Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne  (Přečteno 3084 krát)

bonakva

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« kdy: 26 Července 2013, 14:03:52 »
Ahoj!

Mám Ubuntu 13.04, na kterém mi donedávna wifi jela v pořádku. Po tom, co táta doma překopal nastavení wifi routeru, wifi frčí na všem (mobily, ntb) kromě mého Ubuntu. Vedle mám na ntb nainstalovány i Win7, na těch wifi jede.
Ostatní wifi se mi na Ubuntu připojí, stejně se připojí i jiné ntb (i s Ubuntu) k naší wifi. Až na můj ntb s Ubuntu. Kromě nastavení routeru se nic neměnilo, ani verze Ubuntu, ani ovladače wifi  :o

Zkoušela jsem přenastavit síť v Ubuntu, ani po smazání profilu ale nejede. Přes kabel se připojím bez problémů.
Ubuntu na kamarádově ntb najde síť hned a nemá problém. U mě se neustále připojuje, po chvíli napíše odpojeno.

Do složitějších věcí jsem se zatím nepouštěla, protože se v Ubuntu zatím natolik neorientuju a jsem ráda, když sesmolím základní příkazy.

Wifi kartu v ntb mám BCM 4313, wifi router je Zyxel 660.

Chtěla jsem se tedy zeptat, kde byste hledali chybu? Jestli v nastavení routeru nebo třeba v ovladačích Ubuntu?
Dík :)

unkabunka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Všichni jste blázni,jenom já jsem letadlo.
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2013, 14:24:26 »
A není ten router nastaven na  13.kanál?

Rover623

Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2013, 14:28:53 »
Vzhledem k tomu, že karta je Broadcom 4313 což je největší krám co jsem kdy viděl, tak v routeru, tahle karta totiž neumí několik věcí, předně, kanál nesmí být víc než 11. Ovladač napsaný pro sítě hlavně v USA nezvládne kanály 12 a 13. Dál je s ní občas problém se zabezpečením, je nutné nastavit zabezpečení na automatiku aby router volil automaticky jaký protokol použít podle toho co si vyžádá zařízení (mě se třeba Sony Xperia soustavně odpojuje pokud mám na routeru nastaveno pevně šifrování AES).

Občas bývá i problém s heslem, u některých routerů to prostě nepřekousá velká písmena, číslice nebo speciální znaky.

Pak je ještě jeden problém, který znám spíš z Windows s touto kartou, občas si to nerozumí s nastavením DNS bran. Pak je nutné přepnout router na jinou DNS. A úplně nakonec, dost často dělá problém pokud je síť skrytá.

bonakva

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2013, 09:26:40 »
Díky! Ozkouším a dám vědět 8)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2013, 10:31:32 »
Poprosím o výpis z terminálu...
Kód: [Vybrat]
lspci -vv
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2013, 10:55:18 »
Nejdřív mi pošli ten výpis lspci -vv a potom do terminálu zadej příkaz...
Kód: [Vybrat]
software-properties-gtkOtevře se ti okno Software & Aktualizace a dále budeš pokračovat viz obrázek... (Fotku jsem slátal z několika fotek dohromady jelikož nemám po ruce ntb s touto kartou tak je něco česky a něco anglicky ale pro pochopení by to mělo být dostačující. ;) )

Pak restartuj počítač a znova sem dej výpis...
Kód: [Vybrat]
lspci -vv
Teoreticky se svobodným ovladačem bcma by to mělo chodit nejlépe. ;)

[příloha smazaná administrátorem]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2013, 11:41:10 »
S napětím sleduju tenhle topic a doufám že výsledkem bude jásot masy lidí co se trápí s touhle debilní kartou jako já :(

Pár mých poznatků které by někomu zkušenějšímu snad mohli pomoct v řešení. Já jsem už na pokraji možností i NERVŮ :D

AP mám nastavený přesně jako psal Rover ale občas se to stejně poblázní. hlavně při roamovaní na více AP. Někdy pak stačí vypnout a zapnout WIFI v net. manageru, někdy celý networking. Dokonce se stane i to že žádná z těchto možností nejde a pomůže reboot AP, to zabere vždycky.

Když tenhle výpadek nastane, v panelu svítí signál že jsem připojen na ping odpovídá interface notebooku že Destination unreachable s tím že tyto odpovědi chodí zvláštně po 3 (vždy chvíli nic a pak naskočí 3 řádky se stejným výsledkem)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2013, 11:56:57 »
S napětím sleduju tenhle topic a doufám že výsledkem bude jásot masy lidí co se trápí s touhle debilní kartou jako já :(

Já bych to s tím jásotem neviděl tak růžově... Tohle co navrhuji by mělo vézt alespoň k částečné funkčnosti kdy ovšem nepůjde Hotspot...

