Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sdileni adapteru prez ethernet  (Přečteno 1249 krát)

reg-explorer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
sdileni adapteru prez ethernet
« kdy: 19 Července 2013, 22:02:59 »
Dobry den,

mam v planu koupit routerboard nahrat tam ddwrt ... routerboard bude mit wlan adapter (treba wlan0) na router se pripojim s ubuntu  ethernetem .... je nejakym zpusobem tento adapter zdilet prez ethernet jako kdybych s nim primo pracoval na routru ??

diky za rady ...

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:sdileni adapteru prez ethernet
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2013, 23:04:52 »
Ale, ty s ním budeš (muset) pracovat přímo v tom rb, nebo ne? Myslím s tím wlanem.. Je přece jen 11 večer, tak možná jsem moc nepochopil:).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

reg-explorer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:sdileni adapteru prez ethernet
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2013, 17:50:00 »
Ale, ty s ním budeš (muset) pracovat přímo v tom rb, nebo ne? Myslím s tím wlanem.. Je přece jen 11 večer, tak možná jsem moc nepochopil:).

ahoj ...

skusim to vysvetlit lip ono to preci jenom bylo divne napsany :) ... na routerbordu bude wlan0 ale na ten board se mi nechce a mozna to ani nepude nahrat ruzny programy pro praci s wifinama tak jsem myslel ze data  (wlan0) budu nejakym zpusobem posilat dal prez ethernet na normalni pocitac s ubuntu a tam s tim s klidem pracoval dal .... ale otazka je kdyz to spojeni budu posilat prez ethernet tak s tim jako se sarizenim (wlan0) na tom ubuntu (eth0) pracovat nebudu moc  ... moc se v sitich nevyznam asi je to blbost ale slo by to treba s VPN ?? co jsem se docetl tak VPN by mela sdilet vzdalene prostredky pocitacu ...

Standa99

  • Host
Re:sdileni adapteru prez ethernet
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2013, 18:45:54 »
Co je myšleno "ruzny programy pro praci s wifinama"? Buď prolamování wifi sítí nebo jednoduše používat RB jako wifi klienta pro připojení k internetu?

reg-explorer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:sdileni adapteru prez ethernet
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2013, 18:59:48 »
Co je myšleno "ruzny programy pro praci s wifinama"? Buď prolamování wifi sítí nebo jednoduše používat RB jako wifi klienta pro připojení k internetu?

jo jedna se napr o programy pro prolamovani wifi siti , ktery jdou pouzit i na jine ruzne veci ...

Standa99

  • Host
Re:sdileni adapteru prez ethernet
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2013, 23:10:20 »
Chápu, že to bude nejspíš kvůli vzdálenosti, ale aby šel připojit HW (PCI, PCIe, mini-PCI, mini-PCIe) z jednoho PC do druhého přes LAN, tak to netuším. USB over ethernet řeší max. připojení tiskárny, ale určitě ne WiFi adaptéru.
Ideální by bylo to řešit přímo na tom PC (takže např. extérní anténa + kabel + karta v PC). Šlo by to asi i na RB, ale ten má prd výkon.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:sdileni adapteru prez ethernet
« Odpověď #6 kdy: 22 Července 2013, 18:57:23 »
Ale, ty s ním budeš (muset) pracovat přímo v tom rb, nebo ne? Myslím s tím wlanem.. Je přece jen 11 večer, tak možná jsem moc nepochopil:).

ahoj ...

skusim to vysvetlit lip ono to preci jenom bylo divne napsany :) ... na routerbordu bude wlan0 ale na ten board se mi nechce a mozna to ani nepude nahrat ruzny programy pro praci s wifinama tak jsem myslel ze data  (wlan0) budu nejakym zpusobem posilat dal prez ethernet na normalni pocitac s ubuntu a tam s tim s klidem pracoval dal .... ale otazka je kdyz to spojeni budu posilat prez ethernet tak s tim jako se sarizenim (wlan0) na tom ubuntu (eth0) pracovat nebudu moc  ... moc se v sitich nevyznam asi je to blbost ale slo by to treba s VPN ?? co jsem se docetl tak VPN by mela sdilet vzdalene prostredky pocitacu ...
Myslím, že ne. S mikrotikem se spojíš přes eth, tím vlastně docílíš onoho "prodloužení, ale ty programy na wifi bys musel pouštět v prostředí mikrotiku, tedy v RouterOS. A v tom lze dělat hodně věcí, co se týče síťového provozu, ddwrt bych do něj nenahrával, i když s ddwrt tedy nemám zkušenost.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.