stejnýma hodnotama jde třeba líp pod ubuntu přes wine než druhá.
   ~ Socrates

RRRadek Neužil

• Administrátor fóra
  • Závislák
« Odpověď #5 kdy: 10 Července 2013, 17:29:27 »
Deska Intel
Ram Kingston
SSD Kingston
VGA Nvidia

Ok, díky moc ... jinak no Plzeň. Kingstone ram mám třeba teď a běží v pohodě, takže určitě. Procík - vždy jsem používal durony, amd ... ale pořád do mě okolí tlačí, že intel je lepší, nevím jestli je to nějaká "intel-windowsoská fáma" nebo pravda, protože když si přečtu hodnoty u dvou procesorů a jsou stejné, tak by měly být stejné ... nevím.

Grafárna - nvidia je jasná, ale, nevím teda jestli to říkám správně, ale nvidia máš jen ten procesor grafárny, jinak je to třeba asus, gigabyte atp. Nejvíc se mi zatím líbí msi-nvidia, myslíš teda, že by mohli být s ubuntu v pohodě? Msi (nvidia) vga, msi základaovka, intel asi i5 procík, kingstone ssd a ramky, tj. zatím úvaha. Koukám samozřejmě na fóra a testy.

Nebo takle, jestli si stavěl něco podobnýho, nebo máš něco, můžeš napsat pro ukázku. Hm, tak zatím díky a hezký večer.

Tak upřesním, Nvidia od Asusu. ;)
Vše ostatní jak už jsem řekl, žádné MSI Gygabite AMD... Chtěl jsi snad něco co bude 100% fungovat a bude dlouhodobě podporované a funkční...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

boonn

• Aktivní člen
  • *
  • Urgulak the Great
« Odpověď #6 kdy: 10 Července 2013, 17:43:18 »
Deska Intel
Ram Kingston
SSD Kingston
VGA Nvidia

Tak upřesním, Nvidia od Asusu. ;)
Vše ostatní jak už jsem řekl, žádné MSI Gygabite AMD... Chtěl jsi snad něco co bude 100% fungovat a bude dlouhodobě podporované a funkční...

nvidia od asusu, ok, a základovka k tomu taky od asusu? Btw koukám, že většina jich má jen 2gb, sice gddr5, takže asi brutáně rychlý, ale za 7ku ASUS GTX670-DC2OG-2GD5  jen s dvěma gb mi trochu děsí. Nějaké zkušenosti s graf. kt. má 4 gb normální a 2gb té gddr5 na ubuntu, resp. umí to využít? Pamatuju si totiž kdysi, že xpéčka myslím, neuměly efektivně pracovat s víc jak 2gb ramkama, takže si tam borci naflákali 8gb zbytečně.
« Poslední změna: 10 Července 2013, 17:49:23 od urgulak »
   ~ Socrates

RRRadek Neužil

• Administrátor fóra
  • Závislák
« Odpověď #7 kdy: 10 Července 2013, 18:37:45 »
Tak potřetí... Deska Intel! Výrobce Intel...

S tak výkonnými grafikami zase tolik zkušeností nemám, na většinu moderních her stačí slabší... Pokud kupuji tak kupuji Asus Nvidia. ;)

boonn

• Aktivní člen
  • *
  • Urgulak the Great
« Odpověď #8 kdy: 10 Července 2013, 23:42:45 »
Tak potřetí... Deska Intel! Výrobce Intel...

S tak výkonnými grafikami zase tolik zkušeností nemám, na většinu moderních her stačí slabší... Pokud kupuji tak kupuji Asus Nvidia. ;)

ok, rozumím, díky
   ~ Socrates

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.