Já spíš sleduji že lidé jsou ovce a když si koupí ntb nad 10tis a je v něm takováhle debilní karta že to okamžitě nejdou omlátit prodejci o hlavu!
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Rover623

Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2013, 12:08:09 »
Pokud to blbne i když je router nastaven správně, lze to ještě umravnit zapnutím AP isolation (v hodně obsazených lokalitách to není vhodné) nebo vypnutím Short GI

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #9 kdy: 27 Července 2013, 13:36:22 »
RRadek: jen kdybych to při koupi trochu tušil tak do toho určitě nejdu tenhle problém se objevil až časem a nastává jen na určitých místech. bohužel asi měsíc po nákupu se objevila ne zrovna pozitivní recenze na lenovo.
Ale krom wifi si nestěžuju. s Bumblebee běží fakt parádně.

Rover:
AP isolation jsem v nastavení nenašel. short GI jsem vypnul tak uvidíme jesti bude nějaká změna.
Když to nevyjde zkusim možnost se svobodným ovladačem

Rover623

Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #10 kdy: 27 Července 2013, 14:14:29 »
Ap isolation není u všech routerů dostupné, záleží na značce, ale jak říkám, v hodně obsazených lokalitách to není dobré, protože ostatní AP se s ním nedomluví a může docházet k rušení. Hodí se to spíš v oblastech kde se v blízkosti vyskytuje nějaký blbec který ruší všechny okolo nesmyslně výkonnou anténou nebo špatným nastavením

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #11 kdy: 27 Července 2013, 15:07:44 »
A co RTS ;D Ale pokud je vás na té síti víc tak vás asi ostatní milovat nebudou. 8)

Kód: [Vybrat]
iwconfiguvidíte že RTS je vypnuté...

Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig wlan0 rts 2347Tímhle ho zapnete... kde po následném příkazu iwconfig si to můžete překontrolovat...

Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig wlan0 rts offTakhle se to zase dá vypnout...


Více informací pro tuto problematiku najdete zde...
http://wiki.pvfree.net/index.php/Nastaveni_RTS/CTS
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #12 kdy: 27 Července 2013, 18:18:22 »
mam podobny problem http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=68561.0

ovsem nevidel bych problem v karte, ale v ovladacich, asi, protoze s 12.04 a 12.10 to slapalo skvele, s 11.10 byly mensi problemy se signalem, ale nedochazelo k packet loss

bonakva

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #13 kdy: 28 Července 2013, 22:05:56 »
Drazí pánové,
po neděli strávené zlobením se s routerem - kdy nefungovala ani změna kanálu, ani nic jiného - se podařilo wifi zprovoznit.

A nakonec velice jednoduchým způsobem, přes Ndiswrapper a nainstalování Windows ovladačů pro wifi kartu bcm4313, které jsou k nalezení na oficiální stránce HP. Takže u mě problém nakonec vyřešen takhle, každopádně nevím, co ten výpadek způsobilo, protože se kromě routeru v ničem jiném předtím nešťouralo.

Třeba to bude fungovat i někomu jinému. Někdy je fajn nehledat v tom složitosti (a když to pak vyjde, to je teprve radosti!)

Takže díky za ochotu a já si jdu číst o příkazové řádce, protože si po vašich radách přijdu jako totální ubuntu žaba ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #14 kdy: 29 Července 2013, 09:56:37 »
Co ten výpis? lspci -vv by nebyl?

Nejhorší na této kartě je že každý nabude falešného dojmu že funguje správně a když se někde nemůže připojit tak to hází na špatný router... Prostě s každým ovladačem je schopná se připojit jen na určité routery... Strašně blbě se tohle testuje v domácích podmínkách kdy člověk má jen omezené množství routerů na otestování.

Ndiswrapper jsme testovali také ale k naší síti se nedalo s tímto ovladačem připojit. :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Rover623

Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #15 kdy: 29 Července 2013, 13:12:42 »
Já mám notebook kde je dualboot (W7 a Ubuntu) a bohužel to funguje jak píše Radek, ve Windows to připojuje jedny sítě, u jiných hlásí omezené připojení. V Ubuntu to zase připojuje sítě jiné. Posledně mi to fungovalo tak zajímavě, že v Ubuntu jsem připojení měl a ve Windows jsem měl omezené do doby než jsem vypnul zabezpečení. Příšerná karta

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #16 kdy: 29 Července 2013, 13:36:51 »
RadekNeužil:

Kód: [Vybrat]
04:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)
Subsystem: Broadcom Corporation Device 0510
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR+ FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Interrupt: pin A routed to IRQ 17
Region 0: Memory at f2500000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: wl

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #17 kdy: 29 Července 2013, 13:44:35 »
to@ zemko

Mám z vás krapet bordel jak to tu řešíte jeden přes druhého. :-\

wl je nesvobodný ovladač, divné že ti to neukáže i ten bcm...

Co se stane pokud ovladač odinstaluješ viz obrázek nahoře a restartuješ a znovu dáš ten výpis... Jo a co je to za Ubuntu?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

l1012

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #18 kdy: 29 Července 2013, 15:54:36 »
Zdravím, mám obdobný problém. Dcera má netbook Asus x201e (Ubuntu 12.04). Donedávna chytala domácí úplně v pohodě. Potom párkrát odjela mimo  a připojovala se k jiným sítím. Po návratu nb najde všechny okolní sítě, ale tu domácí ani za boha.  >:( Zkoušel jsem i zadat ručně v nastavní sítí, ale bez úspěchu. Netušíte, kde je zakopaný pes?
Ubuntu 10.04

l1012

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #19 kdy: 29 Července 2013, 16:04:21 »
Takže klasika. Napíšu dotaz a vzápětí problém vyřeším.  :) Změnil jsem v nastavení routeru kanál z Auto na např. 5 a všechno funguje jako dřív. To jenom, kdyby měl někdo stejný problém.  ;)
Ubuntu 10.04

Myghael

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
  • Si vis pacem, para bellum.
    • FantasyWiki
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #20 kdy: 29 Července 2013, 16:22:17 »
No jo, to jsou ty osekané původně US-only krámy co končí na 11. kanále, protože kanály 12 a 13 nejsou v US povoleny.
Lenovo ThinkPad R61 8918DFG Intel Core2Duo T8100 2,1 GHz, 4 GB DDR2-667, Intel 965PM, nVidia NVS140M, Hitachi 160 GB SATA2, Ubuntu Server 14.04.2 LTS x86_64, Xfce + Gnome Classic + awesome
Na serverech Debian Stable x86_64 (doma) nebo AlexanderaServer UNIX (v práci).
Všechny desktopy mám diskless + PXE boot ze serveru - běhá to cca. tak rychle jako klasický HDD.

Rover623

Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #21 kdy: 29 Července 2013, 18:40:27 »
Dávat kanál na "auto" je hloupost, buď použiju WDS přímo na routeru nebo program wavemon v terminálu abych si našel co nejprázdnější a nejméně zarušený kanál

bonakva

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #22 kdy: 30 Července 2013, 10:06:45 »
Jinak tedy výpis lspci -vv

Kód: [Vybrat]
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor DRAM Controller (rev 02)
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B+ ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort+ >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0
Capabilities: <access denied>

00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Core Processor PCI Express x16 Root Port (rev 02) (prog-if 00 [Normal decode])
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Bus: primary=00, secondary=01, subordinate=01, sec-latency=0
I/O behind bridge: 00005000-00005fff
Memory behind bridge: d4500000-d45fffff
Prefetchable memory behind bridge: 00000000c0000000-00000000cfffffff
Secondary status: 66MHz- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- <SERR- <PERR-
BridgeCtl: Parity- SERR- NoISA- VGA+ MAbort- >Reset- FastB2B-
PriDiscTmr- SecDiscTmr- DiscTmrStat- DiscTmrSERREn-
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: pcieport

00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset HECI Controller (rev 06)
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0
Interrupt: pin A routed to IRQ 47
Region 0: Memory at d4604000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: mei

00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 05) (prog-if 20 [EHCI])
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B+ ParErr- DEVSEL=medium >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0
Interrupt: pin A routed to IRQ 16
Region 0: Memory at d4609000 (32-bit, non-prefetchable) [size=1K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: ehci-pci

00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 05)
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Interrupt: pin A routed to IRQ 48
Region 0: Memory at d4600000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: snd_hda_intel

00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 1 (rev 05) (prog-if 00 [Normal decode])
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Bus: primary=00, secondary=02, subordinate=02, sec-latency=0
Memory behind bridge: d4400000-d44fffff
Secondary status: 66MHz- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort+ <SERR- <PERR-
BridgeCtl: Parity- SERR- NoISA- VGA- MAbort- >Reset- FastB2B-
PriDiscTmr- SecDiscTmr- DiscTmrStat- DiscTmrSERREn-
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: pcieport

00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 2 (rev 05) (prog-if 00 [Normal decode])
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Bus: primary=00, secondary=03, subordinate=43, sec-latency=0
I/O behind bridge: 00003000-00004fff
Memory behind bridge: d0400000-d43fffff
Prefetchable memory behind bridge: 00000000d4800000-00000000d49fffff
Secondary status: 66MHz- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- <SERR- <PERR-
BridgeCtl: Parity- SERR- NoISA- VGA- MAbort- >Reset- FastB2B-
PriDiscTmr- SecDiscTmr- DiscTmrStat- DiscTmrSERREn-
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: pcieport

00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 4 (rev 05) (prog-if 00 [Normal decode])
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Bus: primary=00, secondary=44, subordinate=44, sec-latency=0
Memory behind bridge: d0300000-d03fffff
Secondary status: 66MHz- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- <SERR- <PERR-
BridgeCtl: Parity- SERR- NoISA- VGA- MAbort- >Reset- FastB2B-
PriDiscTmr- SecDiscTmr- DiscTmrStat- DiscTmrSERREn-
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: pcieport

00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 6 (rev 05) (prog-if 00 [Normal decode])
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Bus: primary=00, secondary=45, subordinate=45, sec-latency=0
I/O behind bridge: 00002000-00002fff
Memory behind bridge: d0200000-d02fffff
Prefetchable memory behind bridge: 00000000d0000000-00000000d00fffff
Secondary status: 66MHz- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- <SERR- <PERR-
BridgeCtl: Parity- SERR- NoISA- VGA- MAbort- >Reset- FastB2B-
PriDiscTmr- SecDiscTmr- DiscTmrStat- DiscTmrSERREn-
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: pcieport

00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 05) (prog-if 20 [EHCI])
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B+ ParErr- DEVSEL=medium >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0
Interrupt: pin A routed to IRQ 20
Region 0: Memory at d4608000 (32-bit, non-prefetchable) [size=1K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: ehci-pci

00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev a5) (prog-if 01 [Subtractive decode])
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR+ FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0
Bus: primary=00, secondary=46, subordinate=46, sec-latency=32
Memory behind bridge: d0100000-d01fffff
Secondary status: 66MHz- FastB2B+ ParErr- DEVSEL=medium >TAbort- <TAbort- <MAbort+ <SERR- <PERR-
BridgeCtl: Parity- SERR+ NoISA- VGA- MAbort- >Reset- FastB2B-
PriDiscTmr- SecDiscTmr- DiscTmrStat- DiscTmrSERREn-
Capabilities: <access denied>

00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Mobile 5 Series Chipset LPC Interface Controller (rev 05)
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=medium >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: lpc_ich

00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset 6 port SATA AHCI Controller (rev 05) (prog-if 01 [AHCI 1.0])
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz+ UDF- FastB2B+ ParErr- DEVSEL=medium >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0
Interrupt: pin B routed to IRQ 45
Region 0: I/O ports at 6028 [size=8]
Region 1: I/O ports at 6034 [size=4]
Region 2: I/O ports at 6020 [size=8]
Region 3: I/O ports at 6030 [size=4]
Region 4: I/O ports at 6000 [size=32]
Region 5: Memory at d4607000 (32-bit, non-prefetchable) [size=2K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: ahci

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Robson CE [Radeon HD 6370M/7370M] (prog-if 00 [VGA controller])
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Interrupt: pin A routed to IRQ 50
Region 0: Memory at c0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]
Region 2: Memory at d4500000 (64-bit, non-prefetchable) [size=128K]
Region 4: I/O ports at 5000 [size=256]
Expansion ROM at d4540000 [disabled] [size=128K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: fglrx_pci

01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Cedar HDMI Audio [Radeon HD 5400/6300 Series]
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Interrupt: pin B routed to IRQ 49
Region 0: Memory at d4520000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: snd_hda_intel

44:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1483
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Interrupt: pin A routed to IRQ 19
Region 0: Memory at d0300000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: bcma-pci-bridge

45:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168 PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 03)
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device 1411
Physical Slot: 5
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx+
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0, Cache Line Size: 64 bytes
Interrupt: pin A routed to IRQ 46
Region 0: I/O ports at 2000 [size=256]
Region 2: Memory at d0004000 (64-bit, prefetchable) [size=4K]
Region 4: Memory at d0000000 (64-bit, prefetchable) [size=16K]
Expansion ROM at d0020000 [disabled] [size=128K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: r8169

ff:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture Generic Non-core Registers (rev 02)
Subsystem: Intel Corporation Device 8086
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap- 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0

ff:00.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture System Address Decoder (rev 02)
Subsystem: Intel Corporation Device 8086
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap- 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0

ff:02.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Link 0 (rev 02)
Subsystem: Intel Corporation Device 8086
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap- 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0

ff:02.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Physical 0 (rev 02)
Subsystem: Intel Corporation Device 8086
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap- 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0

ff:02.2 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 02)
Subsystem: Intel Corporation Device 8086
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap- 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0

ff:02.3 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 02)
Subsystem: Intel Corporation Device 8086
Control: I/O- Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap- 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR- INTx-
Latency: 0

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi (jedna konkrétní) na win jede, na Ubuntu ne
« Odpověď #23 kdy: 30 Července 2013, 10:11:11 »
Nicméně teď je používán svobodný ovladač bcma který jsem navrhoval hned ze začátku. ;)

Jinak tedy výpis lspci -vv
Kód: [Vybrat]
..........
Kernel driver in use: bcma-pci-bridge
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.